Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

Ahoj,

aktuální zkušenost z převodem k IB.

Převod jsem dělal na účet u HSBC jako klasický tuzemský příkaz,variabilní symbol jsem nedával žádný,pouze do kolonky pro příjemnce jsem dal:For further benefit to Uxxxxxxx / Jmeno Prijmeni.

Peníze jsme posílal včera v 21:30,dnes dopoledne okolo 10:00 brouzdám v TWS a zjistím,že peníze už tam jsou.
Je to super,jednoduché rychlé,levné.
Jen pro info ani jsem v TWS neavizoval platbu dopředu a hned bez problému spárováno.
Banku mám Airbank.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ahoj,

chtěl bych si převést všechny peníze z IB do ČR a účet u IB zrušit. Účet mám veden v USD, ale do FIO banky nelze převádět dolary.

Jak nejlépe postupovat?

1. Změnit "Base Currency" na CZK a převést všechny peníze do ČR? Je nutno si nechat na účtu 10$ cca 250 Kč pro poplatek za vedení účtu? Nic jiného u IB nepoužívám, takže platím jen měsíční poplatky Nakonec dát žádost o zrušení účtu.

nebo

2. Převést peníze pomocí TWS z USD na CZK a potom převést peníze do banky v ČR? Je zase nutné si nechat něco na poplatky? Nakonec dát žádost o zrušení účtu.

nebo

3. Změnit "Base Currency" na CZK a pak zrušit účet? Po zadání zrušení účtu mi všechny peníze pošlou na můj účet.

 

Jaký je spread u změny na Base Currency, není horší než při použití TWS?

 

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...
On ‎13‎.‎3‎.‎2018 at 20:00, borax napsal/a:

Ahojte,

 

prosím o info.

Nevíte někdo jestli lze přes HSBC poslat i USD.(jestli mají USD účet)

Po 13 letech se jsem konečně zavřel pozici u FIO a mám to v USD a nechce se mě to převádět na CZK.

Díky moc

Lze k IB poslat dolary, ale nikoli přes HSBC, ale přes banku v USA. Tj. vyjde to o něco dráž. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
On ‎14‎.‎7‎.‎2018 at 12:03, Dart napsal/a:

Prosím poradit nejlepší současný způsob převodu dolarů z ČR k IB. Děkuji

 

Nejlepší současný je stejný jako kdokoli jindy. Jediné co na tom můžete udělat nejlépe je najít si banku, která si počítá nejmenší poplatek za převod deviz mimo EU, tj. do USA.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím,

Mám problém s fundovnáním účtu, chtěl bych poslat klasický tuzemský příkaz v CZK a až poté si měnu změnit v IB - v account managementu zvolím Transaction Type: Deposit, navolím měnu v CZK a potvrdím jakou částku chci poslat..obratem se mi objeví informace, kam peníze poslat, je tam i adresa české banky, americké banky, ale nikde tam není česká podoba účtu, jenom IBAN, SWIFT kod atd.

Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...