Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny,
snazil jsem se prevest cast financi od IB zpet do KB a narazil jsem na problem. IB nestaci IBAN a SWIFT , ale neustale po me vyzaduje nejakou korespondencni banku z duvodu, ze Komercni banka primarne nevede ucet v USD.
Dost to nechapu, protoze jsem uz penize z USA prevadel vicekrat a vsem bankam IBAN a SWIFT bohate stacil. Hledal jsem, kde se dalo, ale ani tady ani u IB ci KB jsem odpoved ci pomoc nenasel. Mohl by mi nekdo pomoci co s tim. Bohuzel jsem to nechaval az na posledni chvili a v IB maji pres vikend zavreno.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Na toto tema uz jsem se s nimi uz bavil na chatu a vyplynulo mi z toho, ze
to jinak nez pres intermediary banku neudelaji. Prikladam zaznam me konverzace s IB.
Prakticky jsem jeste neprevadel. Kazdopadne byste mel kontaktovat svou banku
a ti by vam meli sdelit intermediary banky ze kterych si vyberete. Myslim, ze
kdyz se obratite na svou banku a vysvetlite jim o co jde (ze odesilatel penez ze zahranici
vyzaduje intermediary banku), tak by vam meli rici pres kterou to poslat. Asi byste to nasel
i na internetu vasi banky.

Proc to ib nechce poslat primo se me neptejte.
a samozrejme to asi bude i stat vic a trvat dele nez kdyby to poslali primo :-)

Corinne V: Hello, this is Corinne V. How may I help you?
xxx: hello, may I have question regarding withdrawal with you ?
Corinne V: sure
xxx: I would withdraw money and send it to my account which can accept any major currency. When I try to fill your form it thinks that my account can't accept USD and therefore suggests to use intermediary bank. How can I avoid using intermed. bank in my case ?
Corinne V: you cannot
Corinne V: citibank needs the intermediary bank information
Corinne V: regardless of the currency the destination account may hold
xxx: well, does it mean that the currency will be sent throug the im. bank and converted to my native currency ?
Corinne V: no, if you send out dollars your bank will receive dollars
Corinne V: and unless your bank converts it
Corinne V: it will be booked in USD to your account
xxx: ok, thank you very very much for your help. Have a nice day

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Update problemu s prevodem.
To Dynk:
Ucet v USD to asi nevyresi, IB po me chtelo correspondent bank okamzite, jakmile jsem zadal SWIFT adresu Komercni banky, to jestli je to konto vedeno v tuniskych dinarech(nebo co tam maji)nebo v USD je nepodstatne. Komercni banka asi pro ne neni partner.
To all:
Pokud by nekdo narazil pri vyberu na podobny problem tak do okna "Correspondent Bank ABA Number or SWIFT/BIC Code:" je nutne dat: 026009593 coz je ABA number Bank of America (SWIFT cod BoA me to nevzalo), coz je intermediary bank Komercni banky.Do okna "Komercni banka a.s.'s Account Number (or SWIFT/BIC Code) at its Correspondent Bank:" staci uvest SWIFT cod KB coz je KOMBCZPP. Je jasne , ze to jsou instrukce pro majitele uctu u Komercni banky!!!!!
P.S. Stejne jsem zvedavej , jak to dopadne a kolik navic me ta sranda bude stat.

Petr
[bold] [/bold] [bold] [/bold] ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...