Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple screen a Forex


jano

Doporučené příspěvky

Dobry den.

Nema niekto skusenosti s pouzivanim triple screen na Forexe? Dnes som to skusil na mojom demo ucte, myslim, ze som pochopil jeho podstatu, ale neviem ako sa da pri forexovom obchodovani riadit tym, ze pri ziskovom obchode by sme mali ziskat aspon 1,2 nasobok stratoveho obchodu. Na 5 min. grafe sa do takej dlhej pozicie asi ani neda dostat. Ked nastavim SL na -20, tak od zisku by som mal cakat cca 40$.
Prosim Vas poradte mi aby som to spravne pochopil prip. ako nastavit RRR pri obchodovani s menami.
Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
nejni mi uplne jasne jak jste dosel k uvedenym cislum: pri SL 20b a RRR1,2 mi vychazi TP 24b a ne 40 jak piste.mate asi na mysli RRR 2 coz je mysilim i doporucovana hodnota u tss. primo triple screen jsem na forexu nikdy neobchodoval ale take obchoduji na 5min. a z moji dosavadni zkusenosti se zakladni SL 20b jevi jako zbytecne velkorysy.snazim se spise brat obchody se SL do 15b. na druhou stranu ale nevdim velky problem ve 40b pohybu je ale potreba vyladit posouvani SL nebo obchodovat stylem zakl. SL nebo TP,je ale potreba vse odzkouset s konkretnim nastavenim. a pokud se rozhodnete pro styl SL nebo TP tak zkusit jestli jste vubec schopen se toho drzet v ostrem obchodovani, protoze chvilky kdy se trh otoci 1b pred TP a nakonec vystoupite na SL jsou docela zajimave...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jano: Zkousim neco, co by se dalo povazovat za klon TSS. SL davam od 15 do 25 pipsu, PT je realne na 55 - 89 bodech.
Co se tyka pomeru SL a PT: Klicova je pravdepodobnost, s jakou pri danem vstupu a SL dosahnete stanoveneho PT versus pomer SL/PT. To si otestuj.
Jinak TSS obchoduji na timeframech 2h trend, 30min urcteni vstupu a PT (a okolnich rezistenci atd) a 5min rizeni pozice (tj posouvani SL). Cokoli rychlejsiho podle me zavani skalpovanim, a to se urcite nevyplati (predevsim protoze spread je na to prilis velky).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den.

V diskusii p. Libica som cital, ze TSS sa neda pouzit na Forexe. Skusil som to na demo mini ucte s kapitalom $400 a SL na jeden obchod $15 ako mi poradil Richip. Jedine a co je asi najpodstatnejsie je, ze sa mi nedari dosahovat TP 1:2 a viac. Iba v pripade ked chytim zaciatok trendu, co sa malokedy stane.

Skusil som teda vystupovat z obchodu podla "Impulzneho systemu" ale vtedy dosiahnem zisk cca $4-6 na obchod. Celkom to ide pokial nepride jeden stratovy obchod kde ma zastavi SL na -15$.

Dnes som zacal skusat dalsiu variantu vystupu t.j. SL -15, TP +17, takto to ale vychadza 1:1,14 a musel by som mat 60% uspesnost aby sa mi to ako tak opatilo.

Co robim zle, pripadne kde inde pouzit Triple Screen kde mozem zacat s tak malym kapitalom ($400) a obchodovat s mini uctom.
Alebo aky iny sys. pouzit na Forexe?

Dakujem za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jano: muj nazor na celou vec je tento:

15pt stopka je dost malo. Stopku je treba davat s malou rezervou nad/pod S/R urovne, bude to okolo 15 - 25 pipsu na Euro/dolar, na libre az na 35 bodu. Vstupovat na retracementech trendu. Pouzivat MA (nebo MACD nebo podobny indikator, pripadne kombinaci) jako voditko pro urceni trendu na 2h nebo 4h grafech a RSI nebo CCI nebo podobny indikator na urceni vstupnich bodu na 30min grafu. Urcit profit target podle trendu a pak ridit pozici na 5min grafu. Neobchodovat trh co jde do strany, na tom vykrvacis. (tj MA na 2h a MA na 30min musi jit stejnym smerem rekneme, to muze byt definice trendu).

Uvedom si, ze cim kratsi timeframe, tim zachycujes drobnejsi pohyby. Na forexu se nevyplati brat podle meho nazoru obchody s potencialem mensim nez 40 - 50 bodu (3-4 pipsy z kazdeho obchodu jdou brokerovi!). Kluci se ted bavi treba o Vegasove tunel systemu, ktery se obchoduje na 4h grafech a trend se urcuje na tydenim grafu.
400 dolaru je malo, osobne bych doporucil aspon 1000 dolaru jako vklad, pak je mozne jit az na 30 pipsu SL - a obchodovat GBP/USD, coz je podle meho nazoru menovy par s nejlepsim pomerem cena - vykon (kvuli volatilite).

Kazdy si musi najit svuj zpusob, jaky mu vyhovuje. Proto ti kazdy bude rikat neco trochu jineho.
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar dzink

Na zalozenie 400 dolaroveho uctu som vychadzal s toho, ze niekde som cital, ze si mas rozdelit ucet na rovnakych 20 dielikov ktore vkladas do obchodu. Takze ked nastavim SL na -20 x 20 dielikov je 400 dolarov. Povodne som pouzival SL 20, ale teraz nastavujem na 15.

Hlavny trend som urcoval na 30 min grafe za pomoci EMA26 a MACD hist. a este RSI 26,10,30 a vstupy na 5 min grafe + CCI 20,40,100. Skusil som aj 5min + EMA18 + HACD hist. ale to mi neslo.

Myslis, ze by som mal sledovat dlhsie timeframes? Ale aj tak ked nezachytim zaciatok trendu urcite s toho nevytazim 40 dolarov. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jano,
myslím, že se 400 $ lézt do dlouhých timeframes je ruleta a ne trading :). Přečti si tady na finančníku nějaké články a diskuze o moneymanagementu. Obecně se téměř všude (i ve světě) doporučuje riskovat na jeden obchod 1 - 5% účtu. Drtivá většina zkušených traderů se spíš kloní k tomu 1%. Osobně se domnívám, že můžeš riskovat i víc, ale to už musíš mít svůj systém sakra dobře vyzkoušený a musíš mu věřit jako skále... :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 jano,
jak jsem psal tech 15b SL neber jako dogma.SL nenastavuju -15b nebo nejakou jinou pevnou hodnotu. pokud dostanu vstupni signal a tak vyhodnotim kam dat SL a pokud by byl prilis daleko tak takovy obchod proste nevezmu.nejvice ale vyhledavam vstupy se SL kolem 15b.myslim ze ani elder nedoporucuje davat SL na nejakou pevnou hodnotu pokud by to bylo mensi nez bezna volatilita trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jano: proto rikam, ze 400 dolaru je malo. Kdyz riskujes na Eurodolaru 15 pipsu a PT mas na 30 pipsech, 3 pipsy z kazdyho obchodu davas brokerovi. Pokud bys mel uspesnost vstupu okolo 50%, pak mas z 10 obchodu teoreticky 150 pipsu zisk, z cehoz ale zaplatis brokerovi 30 pipsu za spread (coz je 20%). Nemluve o tom, ze 15 pipsu SL je ve skutecnosti 12, protoze ty 3 pipsy jsou zapocitane uz pri otevreni pozice. Z toho duvodu mam pocit, ze jizda na mensi pohyby je riskantni. Ale to je o pocitu. Kazdy si to musi spocitat sam.
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

dobry den
Tak po nejakom case (niekolkych zbytocnych tyzdnoch skalpovania, a vynulovania piatich demo uctov) som sa minuly mesiac vratil ku Triple screen-u. Obchodujem ho na dlhsich grafoch (2H + 30M) ako v zaciatkoch. Pociatocny kapital som zdvihol zo 400 na 1000$, predsa to bolo strasne malo. Zatial som zobchodoval 330 minilotov a som v pluse 200$. Mam ale spravenych iba 9 obchodov, takze robit nejake zavery je este predcasne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant:
Je to klasicky Triple screen, len vstupy mam podla trochu inych pravidiel, aj ked do pozicie vstupujem neskor a stratim tym cca 20 pips. Vystup mam zatial pevne stanoveny, ale vidim, ze by sa dalo vystupovat podla pulzneho systemu, kt. opisoval Libic. Udrzalo by ma to v obchode dlhsie, ale vzdy dostanem strach (ze co ak nie). TS som skusal skombinovat s vegasom a vseliako upravovat, ale vzdy som sa iba viac zamotaval. Najlepsie sa mi osvedcila klasika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...