Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To SID,

ještě jednu otázečku. V ekonomickým kalendáři mám třeba ohlášeno, že v 6:45 (GMT) bude zveřejněn "Franch industrial production". Je zde i jeho odhad, ale kde najdu v těch 6:45 skutečná čerstvá data "Franch industrial production"? To musím běhat po všech možných stránkách a hledat čerstvé zprávy. Nových dat je za den dost a z různých států, neexistuje nějaká stránka, kde se tyto data uveřejňují?
Myslím, že pro USA je na zjišťování čerstvých dat podle ekonomickýho kalendáře dobrá tato adresa: ttp://biz.yahoo.com/c/terms/terms.html
Ale pro evropská data jsem nic takového nenašel. Můžeš mi prosím poradit jak nejsnadněji a nejaktuálněji získat ekonomická data ohlašovaná v ekonomickým kalendáři v době jejich uveřejnění?.
díky a zdravím
Marťas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marťas
Ihned data zveřejní Reuters (přejímá to pak s určitým menším zpožděním řada serveru, včetně českého finance.cz), v USA je dobré zmíněné Yahoo, hodně dobrý je Bloomberg. V Evropě hlavně ekonomické servery tiskových agentur. Pokud nejsi online Reuters, na jejich stránkách je to pak o něco později v rubrice Latest News and Financial Info..
today.reuters.com/news/default.aspx
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby


SIDovi díky za odpověd.
Mám otázku: když např. prodávám 1 lot USD/ EUR, tak proměním 100 000 USD za EUR podle kurzu, a když uzavřu pozici, tak EURa proměním zpět za USD. Ale jak je to, když prodám 1 lot GBP/CHF a potom uzavřu pozici? Vždyť mám vedený účet v dolarech. Může mi někdo vysvětlit jak tato spekulace probíhá? Co prodávám, za kolik, když jde o 1 lot atd.?
Ahoj a díky
Marťas
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marťas
První pár se prodává/kupuje a opačný se kupuje/prodává (viz seriál). U tvého příkladu GBP/CHF - když zadáš prodej 1 lotu je to tak, že prodáváš 100.000 liber (GBP) a kupuješ (podle stávajícícho kurzu) třeba 225.560 franků (CHF). Když pak uzavřeš pozici, třeba se ziskem 10 bodů, připočte se ti k účtu hodnota 1 bodu x počet bodů v dolarech. Opět viz seriál - pip value. U GBP/CHF je nyní hodnota jednoho bodu asi 7,83 USD. Takže za 10 bodů zisku se ti přičte 78,3 USD. OK ?.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych znát Váš názor na téma "S kým?". Pochopitelně jde o forex. Sid píše, že používá VT, což, pokud to správně chápu, je Virtual Trader. Ten na svých stránkách nabízí americká společnost CMS Forex.. Doporučte mi, prosím, u které instituce (banky, brokeři, online společnosti jako MG, CMS, Saxobank etc.) je nejlepší obchodovat.. Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To el.dani
Visual Trading je správně, ten má v držení CMS z USA. Kontakt na jejich IB agenta už jsem tady psal - cmsforex@post.cz Systému je více, každému "sedí" něco jiného. Společnost se vyber podle toho, co kdo nabízí a co za to chce. Preferuj nízké spready, dobrý servis, vyšší páku, pokud možno podporu češtiny (nevím jak jsi jazykově vybavený) a pochopitelně žádné poplatky. Lepší než zprostředkovatelé (které to živí) jsou přímí IB agenti velkých firem, ti jsou placeni v režii firmy a poplatky žádné nemají. Už jsem tady psal odkazy na fxstreet.com, kde je seznam brokerů a zpětně tady na vláknech najdeš i odkazy na jiné společnosti a zkušenosti s nimi.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honzas
Pořád se dá vydělávat.. :), data z USA byly lepší než se čekalo a rázem je z toho nástup dolaru, ale jak dlouho.. :)

Výsledek mínus 55,3 - tak to se nám experti sekli skoro o 2 biliony a Yahoo bylo s odhadem 56 dost blízko...
Jul 13 8:30 AM Trade Balance May -$55.3B -$56.0B -$57.0B -$56.9B

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...