Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

Chcel by som si napísať skript v MQL4 ktorý by mi naraz zadal x čakajúcich príkazov na nákup (alebo predaj) s nastaveným min. Trailing stopom.
Zatiaľ by mi stačilo aby som dokázal zadať aspoň jeden čakajúci príkaz. Ale nejako sa mi to nedarí.
Neviete mi v tom poradiť? Prikladám testovací skript.

//+------------------------------------------------------------------+
//| Testcript.mq4 |
//| Copyright |
//| |
//+------------------------------------------------------------------+
#property copyright "Copyright Best"
#property link ""
#property version "1.00"
#property strict
//+------------------------------------------------------------------+
//| Script program start function |
//+------------------------------------------------------------------+

// Spustenie skriptu
void OnStart()
{
//---
double lots = 0.1;

int ticket = OrderSend("EURUSD", OP_SELLLIMIT, lots, Bid + 30*Point,0,0,0, "predaj",0,0,CLR_NONE);

if (ticket {

Alert("Chyba",GetLastError ());
}
else

Alert("OrderSend sa úspešne umiestnil.");
}


//+------------------------------------------------------------------+

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatial som zistil zaujimave chovanie skriptu. Ked som skript spustil do karty EURUSD hlasil Error 130. Ale keď som pustil do GPBUSD tak pridalo mi cakajuci obchod do EURUSD ale s cenou z GPBUSD. Potom som vymenil "EURUSD" za Symbol() a hlasilo znovu Error ale ked som v price namiesto Bid + 30*Point dal konstantu 1.0800 tak už to zadalo cakajuci obchod spravne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cez externé zadanie premenných by som aj zvládol zadať čakajúci príkaz a cez for alebo while snáď aj daľšie. Ale chcem sa opýtať skúsenejších programátorov MQL či pre zadaný obchodný príkaz zrealizovaný funkciou OrderSend() sa dá nastaviť Trailing Stop. Manuálne to ide ale ak už cez skript zadám niekoľko čakajúcich príkazov (nákup alebo predaj) bolo by to hlúpe aby som potom ručne nastavoval Trailing Stop. Trailing Stop potrebujem kvôli mojej obchodnej stratégií. Možno by sa dalo programovo posúvať SL ale to už by som musel mať nie jednorazový skript ale nejake AOS.
Na to si zatiaľ netrúfam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No bez záruky, dle popisu:
Když dáš skript na graf GB a máš uvedeno "EURUSD", tak se sice zadá do EU ale dle bid+30point z grafu GU. Z toho dovozuju, že máš blízko umisťovaný order do trhu vzhledem k cene, mas zřejmě brokera s omezením na tesné objednavky, zkus
OrderSend(Symbol(), OP_SELLLIMIT, lots, Bid + 100*Point,0,0,0, "predaj",0,0,CLR_NONE);

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to komodity: skúsil som Bid+100*Point a nič. Neviem už kde som čo porobil pretože som to skúšal aj na PC aj na Notebooku. Ale nakoniec keď zahlasilo error 4109 som zistil že chyba je v nastavení MT4. Takže ďakujem za snahu pomôcť. Ešte ostáva otázka či existuje funkcia alebo nejaká možnosť programovo zapnúť TrailingStop?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

cop Napsal: ------------------------------------------------------- > Zdravím. > Už nějakou dobu bojuju s problemkem.Kromě Pc a > noťasu na kterým obchoduju jsem měl noťas na > kterým jsem nechával běžet na zkoušku AOS.SW > winXP,HW procesor 1,8 RAM1GB.Už minulej rok mi na > tomhle "zkušebním" noťasu > přestal fungovat MT4 - prostě chce upgrade ale už > se nenačte,dělá to pořád dokola.Stáhl jsem od AM i > od XTB novej MT4 a prostě nejde nainstalovat.Píše > systém hlásí chybu a takovou tu hlášku o > odesílání.Ani překopírování z jiného NB s WIN XP > nejde spustit.Vyprdl jsem se na to a v pátek jsem > si složil stolní PC 1,8 2GB ram,dal tam na zkoušku > WIN 7 a dělá mi to to samé.Přeinstaloval jsem na > XP,ale stále nejde MT4 - žádná ver. > nainstalovat.Spustím instalaci a chyba.Nemáte s > tím někdo zkušenost?Už mám dvě PC na který prostě > nedostanu MT4.V PC se docela vyznám,ale tohle je > nad moje chápání.Pokud někdo víte,pls > poraďte.Předem díky. Zdravím, mám asi stejný problém. MT4 mi jednoho dne začal hlásit Stará verze a nepřipojil se. Po instalaci nového mi nejde vůbec spustit. Zkoušel jsem to na 3 počítačích. Stále stejná hláška. Přikládám hlášku. Poradíte někdo co s tím?

31846

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...