Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

To Spajk
Forex z tak 60% + něco dalšího, ale ani akcie nebo komodity to nejsou.
Ne u monitoru nesedím pernamentně, denně tak cca 6 hodin. Mám nastavené zvukové alerty, které mi hlásí významnější pohyby, případně se mi to přenáší na mobil. Když nejsem u PC nebo na příjmu, starají se o to jiní. Jistě aktivita na trhu Forex je různá podle času a událostí. V některém dalším díle vyjde tabulka o časech a aktivitách na Forexu po hodinách. Ne, delší grafy nad 1 hod. mne nezajímají.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Spajk, Sid

O tom, kdy se trh hybe jsem cetl tohle : www.fxengines.com/reports/databriefaugust04.pdf . Pripada mi to docela zajimave. V podstate tahle analyza odpovida na nasledujici otazky, cituji:

• Hour: Which hours of the day will produce the best trades?
• Session: Which trading session has the most action?
• Day: What is the range for particular days of the week?
• Month: Do the days of the month differ?

Bob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,
mám dotaz ohledně obchodování na trhu FOREX. Zkouším paper trading na demo platformě od společnosti Fortissimo, spol. s r.o. Platforma se jmenuje Visual Trading. K platformě zdarma jsem ještě dostal 10 000 USD demo účet, takže zkouším jako divej. Potřeboval bych se ale zeptat na pár otázek...
Je 5000 U.S.D. dostačující pro rozjezd ostrých obchodů na FOREXu? Tím nechci říci, že se vrhnu hned do ostrých obchodů. :) A máte někdo zkušenosti se službami, které nabízí Fortissimo, spol. s r.o.? Jsou solidní? Jejich demo verze obchodování na Forexu se mi líbí... Ale jak někdo ve vláknu podotkl s.r.o. ručí pouze do 200 000, takže není riskantní využívat služeb spol. s r.o. ? Další věc je, že si účtují 8 U.S.D. za kontrakt + spread cca 3-5 ticků, je to přiměřené? Pokud jsou lepší možnosti obchodování na FOREXu prosím Vás zkušenější tradery a pár typů ...
Děkuji za názor a pomoc všem traderům, kteří mi odpoví a hodně štěstí ve obchodech přeje Marťas...

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marťas
Kouknul jsem na jejich stránky. Fortissimo vlastní licenci ČNB (což se o mnohých jiných tuzemských říct nedá), takže solidnost zdá se zaručena. VT (už v nové verzi 1,6) je to nejlepší co na světovém trhu FX je. 5000 USD je dostačující, ale musíš opatrně, max. 1-2 loty na pozici, každou pozici krýt SL. Jak jsem pochopil z jejich www, Fortissimo je jen zprostředkovatel, smlouvu následně uzavíráš buď se SAXO nebo s CMS. Poplatek 8 USD není za kontrakt, ale za lot a to je rozdíl. Pokud budeš vydělávat a denně otevřeš jen 3 pozice po 2 lotech, je to denně 6 lotů x asi 20 prac.dnů, tj. 120 lotů měsíčně. A 120 lotů x 8 USD je téměř 1000 USD jen na poplatcích měsíčně - a to je šíleně moc. Lépe je uzavřít smlouvu přímo s brokerskou společností, asi s CMS, která vlastní program Visual Trading. Nejlépe přes jejich agenta, který je v režii firmy a který si pochopitelně žádné takové hříšné poplatky neúčtuje. Máš pak stejné podmínky jako Američan, Němec nebo Japonec a navíc logistickou podporu v češtině (maily, zprávy, trendy atd.). Zkus na jeho mail: cmsforex@post.cz
Hodně dobrých obchodů !
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevíte prosím, jak je to s placením daní při založení účtu v USA.
Na: www.forex.com/faq_forex.html jsem si stáhnul formulář: W-8BEN
"Non US Residents must also complete a W-8BEN Certificate of Foreign Status of Beneficial Owner for United States Tax Withholding Form."
Pokud jsem to správně pochopil, tak jako neresident USA bych měl platit daně tady. V ČR to dám daňovému poradci, ale v USA bych se nerad dostal do konfliktu se zákonem.
Také by mě zajímalo, zda si český občan může takto v klidu založit účet v USA nebo zda je třeba povolení ČNB nebo platí nějaká ohlašovací povinnost a zda k obchodování je nutný živnostenský list.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
má někdo z Vás zkušenosti s převodem zisků zpět na svůj účet. Jde to hladce nebo jsou problémy. slyšel jsem, že některé společnosti převádí peníze jen jednou měsíčně (časové omezení), jiné zase až od určité částky (množstevní omezení) a jiné zase za to účtují vysoké poplatky, příp. kombinace všeho. Snaží se, aby klienti zisky nevybírali, ale zvyšovali margin.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bambini
Začnu od konce, k obchodování žádný ŽL nepotřebujete. Pokud obchodujete přes USA FX společnost, převádíte prostředky na jejich účet a žádné povolení ČNB nepotřebujete. Viz www.cnb.cz/faq_oznam.php#9 (otázka č.13)
Daně z příjmu (ze zisku na FX trhu) se platí v ČR, záleží zda obchodujete, jako fyzická osoba nebo firma, a to je trochu složitější problém jak a kolik platit... :)
Pokud jste český občan, v USA žádné daně z obchodování na Forexu přes smluvní brokerskou společnost neplatíte.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,mám jednu odpověď a jeden dotaz.
Odpověď:Společnost Fibo Group se dříve jmenovala Cradlewood a obchodoval jsen u nich půl roku miniforex. Prodělal jsem svoji vinou 500USD,ale byly vysoké poplatky a spreedy. Komisní poplatek byl 4USD a nejnižší spreed byl 5.Takže přes řadu ziskových obchodů to dopadlo špatně. Tehdy jsem o forexu nic nevěděl a společnost mi byla doporučena na školení,kde i za mě sepsali smlouvu. Pán co školil říkal, že už obchoduje s touto společností dlouho a bez problémů a když chce, tak mu pošlou peníze zpět. Jestli je to pravda nevím. Zjistil jsem ale pomocí programu vyhledávání koncového serveru,že signály pro obchodování nepřicházejí z Londýnské adresy,která je prezentována,ale z Moskvy.Na dotaz proč je tomu tak, mi nebylo odpovězeno.Z těchto důvodů bych nedoporučoval zasílat na účet společnosti větší sumu peněz.Společnost rovněž není členem žádného regulátora nebo finanní instituce.
Dotaz:Chtěl bych Vás všechny poprosit, zda znáte nebo máte nějaké zkušenosti se společností ACM (ac-markets).Společnost sídlí v Ženevě,je součástí Refca,členem ACI. Ověřil jsem její zápis v Švýcarském obchodním rejstříku a na stránkách Ženevy v seznamu firem.Se společností mám již fyzcky uzavřenou smlovu a jsem před odesláním 5000USD,tak Vás prosím o radu.Ještě bych se chtěl zeptat na Váš názor ohledně nejbližšího vývoje CZK oproti USD.Děkuji Vám všem za odpovědi a zvlášť tvůrcům těchto stránek,kteří umožnily výměnu cenných zkušeností(leckdy zaplacenými tvrdě vydělanými a ztracenými penězi).
Ivo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No,pán byl asi zprostředkovatel Cradlewoodu,pravděpodobně si vydělá víc sepisováním smluv než obchodováním forexu:) Dost lidí za honosnými webovkami skrývají společnost s pochybným původem,západní brokeři většinou metatrader nepoužívají, i když je to super platforma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ivo
ACM (člen Refco group) nabízí standardní spready a bez poplatků, ale jejich leverage je jen 100:1 a to může být někdy problém. Navíc nabízí jen standardní účty a ten vklad je minimální částka. Zkuste počkat s odesláním částky pár dnů. Ve středu vyjde další díl seriálu a z toho pochopíte, že nízká páka je pro menšího investora naprosto nevhodná. Jsou daleko, daleko lepší společnosti, některé už dokonce nabízejí slevy na spready (např. ze standardního spreadu na EUR/USD 3 body, je vám účtována při určitém objemu lotů jen 2,8 spreadu). A hodně dobré společnosti nabízí mimo úroků z rolloveru i úročení celého nevyužitého marginu ve výši 2% p.a. . Radím vyčkat. Jsou to Vaše peníze a jinde jsou mnohem lepší podmínky a můžete tak ušetřit hodně finančních prostředků a věřte mi, že vím o čem mluvím.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sssss
Nepíšu o tom co mi stačí a nestačí. Píšu o nevhodnosti páky 100:1 pro menší investory, navíc u firmy, která požaduje minimum 5000 USD a nenabízí mini účet. Once more: pro otevření jednoho lotu u této firmy bude blokován margin ve výši 1000 USD. Takže zákazník má při startu (viz uvažovaný počáteční vklad nicku Ivopraha) možnost obchodování s de facto pěti loty. U firmy s leverage 200:1 má start už s 10 možnými loty a u 400:1 s 20 loty. A to co to píšete je nesmysl. Právě naopak, lidé kteří začínají s menší částkou, by měli volit co nejvyšší páku a volit možnost mini účtu v kombinaci se standardem. Pokud budu mít na účtě 60.000 tis. USD je to samozřejmě o něčem jiném a je jiná situace. A zkuste si projet nabídky firem. Páka 100:1 je průměrný standard, páku 200:1 nabídnou ty lepší firmy a 400:1 už jen top firmy.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, nesmysl je to co píšeš Ty. Neberu v potaz Refco, ani jiného brokera, pouze úvahu o páce: pokud vyjdu z toho, že pro vlastní klid bych měl riskovat (a taky to už dost dlouho dělám) max. 5% z účtu na jeden trade, což je obecně doporučená hranice (mimochodem i zde na Finančníkovi), tak při účtu se základem 1000 usd a SL 25 pips, otevřu pouze 2 miniloty, na což i páka 100:1 stačí více než dost. A názor, že začátečníci by měli volit co nejvyšší páku, považuji za naprosto mylný, naopak, všem kdo začínají doporučuji maximální opatrnost. Nemyslím tím na trhu, to by pak člověk neotevřel obchod, ale právě v moneymanagementu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady jde spis bych rekl o to, ze cim vetsi paka, tim vice obchodu simultanne mohu udelat. Diverzifikace by teorieticky mela snizovat riziko (pokud mam dobre fungujici strategii a jsem schopen se ji drzet). Ale samozrejme ze se musi nakladat s prostredky rozumne.
Jinak receno - obchoduji rekneme corn, sugar, live cattle, wheat a lean hogs. Vetsi paka mi umozni i s mensim uctem otevrit pozice ve vsech techto komoditach zaroven (je-li vhodna situace), s malou pakou bych mohl otevrit napr. pouze dva. Zaroven se za teto situace mohu drzet pravidla, ze na jeden obchod neriskuji vice nez 5% uctu - akorat celkem rizkuji 25 procent za vsechny obchody. Jenze - diverzifikuji. A to by melo byt pozitivni :)
Co se tyka ID Forexu - ja stiham sledovat maximalne dva ruzne pary, takze pro me to neni zrovna dulezita vec, ale pro nektere lidi (zvlast v pozicnich obchodech) to muze byt dulezita polozka jejich money managementu.
Nebo mam taky neco spatne? :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...