Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX a TA


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Adraj

já na FX zkoušel hlavně různé formace, ale výsledek nebyl nic moc. Nejvíce mi zatím vyhovuje fund. analýza. Souhlasím však s tvrzením autorů webu, že každému bude fungovat něco jiného. Jak tedy využíváš TA ty? Používáš indikátory nebo spíše formace?

Díky Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, používám kombinaci indikátorů, formací a fundamentu dohromady.
1. u fundamentů se koukám na to kdy vychází data a jak jsou důležitá (ono by mohlo být lehce nepříjemné mít otevřenou opačnou pozici třeba při Payrolls) , ale pak už vůbec nesleduju jaké vyšlo číslo, dívám se jen na to kam jde trh.
2. Formace, S/R a TL jsou asi nejdůležitější složka TA = jsou vidět přímo na grafu a tak je vidí každý = velká pravděpodobnost, že se podle nich bude trh řídit. Používám především formaci dvojitý vrchol a průraz S/R,nebo TL, pak se dá čekat silný trend. Indikátory beru jako pomocníka, vrátím se k nim později.

Na FX se pohybuji asi čtyři roky a dá se říct že jsem vyzkoušel spoustu způsobů obchodování. Různé kombinace indikátorů, divergence, odrazy/průrazy Fibo a S/R, rozdíly mezi kurzy podobných měn (např. AUD a NZD) atd..
Mám ten názor, že způsobů jak úspěšně obchodovat je hodně, každému vyhovuje něco jiného. Pokud se chce někdo věnovat TA, tak velmi doporučuji vybrat si max. 2 různé indikátory, plus sledovat co říká graf a zpracovat moneymanagement. Klíčem je také hlubší pochopení jak zvolené indikátory fungují v různých fázích trhu. Začátečníkům doporučuji účet tak 1000usd a "mydlit" 0,1 loty. Případné ztráty jsou malé a nedojde rychle k mentálnímu opotřebení a bloku. A hlavně: sebelepší demo nemůže nahradit obchodování v reálném trhu.

To už jsem se ale hodně rozkecal, takže k jednoduchému systému jakým lze obchodovat:

Jak jsem se zmínil, zkoušel jsem toho hodně, ale nakonec jsem zapracoval na metodě "Trend je Tvůj přítel".
Jde o metodu dvou grafů s různou časovou periodou např. hodinový a 5-ti minutový, může být i hodinový a minutový graf, výběr je to variabilní, klidně lze použít i grafy delší.
1. V delším grafu stanovím trend, podle trendového indikátoru ( lze použít např. MACD, ADX, pohyblivé průměry ...) a velmi dobře lze též aplikovat systém "vyšší vršky, vyšší spodky" nebo TL.
2. Vstup do pozice: pokud je trend long, tak v kratším grafu kupuji pokud mi indikátor ( lze použít např. RSI,CCI, Williamse atd.) signalizuje přeprodání trhu a obráceně, pokud je trend short, tak prodávám pokud je signál, že je trh krátkodobě překoupený.
V principu jde o to, že v trendu vstupuji do pozice po korekci, tedy za "dobrou cenu".

Happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja osobne nedelam forex dlouho, cca 2 mesice demo, a delam to podobne:
1/ mam otevreny 2h, 5min a 1min graf, 2h kvuli trendu (nekdy pro upresneni otviram i 30min) Vstupuji podle dat na 5min. 1minutovy pouzivam u hodne rychlych prurazu, abych videl vcas obrat, ktery nekdy nastava hoooodne rychle a je treba z trhu bleskove vypadnout.
Vstup - delam tak, ze budto nastupuji na prvni vlajce po silnem prorazeni rezistence/supportu, nebo obchoduji v ramci kanalu, ktery se casto tvori (cena osciluje na 2hod grafu, myslim, ze spravna strategie je nastupovat do pozice pouze ve smeru trendu a nebrat protipohyby). Nastupuji pouze na zaklade dotyku "kanalovych" car ktere si oznacim, a to pouze v pripade, ze trend nejede prilis rychle, ale pozvolna se priblizuje a je videt slabnouci momentum (k tomu pozoruji i Volume).
Strategie byla v demotradingu ziskova, i kdyz ne nejak zarne (indikatory maji tu vyhodu, ze daji jednoznacny signal k nastupu, to moje odhadovani primo z grafu svadi k chybam, jeste nemam ten presny cit). Zkusim na tom popracovat, v kombinaci s fundamentem by to melo dobre pracovat... snad :)
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,jsem rád že jsi toto vlákno založil:)

Do doby než mi Sid trochu osvětlil FA ta jsem obchodoval podobným způsobem,2 grafy, trend ,průrazy, S/R.Vstupy a výstupy odhaduji od oka což možná není asi dost košer:)Začínal jsem s 1000 USD miniloty a nyní po půl roce jsem 300 USD v mínusu.Je dobrý jak píšeš začít obchodovat hned v reálu miniloty,člověk je od začátku nucen k tradování přistupovat zodpovědně a může pracovat na psychice a disciplíně což u dema nejde.Je lepší když na minilotech projedu malou částku, než namlsán demotradingem přijdu během chvíle o všechno v domění ,že jsem supertrader:)

Mám otázku,co znamená ta zkratka TL ?

Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
TL je skutecne trendova linie. Pokud jsi po půlroce 300 pips v minusu,není to tak zlé (já svůj první účet zrušil úplně :)), jestli sis vedl deník,tak je na čase analyzovat kde děláš chyby a upravit systém. Pokud ne, tak to musíš udělat stejně, ale bude to těžší. Co se týká obchodování podle FA, tak ono je to zhruba tak, že na trhu ti FA napoví kam bude trend, ale TA ti řekne kam až doběhne. Jsou, ale dny kdy téměř žádná data nevychází a potom, by sis podle FA nezatrejdoval. Klasický případ je včerejšek: žádná důležitá data nebyla na obzoru, libra i dolar se zastavili o TL a ukázali klasický dvojitý vrchol. Co by chtěl TA trader víc ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stopka: mám dva způsoby: obecně, nad minulý pullback, nebo při průrazu TL, nad ni. Nikdy ale nedávám SL větší než je pravděpodobný zisk. V nástupech podle hodinového grafu se řídím mimo pullbacků i denními svícemi Např.: při vstupu do pozice je kurz 60 pips od začátku denní svíce a protože průměrná denní svíce na eurusd je cca 120 pips, tak lze umístit SL 60 pips od kurzu. To je extrémní případ, většinou je nějaká úroveň pro stopku blíž.
Pokud nastupuju do "rychlého" trendu podle 5, nebo minutového grafu (obvykle na libře) tak dávám SL vždy 30 pips včetně spreadu.V prvním případě mám úspěšnost cca 50%, a ve druhém výrazně přes, nepočítal jsem to, ale odhadem tak 70%. Rozdíl je daný tím, že v delším trendu při SL např. 40-50 pips chci větší zisk, ale při obchodech podle 5 min. grafu se "nestydím" vzít i 30 pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...