Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

zdravim,
Chtel bych se jen zeptat lidí, co uz obchoduji forex, jak je to z poplatkama...
chtel bych si zalozit miniucet, a zajimalo by mne, jak je to v tomto pripade, nasel jsem jednu spolecnost
www.fibogroup.com/pages/88
a nenasel jsem tam nikde kolik jsou poplatky za obchod, ci % ze zisku,... tak jsem jim napsal email, ze bych chtel u nich obchodovat pres metatrader, zacit s 300 usd a kolik ze me to bude stat, a oni mi odepsali... :
-----------------
[ital]
If you open an account you will pay 300 USD.
We do not have any monthly fees as well as fees for trade or % of
trade.
MetaTrader is free of charge for our clients.

And then you will pay only when you need to replenish your account.
[/ital]
------------------
no, a to se mi nejak nezda, nejsou tam nejaké skryté poplatky? a obecne ve forexu? jak to funguje? u komodit je RT, a tady ty firmy ziji z ceho? Treba ty data...ty prece nemohou byt zadarmo... :S

diky
kalich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Žádná dobrá společnost na Forex trhu si poplatky zásadně neúčtuje. Firmy "žijí" z tzv. spreadu (rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou), podobně jako banky nebo směnárníci profitují při výměně měny na rozdílu nákupní a prodejní ceny valut.
Blíže o tom všem ve středu příští týden v druhém díle seriálu.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já si otevřel účet u northfinance.com Účtujou si spread 2 pips na EUR/USD což je super.Platformu používají metatrader,na příkazy reagují okamžitě,komunikují jak po mailu tak po telefonu.Já si u nich otevřel na zkoušku účet s 1000USD,jedu miniloty.Vzhledem k tomu, že je to LTD(s.r.o.) offshorevá společnost patřící rusům se sídlem na kypru tak bych pro větší účet upřednostnil Velkou renomovanou společnost,bohužel většina z nich nedovoluje obchodovat miniloty s malým účtem,nemají to prostě zapotřebí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado
Nemáte tak docela pravdu, velkých renomovaných společností, které nabízejí i mini účty, je na trhu spousta. Protože dobře vědí, že z malých klientů se mohou stát časem velcí. Pokud obchodujete přes offshore firmu jste dobrý hazardér..:-).
Otevřte si stránku, kterou využívá 90% obchodníků na forexu www.fxstreet.com/ a v levé liště pod pojmem Brokers klikněte na Forex Brokers. I ti největší na trhu - Refco, CMS, MG, GCI, FXCM atd. nabízejí mini účty již od 200 USD.
Blíže o tom ve třetím díle snad už příští pátek.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak poznam ze je to offshore firma? A co to vubec znamena? Ze je nelegalni?

projel jsem si weby vsech firem na strankach FXstreet.com, co nabizi miniaccount (do 500 usd) ale zadna nepodporuje Metatrader, vetsinou maji naky svuj soft, ktery propaguji...:(
Existuje naky jiny (delsi) seznam společnosti, kde najdu ty co nejsou offshore?

btw ta kolonka "Regulated By" asi znamena, že to nejsou podvodnici, že? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kalich
Offshore (z anglického "mimo břeh") znamená, že sídlo firmy je oficiálně v nějakém daňovém ráji. Mnohdy nemusí firmy vést vůbec žádné účetnictví, nepodléhají žádnému dozoru, neplatí daně a jen odvádějí místnímu státu paušální poplatek v řádu stovek dolarů ročně. Ale to vůbec neznamená, že musejí být podvodníci nebo že jsou ilegální.. :)
Jen struktura firmy a vlastnictví je značně neprůhledné. "Regulated by" znamená, že daná firma podléhá určitému dozoru. Pokud podlehá například americkému NFA - CFTC je zde záruka, že si nemohou dovolit jakékoliv nepravosti. To samé platí i pro evropské brokerské firmy s nadřízeným orgánem jmenovaným místní autoritou. U offshore firem je sice taky jmenován dohlížející orgán, ale vzhledem k výše uvedenému je to jen "papírově" bez praktického významu. Nevím proč se držíte programu MetaTrader. Pro Forex je např. velmi dobrý a inovovaný program Visual Trading nyní ve verzi 1,6. Jeho inovaci testuji už asi 14 dnů a mohu odpovědně prohlásit, že speciálně pro Forex nic lepšího na trhu zatím není. Navíc podporuje i češtinu a firma CMS, která má na něj vlastnickou licenci, nabízí i demo účty až do výše 50.000 USD.
Server fxstreet má na svých www jen ty lepší vybrané společnosti. Další společnosti lze vyhledat jedině přes Google
a zadat třeba Forex brokers
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chtěl bych se připojit. S obchodováním mám zkušenosti jen na papíře. Rad bych si založil účet, ale když např. zjistim, že jejich sw "mluví" anglicky a pak už jen rusky, tak mě poleje horko. Myslím z té ruštiny. Myslím, že www.fxstreet.com/ a kolonka "Regulated By" je jisté vodítko, přesto bych rád slyšel, že někdo dostal už peníze od konkretního brokera taky zpět. Možná jsem zbytečně podezíravy, ale jak píše v předchozím přizpěvku SID: "Pokud obchodujete přes offshore firmu jste dobrý hazardér..:-)". Rád bych se tomu vyhnul. Jak poznám toho solidního?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bob
Ve třetím díle seriálu o Forexu budou popsány jednotlivé kroky (snad příští pátek) jak prověřit brokera, jak je firma solidní a jak hlavně "nenaletět". Takže ještě týden vydržte. U offshore spol. je problém v tom, že zpravidla nikdy nevíte, kdo za takovou firmou stojí a kdo je vlastně majitelem akcii. Daná offshore může být založená i jinými offshore a vzniká propletenec ve kterém se vyznají jen vlastníci. Když to hodně přeženu, může být na konci původním vlastníkem akcii
i třeba Bin Ládin nebo Franta Novák z Dolní Lhoty.
Protože většinou (hlavně v Karibiku) nepodlehají takové firmy žádnému dozoru, mohou to klidně jednoho krásného dne zabalit a skončit. V lepším případě se můžete s takovou firmou soudit (podle anglosaského práva běžně v zemi sídla firmy) a zaletět si na třeba na Kajmany, Cookovy nebo Britské panenské ostrovy.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem jejich služeb využil pouze proto, že mají spread 2 pips a metatrader,což s miniacountem je dobrej každej ušetřenej dolar:)Na jednu stranu vzhledem k tomu, že offshore společnosti neplatí skoro žádné daně,tak si mohou dovolit nižší poplatky,na druhou stranu podstupuji větší riziko že budu obložen.Také mám s VT špatné zkušenosti,zasekával se a padal,což metatrader vydržel jet měsíce nonstop.Novou verzi VT jsem zatím netestoval.
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid
Jde u VT přednastavit posuvná stopka?Jaký máš názor na metatrader v porovnání s VT?

Ještě jeden postřeh k metatraderu,vzhledem k tomu že je to ruský soft. tak se všichni co ho chtějí používat musí smířit s tím ,že většina brookerů co ho podporují jsou z ruska a dálného východu:)

Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado
Jistě u VT jde přednastavit stop. Porovnávat VT a MetaTrader asi dost dobře nejde. každému vyhovuje něco jiného, já preferuji VT, protože mám spoustu funkcí, které si můžeš nastavit sám a dokonce si sám naprogramovat (a úplně jednoduše) jakékoliv kumulace TA dle vlastních podmínek. Nastavit si zvukově alerty na cokoliv (TA, trendy atd.)
a dokonce mít různé zvuky pro různé měny. MT jsem nikdy nepřišel na chuť. Asi i proto, jak jsi to popsal :)

To Spajk
Deal Book FX neznám, kouknu na to a vyzkouším. Mám účty u jednoho londýnského bank. domu a taky u CMS.
CMS má demo account na neomezenou dobu. Pro nováčky nic lepšího není, nejsou ničím omezováni. Demo účty u jiných brokerů s omezením na 14 dnů - 2 měsíce jsou na nic, za tak krátkou dobu se nikdo nic nemůže pořádně nenaučí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...