Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

Myslel jsem to tak, že při běžném provozu je reakce do vteřiny a při přehlcení do cca 5 vteřin (potvrzení příkazu). Nerozumím tomu, jak píšeš, že Saxo dělá při datech velký spread ? Spread je snad dán pevně a je jedno, zda při datech, ve dne nebo v noci. To je potom účelová zlodějna.., když si přizpůsobují podmínky situaci... :S. Zlaté CMS ! :). Tam vím co mám za každých podmínek a žádné takové podfuky ze spready tam nejsou. To jsem nevěděl, že je Saxo tak "vyčůrané"...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ze tří na dvacet bodů !? Tak to je síla, stát se to v USA u Refca, MG, CMS, Oandy atd., tak příjdou ihned o licenci (pokud to nemají pánové od Saxa nějak ošetřeno ve smlouvě). Tam si právě tohle různé komise a dozorové orgány nejvíce hlídají, aby nebyl zákazník skrytě okrádán - viz známé americké filmy z burzovního prostředí.. :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID
Jsem zacatecnik,proto jsem rad,ze existuje neco podobneho jako jsou tyto stranky.Fandim sice vice komoditnim obchodum,ale FOREX je vice "adrealinovy"
Chci Te pozadat o radu.Mam dotaz.jestli tomu rozumim dobre,

1, pokud bych chtel vstoupit do obchodu bez tzv.paky napr.takto lot 1:1 ? je to mozne?

2, Vyvoj pro me bude nepriznivy,cena pujde dolu pod moji nakupni cenu,jsem momentalne v minuse,ale pockam urcitou dobu /treba par dni,tydnu???/ az se cena prehoupne nahoru a prodam,pokud se nemylim,jsem v zisku a pokud mam vice lotu,tak docela v peknem.

Ptam se,jelikoz jsem zkousel takto prelevat penize z uctu na ucet v ruznych menach,ale banky si pocitaji velke poplatky a da se to delat jen pri velkych propadech men jako treba pred lety zde v Canade US$-CD$,a dlouho to trvalo.Sice se na tom vydelalo, ale spousta veci okolo me vadila.
Diky predem
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, chtěl jsem se zeptat, jak to myslíš ve Forex 5 s růstem CHF při vzestupu CPI v CH. Myslel jsem si, že když rostou obecně ceny CPI, PPI je to negativní signál pro měnu dané země. Ještě tři dotazy. Index empire state index - když roste je to pozitivní zpráva? Jak byla myšlena zpráva z pátku ze 14.30 - snížení employment index na 1.4 oproti očekávanému 5.5 ( to došlo k tak velkému snížení nezaměstnanosti?). Jaká zpráva byla z řady US zpráv v pátek nejdůležitější?
Děkuji, a přeji vše nejlepší.
Ivo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Taurus 777

1. Nechápu proč by jsi chtěl mít páku 1:1 ? Tj. pro 1 lot budeš disponovat svých 100.000 USD ? Nejlepší obchody ( a nejziskovější) se dělají s vypůjčenými penězi. Po dohodě s určitými makléři to reálné samozřejmě je, ale nechápu smysl toho počínání pro použití na FX trhu. I kdyby jsi využil jen nízkou páku 40:1, je lépe oněch 100 tis. USD rozdělit na více skupin větší počet lotů. Např. do 4 skupin po 10 lotech a zadávat entry na určité hladiny předpokladu vývoje, třeba dle S/R.
2. Pokud spekuluješ na pokles/vzestup určité měny v delším časovém horizontu (viz tvůj příklad USD/CAD) je lépe kupovat a prodávat opce, třeba na futures. Přelévání z banky do banky nemůže být nikdy více ziskové (poplatky, spread) než opce.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ivo
Nevím jak myslíš data CPI na růst CHf, z kterého dne ? Empire State Index - pokud myslíš NY Empire State Index, to je index na záíkladě průzkumu 175 společností ve státě New York. I když nepatří mezi ty důležité indexy, pro investory indikuje ekonomické horizonty pro různé průmyslové trhy. Investoři vidí rádi růst tohoto indexu, protože negeneruje inflační tlaky. Nyní v pátek žádná důležitá data o zaměstnanosti jsem nezaznamenal...Nejdůležitější data v USA byla v pátek 15.7. tradičně ta o růstu průmyslové výroby (šly nahoru) a index spotřebitelské nálady spojený s PPI (rovněž Up).
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, díky za odpověď, ještě pro upřesnění. Růst CPI (spotřebitelských cen v CH) myslím ze dne 30.6., kde to uvádíš ve svém příspěvku o fundamentální analýze pod ek.kalendářem,jako příklad možného vzrůstu pro CHF.Myslel jsem,že když roste CPI,PPI je to negativní signál pro měnu? Nebo je to snad jinak? Kdy vyjde ek.kalendář na příští týden?
Díky,Ivo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ivo
Kanadský ST detailně neznám. Net Foreign Security Purchase (spíše známý pod názvem Treasury International Capital - TIC) sleduje toky financí do USA. Soustředí se na objem nákupů vládních cenných papírů, obligací a na vybrané druhy firemních papírů, subjekty mimo území USA. Hodnoty se začaly sledovat především pro velký podíl zahraničního kapitálu na USA trzích. Protože se tyto cenné papíry a obligace nakupují v dolarech je to určitý signál projevy důvěry v dolar (zda je nebo není dostatečně silný). Díky nedávnému zvýšení úrokových sazeb se dá očekávat vzestup v objemu nákupů. Údaj za minulé období je někde kolem hranice 47,4 bilionu USD (objem nákupu), ale data nejsou na FX (mimo nečekávaný výkyv) moc sledována. Yahoo je nesleduje vůbec, Bloomberg a Econoday se o nich jen zmiňuje.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, FX jsem VT od CMS zkoušel jako demo s přestávkami přez 2 roky. A zjistil jsem že největší aktivata je tak od 10:00 SEČ do 15:00 SEČ. Používal jsme pouze TA a né moc úspěšně. Několik Demo účtů jsem úplně projel. Problematika FX mě stále zajímá a SIDovi náměty s FA mě zaujali. Chci se zeptat zda obchodujete na plný úvazek(HPP), a kolik tím trávíte času. Můj problém je nyní v tom, že se k PC dostanu až večer, protože jsem zaměstnán. Má vůbec smysl se nějak na ochodování připravit (nachystat si pokyny na následující den), jak kloubíte zaměstnání a forex? David

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...