Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 1.6


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Sid

Ja sem jeste naostro neobchodoval, takze nevim jak VT funguje v real, ale je jasny, ze o demo se tolik starat nemuzou, zvlast, kdyz to pouziva tolik lidi...
kazdopadne uz sem tam vychytal vsechno co jsem potreboval, az na jednu vec, kterou si zrovna ted zminil... jestli sem to dobre pochopil, tak mas ve VT nastaveny "nas" cas? To bych uvital, nejak se mi to nepodarilo nikde najit,..koupil jsem si kvuli tomu dvoje hodiny na zed :D na jednech je nas cas, na druhych NY.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kalich
Čas mám nastavený původní N.Y. Jen jsem psal Spajkovi, že se na to kouknu. Dvoje hodiny na zdi mám i já, i když je ještě lépe si stáhnou nějaký prográmek, který ti ukazuje čtyři časy. N.Y., GMT (Londýn), náš čas a třeba Tokio. Já si to stáhnul z adresy: backwater.cz/chmelar/sc_main.php?lng=cz - mám to v rohu obrazovky a jsem spokojený nadmíru... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: no tak te rollover me moc nepotesil....jsem planoval delsi drzeni pozice, tak cca 4-10 dnu, ale kdyz bych mel kazdy den platit 20USD na lot, to je spatny. Samozrejme muzu i penize dostavat, ale no ja nevim. Nejak me to nepotesilo....Vyhnout se tomu asi nijak neda co ? Jedine obchodovat intradenne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Spajk
Ty chceš držet pozice na Forexu 4-10 dnů ?! Proboha..To si raději u někoho na příslušném trhu kup opci na nákup té které měnym a uděláš lépe...Forex není o dlouhodobém držení pozic...Rolloverům se samozřejmě nijak vyhnout nedá.. :). Vždyť to je nástroj na kterém mají mnozí investoři (hlavně ti velcí) postavenu svou taktiku ! Kupují, prodávají dílčí měnové páry a žijí hlavně z jejich úročení, samozřejmě ve velkém. Zrušením rolloverů, by přišel FX trh o podstatnou část klientely.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: aha, ja forex nikdy nezkousel, tak sem nevedel ze to neni na dlohodobejsi obchody. :)
Ono jde o to, ze ja nemam cas od rana do vecera sedet u monitoru a porad to sledovat, proto je pro me vhodnejsi drzet par dni, nebo alespon neco jako "rano koupim, vecer prodam". Asi bude lepsi reseni emini futures co ?
A nebo forex delat na vetsich grafech, 30min, 60min.....

Broker CMS uroci penize ktere u nich mam ulozene na obchodovani ? To je docela dobry :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Spajk
Ne, rollover se v tomto případě na tebe nevztahuje. Pokud to uzavřeš v 21,55 GMT je to normální uzavření pozice. Po 22,00 GMT se ti objeví hláška typu: Úrokové sazby se obnovují a pustí tě to na trh kolem 22,10-22,30 GMT. No nevím, ale platit znovu spread třeba 30 dolarů u EUR/USD, když jsi třeba v dobré trendové pozici, mi příjde hloupé. Teď jsem koukal na sazby na úroky u EUR/USD. Asi mínus 2,5 dolaru/lot když ten pár kupuješ a plus 2 dolary/lot když ho prodáváš. To je úplná prkotina dva dolary za lot v porovnáním s náklady na nový spread. Nový spread tě vyjde 15x dráž (1500%) !
Nevím, proč a z jakých důvodů se pořád chceš vyhýbat rolloveru ?
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Výše jednotlivých úroků (připsaných nebo odepsaných) závisí na úrokovém diferenciálu mezi jednotlivými měnami. Aktuální úroková sazba pro USD je 3%, pro EUR 2% a třeba pro GBP 4,75%, to znamená, že úrokový rozdíl třeba mezi dolarem a eurem je 1%, pokud tedy nakoupíš dolar oproti euru máš za rok +1%, v opačném případě, když nakoupíš euro a oproti dolaru máš -1% (přepočteno na 1 den + ještě asi nějaké drobné obchodní úpavy). Nejvyšší úroky při rolloveru tedy logicky vznikají mezi měnami, které jsou od sebe "úrokově nejdále" tj. např. mezi JPY a GBP (0% a 4,75% = úrokový diferen. 4,75%).
Úrokové sazby se mění v průběhu roku různě podle vývoje ekonomiky dané země (především inflace, kurz domácí měny, růst HDP apod.). Děje se tak při zasedání centrální banky té které země (v USA je to FED, u nás ČNB).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: psal jsi ze denni bar se dokresli v 22:00 GMT, ale jak to bude na mem grafu, kde mam casove pasmo americke a cas posunuty o 6 hod dozadu ? Znamena to ze na tomto grafu se denni bar dokresli v kolik (GMT) ?
Ty casy jsou zmateny.....neprisel jsi nahodou na to jak to pasmo zmenit na GMT+1 ?

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Spajk
Dokresleni baru (i když ja jedu na svíčky a ty bary mne moc nezajímají, takže bez záruky) a rollovery by měly proběhnout v 22,00 GMT, t.j. nyní 23,00 letního SEČ, t.j. 17,00 ET (N.Y.). Pásmo (čas) vpravo dole asi nejde změnit, normálně si k tomu času na obrazovce vpravo dole přičti + 6 hodin. Graf zůstane grafem, ať tam máš náš čas nebo GMT nebo USA čas. Je to jen o odečítání a přičítání. Proto taky tradeři mají v rohu PC ikony se čtyřmi světovými časy nebo hodiny na zdi, když se jim to nechce počítat. Nechápu v čem je problém..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...