Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

Sobotní krach summitu EU v Bruselu významně a negativně ovlivní kurz EUR na FX trhu. Bude zajímavé sledovat vývoj eura a dolaru po sérii negativních zpráv. Tj. rekordní deficit běžného účtu v USA, krach summitu EU, růst cen ropy. Páteční zisky eura vůči dolaru, evropská měna pravděpodobně neudrží a pokles se očekává i ve vztahu k švýcarskému franku. Hodně může už naznačit vývoj asijských trhů po nedělní půlnoci. Je jisté, že série negativních zpráv přinese na FX trhu
v příštím týdnu možná až překvapivé pohyby. Pro připomenutí hlavní uzavírací kurzy (prodej) z pátku (17.6.) New York.

EUR/USD 1.2236 GBP/USD 1.8325 USD/CHF 1.2563 USD/CAD 1.2303
USD/JPY 108.56 EUR/JPY 132.86 EUR/CHF 1.5457 AUD/USD 0.7776

Zdroj: Fxstreet.com

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No moc tomu ještě nerozumím, ale mám takový pocit, že by mohl jít USD dolů vůči CAD v příštích dnech obcodování. To se již projevilo poslední tři dny minulého týdne, ale myslím si, že tento trend ještě nějakou dobu může vydržet. Důvody: - rostoucí cena ropy ( Canada je velký dovozce ropy do USA )
- rekordní deficit běžného účtu v USA
Dává to hlavu a patu?
S pozdravem Marťas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marťas
Dobrá úvaha, CAD je označován standardně za "komoditní" měnu a je dost citlivý na jakékoliv signály, které ropa, papír a obilí vydává. Doporučuji ještě kouknout v pondělí odpoledne na USA burzovní indexy a podívat se i na to, jak začalo dnes v noci Tokio. Amerika se rozjede až tak kolem 13,00 hod. našeho času a počáteční obchody a indexy burzy asi nastíní trend USA vs. CAD.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID,
jo ještě může být dosti užitečné si přečíst čerstvé zprávy z ekonomického vývoje (např. schodek obch. bilance atd.) E.U. či U.S. abych mohl včas reagovat na pohyby kurzu v obchodování. Např. mě dojde zpráva na mail, že dnes ve 12.00. zveřejní USA ten a ten index..., ale kde to mám zjistit on line a co nejdřív po 12.00 ? Můžeš mi prosím poradit ?
S pozdravem Marťas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marťas
Veškeré očekávané události jsou shrnuty do Ekonomického kalendáře, který je pravidelně (nejčastěji s týdenním přehledem očekávaných událostí) uveřejňován na více serverech, včetně dat z minulého období a dat, která se očekávají. Nejlepší je kalendář, který zahrnuje všechny očekávané události týdne po celém světě (na Forexu vše souvisí se vším).
Dost dobrý je Calendar na fxstreet.com. Tučně jsou tam vyznačený klíčové události, které mohou nějak Forex ovlivnit.
Přímý odkaz je na níže uvedené www:
www.fxstreet.com/pdf/open.asp?publicitat1=fxcmIBpromo&pv_plana=/images/graf/fxcm_calendar.pdf
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

je zajímavé sledovat co s EUR/USD provedlo zveřejnění Trade Balance v 11:00. Jen jsem překvapen, že trh zareagoval se zpožděním cca 4 min. Propad nastal až v 11:04, byla zpráva opožděná o 4 min? Ještě výraznější byl propad GBP/USD v 10:30! Zvládl někdo tyto příležitosti úspěšně zobchodovat?

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To xcvb
Propad GBP na základě ne moc dobrých zpráv z Bank of England a stav obchodní bilance z EU (měl zpoždění podle mne téměř 5 minut) se dal dobře vychytat entry...To jsou právě ty klíčové zprávy vhodné pro entry, na kterých se dá vydělat hodně přes 60 bodů na lot. Doufám, že se pár lidí kouklo na ekonomický kalendář a komentáře k očekávaným událostem...Easy many..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešní den (čtvrtek 23.6.) je chudší na očekávané události. Zajímavý snad může být jen USA Existing Home Sales za květen (prodej realit k bydlení), který bude zveřejněn v 16,00 hod. SEČ. Minulý výsledek (duben) byl 7,18 M. prodaných objektů a předpoklady za květen se nyní pohybují kolem 7,14-7,15 M (tedy pokles prodeje a menší propad USD). Někteří experti, ale předpokládají prodej ve výši 7,2 M. (Yahoo !), což by signalizovalo naopak vzestup prodeje a tím i menší nárust dolaru. Věřím spíše Yahoo ! a malým entříkem se zajištěním SL na vzestup USD nic nezkazím, tak 10-15 bodů nad aktuální stav EUR/USD nebo i GBP/USD kolem 15,40-15,50 hod. Je to pouze můj soukromý názor, nechci být později kamenován.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co tak potom když to klapne řekněme na 1,2085 udělat hned buy. Nemohlo by euro, alespoň krátkodobě tuto ztrátu zkorigovat? K těm zprávám jen malou poznámku. Čekal jsem na Trade balance USA tradičně ve 14:30. Čekal se průšvih cca 58 mld. a byl 59 mld. Automaticky jsem čekal propad USD a ono to hned po zveřejnění šlo obráceně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SID
25.3. 2005 jsem buy EURO/USD za 1,30. :(. Čekal jsem, že to půjde pořád nahoru, a že se to ještě jednou může dostat na 1,33-1,34. Když to bylo asi na 1,31 tak jsem to ignoroval (prostě chrapún). Nevěděl jsem v té době nic o FA a TA. Nevěděl jsem, že existuje DEMO a obchoduji se spreadem cca 30 pips. (je to tady v CZ ale raději se neptej kde). Nicméně stačily mi zbytky co odpadají od stolu bohatým. Hrál jsem to jako ruletu nahoru/dolů. Co je to Stop loss vím teprve chvíli. No ale dál k mému kurzu. Když to šlo dolů, tak jsem to bral jako hru a pořád jsem nakupoval Euro. Naposledy 12.5. za 1,2757. Od té doby jsem totálně paralizovaný. Nejdříve jsem těžce spával, hubnul a vymýšlel ty nejčernější scénáře. Pak jsem se začal o FOREX zajímat víc, učit se ....atd. V obdob od 25.3 do 12.5 jsem tohoho Eura nakoupil 19 lotů !!! s průměrným kurzem 1,2904 (vše bez SL). Od té doby to pořád SWAPuju a čekám na zázrak jestli se objeví. Teď momentálně jsem -157.800 USD. Tedy žádná sranda, pokud k tomu připočteme to, že margin mám na úvěr. Naštěstí ještě dost velký, protože teď mám strach jakýkoliv obchod uzavřít.

Chtěl bych se zeptat na Tvůj subjektivní názor. Nechat to Euro jak je (pořád SWAPova) a čekat že se karta otočí a i když se už na 1,30 asi nedostanu, tak i když by to šlo na 1,25 tak ztrátu alespoň snížím (marginu mám dostatek) mebo to raději ukončit hned jak to je, a začít dělat nové (rozumější) obchody a pokusit se po malých krůčcích ztrátu snižovat takto. Věříš, že ten USD ty deficity obchodní bilance ustojí, když ještě příliv kapitálu není nic moc nebo to jednoho dne musí prasknout a USD prudce oslabí. Přece když obchodníci otevírali své pozice USD short tak to jednou budou muset dorovnávat a budou to Euro pořebovat, nebo ne?

Děkuji

PS: Žádný obchod bez SL (pokud nechcete dopadnout jako já)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...