Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX a TA


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

teda panove, ctete ty diskuse zpetne nez se zacnete na neco ptat :)) na otazku Co je cable se odpovida tady na foru nekomu kazdy tyden - je to par GBP/USD.
Ad candlestick patterns - nerozhodne svicky jsou napriklad spinning tops, reverzni formace je treba morning star nebo evening star, railroad tracks atp. Jsou k tomu fury materialu na netu, zkuste treba google.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

všem

souhlasím s Dzinkem, já přestože čtu Finančníka přes rok, běžně se vracím ke starším příspěvkům a "kupodivu" tam nacházím věci (fakta, fígle) která mi dříve unikla, či nedávala smysl. A pokud jsem si před nedávnem chtěl zopakovat Woodie, prostě jsem si to přečetl celé znovu. Celé! Věřte mi, pokud čtete cokoliv poprvé, spousta detailů vám nedává smysl a tudíž je "přelítnete" a nic vám neřeknou. Skutečně se to vyplatí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Myslím, že by nebylo ve fóru od věci při psaní slovíček cable, pivot apod. mít možnost přímo kliknout na slovíčko, jehož link by méně znalého dostal přímo na definici tohoto slova - třeba ve slovníku a nebo čas od času při použití podobného ,,neznámého,, slovíčka uvést do závorky výraz pochopitelný pro nováčky a méně znalé. Tak jako to dělají např. kluci při psaní seriálů.
Myslím, že by se tím výrazně zkrátila témata o několik stran a stalaby se tak přehlednější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

2 Sid: Zaujaly mě tvé příspěvky o technické analýze. Píši na toto téma diplomovou práci a příliš se mi nedaří najít relevantní zdroje týkající se přesně technické analýzy měnového kurzu. Nemohl bys mi, prosím, prozradit některé zdroje, z kterých čerpáš informace? Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

koala
TA pro měnové páry vychází obvykle z všeobecných indikátorů technické analýzy. Jen velmi málo indikátorů TA je "šito na míru" pro FX trhy.. Stačí, když si zadáš do Google pojem Technical Indicators nebo Technical Analysis a vyjede ti toho hafu...
Dobrá je např. stránka: www.linnsoft.com/tour/technicalindicators.htm
nebo Investopedia www.investopedia.com/categories/technicalanalysis.asp
anebo hodnocení párů podle TA z tradičního zdroje www2.barchart.com/forex.asp , kde je na dílčích párech v různých odrážkách dost podrobná TA z různých indikací..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
měla bych pár dotazů.. jaký je vztah mezi délkou period, se kterými kalkulujeme u různých nástrojů TA a frekvencí nákupních a prodejních signálů? Jak může tento vztah ovlivnit naše chování, resp. ziskovost mých obchodů?

U Bollingerových pásem - v jakých situacích mohou vydávat falešné signály, lze za falešný signál považovat také situaci, kdy devizový kurz opustí Bollingerova pásma?

Podle jakých klouzavých průměrů můžeme nejlépe zachytit aktuální a pravděpodobný budoucí trend vývojé devizového kurzu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lenka, ak vies po anglicky, doporucujem toto vlakno (odkaz som ziskal od niekoho tuna na financnikovi) na kratke grafy, kde su elegantne pouzite rozne MA a ich pouzitie v TA ako support/resistance urovni. Autor tam napchal kopec velavravnych obrazkov:
www.forexfactory.com/showthread.php?s=faa0357b5a5c6f961aa46ba8628851c4&t=11854

Alebo toto na dlhsie grafy (4H), tiez s fajn popisom a nazornymi prikladmi TA:
www.forexfactory.com/showthread.php?t=14630

Co sa tyka BB, s tym bohuzial nepomozem.
Frekvencia obchodovania sa tiez da pozriet na tamtych metodach.
No a tiez staci preluskat to vlakno Indikatory a obchodne systemy (mozno aj 2x) a napadov bude kopec.
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lenka1
1. obvykle přímo úměrný - kratší periody ti mapují kratší úsek a delší periody delší časový úsek..dle toho se taky chovají..
2. BB a teorie o tomhle indikátoru by vydala na sólo stránky, něco (základ) o BB jsem už popsal v seriálu...
www.financnik.cz/komodity/forex/forex-standard-deviation.html
3. MA a variant a ně jsou desítky, nedá se určit "podle jakých nejlépe"....záleží jak (intradenně nebo pozičně) obchoduješ a na jakém time grafu..základní popis máš o5 v seriálu, stačí jen číst..:-)..dalších milión odkazů na MA najdeš přes Google
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-klouzave-prumery.html
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...