Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

Zdar,

docela by me zajimalo jak ty osobne na Forexu obchodujes. Obchodujes intradenne nebo drzis pozice i nekolk dni ? Pouzivas indikator MA nebo spis vstupujes do obchodu na zaklade nejakyho channel breakoutu ? Jaky mas stanoveny SL a PT ? Jake pary obchodujes ? A hlavne jakou mas uspesnost ? :D

dik za info

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
některé další tipy, triky a to jak být úspěšný se dozvíš v dalších dílech seriálu. Preferuji intradenní obchody, držet pozice několik dní není u Forexu ta správná taktika, spíše posouvat SL a limity, což průraz té které hranice několik dní nevydrží. Indikátory TA používám spíše jen doplňkově, jako potvrzení vývoje předpokladu. V CCI u finančních obchodů osobně moc nevěřím, to je spíše TA šitá na komdity.U SL vycházím většinou z toho, s kolika loty na jeden pokyn obchoduji. Hodně preferuji entry před klíčovými událostmi. Obchoduji ve valné většině EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a USD/CAD. Ale to je trochu složitější, ještě to kryji přes londýnskou zlatou burzu a dluhopisy. Úspěšnost je různá, nejsem děd Vševěd a jako každý obchodník občas "ulítnu". Tak cca 20-25% měsíčně je průměr. Ale je to hodně proměnné. Nyní při pádu eura se dalo vydělat hodně i 120-150%, záleží jak si kapitálově silný...a další týden ujedeš 10% do mínusu. Ale to vše si povíme v seriálu.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Me se prave zda, ze treba denni grafy jsou pekne trendove. A naopak intradenni treba 15min docela rozhazene....
Podle ceho tedy vstupujes do pozice, kdyz ne podle indikatoru ? Jaky timeframe pouzivas ? Zajimalo by me jaky mas stanoveny prumerne PT, kolik je realny na EUR/USD.
Takze ty nejedes mechanicky system ? Kdyz vstutujes do pozice pred klicoymiudalostmi to je velky risk ne ? Nikdy nemuzes predem vedet co ta udalost s trhem udela.....neni lepsi pockat na smer trhu po te ktere udalosti a jen naskocit ve smeru ?

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uvědom si, že stejné indikátory MA, RSI atp. používá ve stejné době další desetitisíce lidí...Neznám nikoho kdo by pravidelně vydělával jen dle MA nebo RSI.Timeframe jsou různé, pokud čekám na potvrzení trendu většinou 30 minut. (poprosil bych tě, abys používal pokud možno česká slova, budou to číst i nováčci neznalí věci a přemíra slengu je pro ně španělská vesnice, jen je to odradí číst). Pokud máš správně algoritmicky nastavené entry, zase tak veliký risk to není.
Počkat na směr trendu a pak naskočit..taky řešení, ale mnohdy se trendy zastaví právě při tvém vstupu a naberou opačný směr nebo poskočí jen o pár pipsů a zamíří dolů.To jsi ještě nezažil ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja si porad nemuzu nejak predstavit jak vstupovat do pozice jinak, nez za pomoci indikatoru. Leda ze bych to delal podle intuice, ale to prece nejde. Musi byt prece jasny signal podle strategie pro vstup. Samozrejme ze obchodovat tim zpusobem ze budu kupovat/prodavat jen pri prekrizeni MA dlouhodobe vydelavat nebude.
Co to znamena "spravne algoritmicky nastanene entry" ? To jsem jeste nikdy neslysel. :)
Je pravda ze kdyz naskocis do trendu tak se muze, ale taky nemusi otocit. Kdyz to bude vychazet na 50% tak s dobrym money managementem vydelavat budes.
Me prave hlavne zajima na zaklade ceho vstupovat do pozice. Na co se mam divat ? Co sledovat ? A taky jaky treba pouzivas pomer SL:PT ?
Na druhou stranu....ja spis hledam strategii, kde neni potreba cely den sedet u monitoru a vsechno sledovat. Pro me by bylo vynikajici rano se podivat na grafy "nejak" urcit entry, zadat prikazy a vecer pozici zavrit. To by bylo idealni, ale musi to vydelavat. :)
Prave kdyz se podivam treba na 4 hod. nebo daily grafy tak se mi zdaji dobre trendujici a nejaka strategie by se urcite dala vymyslet....

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale já netvrdím, že nevstupovat dle indikátorů. Říkám jen, že ne jen na základě jednoho, dvou indikátorů.
Typický příklad teď, EUR bylo na 1,2142 RSI na 78, MA se zdal rovněž potvrzující, ale čekal jsem ještě na potrzení přes DMI. Vstoupil jsem na SEll (2 loty) za 1,2141 a SL jsem dal na 1,2160.
Teď to je na 1,2119 a SL jsekm posunul až k 1,213. Teď to šlo na 1,2109 a SL posouvám na 1,2118. Te´d mi to hlasí alert short a jdu se SL na 1,2108

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojky, já při obchodování hodně používám supporty a ressistance a taky dvojitý MA, ale v poslední době mi to nějak nevychází, hlavně ten propad eura mně docela prodělal. Obchoduju zatím sice jen rok, ale stejně ještě pořádně nevim, na čem mám postavit dlouhodobě profitující strategii, každá co jsem zatím zkoušel má dost nevýhod. Myslím, že když máš hodně velkej účet a jedeš nějaký pár co má nízkej margin a není tolik volatilní, dá se používat strategie s přikupováním, ale zorvna teď už nevím jak do toho, mám 6000 účet a potřeboval bych nějakou strategii, která mi v konečnym důsledku přinese profit.
Jinak jsem moc rád, že se tady na tomhle skvělym serveru o komoditách najdou i lidi s kterýma si můžeme popovídat i Forexu.
Díky moc a mějte se pěkne
Standa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standa
Použivání S/R je obecně dobrá taktika, protože na udržení těchto hladin mají zájem národní banky a hlavně velcí hráči na trhu. K nějaké strategii se časem určitě dopracuješ, záleži zda obchoduješ denně nebo jen nahodile. Forex nejsou komodity a sebelepší technickou analýzu tlučou ekonomická data a události. A protože je těchto ekonomických ( a mnohdy i politických) událostí, které ovlivňují dílčí měn, více a více, chce to zvolit asi jinou taktiku vycházející z fundamentální analýzy.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj SIDe,
jsem moc rád, že jsi založil FOREXové vlákno. Tento druh obchodování mě dosti zaujal a zkouším se o něm co nejvíce dozvědět. Poprosil bych tě tedy o radu, kde je možno, pokud o něčem víš, se o tomto trhu a obchodování na něm dozvědět více. myslím tím nějaké knihy, či zajímavé adresy na netu ...
Každopádně se těším na pokračování tvého seriálu a za něj ti patří velký dík! (tu)
Mnoho úspěchů Tobě i dalším traderům přeje Marťas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marťas
Poděkování za založení Forex vlákna a Sidova koutku patří spíše pánům Tomášovi a Petrovi.
Já o tom jen píšu..
:) . Literatury, ale většinou jen v angličtině, najdeš na netu celkem dost. Startovací adresou pro většinu obchodníků je www.fxstreet.com (spousta dat, analýz, hodnocení). Dobrá je i stránka o signálech na FX www.fx-dealer.com/
nebo www o historii kurzů dílčích měnových párů www.fx-forex-trading.com/database.htm. Dobré jsou i analýzy londýnské Mizuho Bank pro hlavní měnové páry www.mizuho-cb.co.uk/TresInternet/TECHNICALS/FX_-_Majors.htm
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...