Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FX trade-book


saqe

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 256
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Dobrý den, v první řadě vám moc děkuji za deník.

Jsem začátečník a chystám se na první backtest. Bylo poměrně obtížné zjistit jak efektivně a zdarma testovat. Rozhodně jsem měl představu že nechci z grafu ceny a časy opisovat ručně. Po cca 3 týdnů pokusů a omylu NT7(největší problém byl rozsáhlost a kvalita free dat), MT4, Forex tester... Teď už mám NT zprovozněné s iTradebook, a jsem velice spokojen, tato kombinace mě dává komfort a rychlost.
Deník má pro mě jako nováčka nespočet možností ve kterých se ztrácím. Po pěti hodinách s manuálem v ruce, už ale vidím skvělé možnosti ps tradebook. Jsem opravdu nadšený.
Mám drobný problém. Do sloupce market mě iTradebook kopíruje hodnotu ve formátu USDJPY namísto USD/JPY*, nevíte kde je chyba?

Ještě jednou díky.

Pro všechny ve stejné situaci jako já:
Kombinace NT7+iTradebook+ ps tradebook je skvělá. Stojí to za snahu o zprovoznění. Po osahání možností deníku bych se pro něj rozhodl i při ručním vkládáním.

R2D2

Link to comment
Sdílet pomocí služby

R2D2upload,
vďaka za hodnotenie. K problému, v liste SETTINGS je možnosť vybrať 2 trhy USD/JPY - komoditný bez hviezdičky a forexový s hviezdičkou, rozdiel je iba v započítavaní spreadu. Do listu TRADES bude doplnený ten, ktorý máte nastavený.

V podstate to nie je závažný problém, alternatívne riešenie je v liste TRADES označiť bunku, v ktorej máte trh USD/JPY*, označiť celý rozsah, kde má byť tento trh vyplnený a klávesovou skratkou CTRL+D automaticky vyplniť všetky následujúce obchody, alebo ručne "stiahnuť" myšou trh do celej požadovanej oblasti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Záleží od trhu, napr. (hypoteticky) ak by to bol forex GBP/USD, tak to je správne, teda 7,0 pips, pretože štandardne je 1 pip = 0,0001 pohybu ceny, kótovanie na 5 miest sú desatiny pips (záleží od brokera). Pri komoditách je to v podstate to isté (aspoň myslím).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lookylook,
ak sa nemýlim, tak štandardne sú menové páry kótované na 4 desatinné miesta, okrem JPY. To, že IBFX (alebo hocikto iný) kótuje na 5 miest, je z pohľadu denníka nepodstatné, pretože cena sa počíta ako matematický rozdiel, nič viac a je jedno ako to nazveš, alebo odpočítaš, či ako 7 pips, alebo 70 tickov, bodov.... IBFX zobrazí 70 bodov (tickov, pips...), pretože MT4 má voľbu zobrazenia profitu takto, skrátka celkový počet najmenších obchodovaných jednotiek. Ak sa mýlim, tak sorry, potom skús popísať, ako si tú úpravu predstavuješ a ja to skúsim nejako vyriešiť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...