Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Šesté pokračování vlákna Komentáře a tipy k vývoji měnových párů..

předchozí vlákna viz:
I. - www.financnik.cz/forum/read.php?13,1609
II. - www.financnik.cz/forum/read.php?13,31280
III. - www.financnik.cz/forum/read.php?13,42925
IV. - www.financnik.cz/forum/read.php?13,52338
V. - www.financnik.cz/forum/read.php?13,72478

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pro michala-administrátora: omlouvám se, za umístění příspěvku mimo hlavní diskuzi. Vzniklo to mou nepozorností. Děkuju. pro všechny FOREXem se zabývající: Zaujala mě tato svíce v trhu, viz přiložený obrázek - zajimava svice. A situace rychlého býčího trendu. Rád bych byl, pokud by jste se k ní nějak mohli vyjádřit, a co takové situace v trhu může způsobit? Předem děkuju. Zdravím a přeju dobré obchody

15191

15192

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neb: k tej druhej situacii .. trh sa otvoril v noci z nedele na pondelok a kedze sa otvoril vyssie ako high piatku zvycajne nastava rychly pokles, tu situaciu som si vsimol v minulosti castejsie pravdepodobnost ze trh zacne klesat hned po otvoreni je vysoka aj ked otvori iba nad high stvrtku. preco tomu tak je neviem ale aspon viem ze to tak je

Link to comment
Sdílet pomocí služby

obr 1: asi víš, že ta svíčka se jmenuje "doji" a vyjadřuje nerozhodnost na trhu. Stejně jako "inside bar". Po těchto svíčkách je pravděpodobné (ale ne jisté), že se trh někam pohne. Čekalo se na "něco". I objem obchodů byl nízký. Pak to "něco" přišlo a spousta robotů začala chrlit příkazy. Nebo se aktivovaly čekající. Ale nejsem si jistý, jestli by reálně šlo se na tom přiživit pomocí metatraderu a MM brokera. To bych raději hledal tyto svíčky na vyšším TF (15M a více), kde nějaký skluz neovlivní výsledek. Ale to je jen můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neb:
15Min se mi líbí :) Ale jen úvaha. Kdy si myslíš, že je větší napětí na trhu a tím i větší moment k pohybu?
1. Když na M5 je doji a zároveň inside Bar
2. Když na H4 je doji a zároveň inside Bar
Myslím si, že 2 je správné. :) Trh čeká delší dobu, je tam větší napětí. To je moje úvaha. Ty můžeš mít samozřejmě jiný názor. Hlavně že to sype $$$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě, že na vyšším TF se asi neobchoduje skalping. Profity a SL jsou úměrně větší. Ale zkus si spočítat, o kolik % ti spread užere zisk při obchodování (kolik profitu "daruješ" za měsíc?)
1) TF=5M, TP=10 (-20%)
2) TF=15M, TP=30 (-6,6%)
3) TF=30M, TP=60 (-3,3%)
4) TF=1H, TP=120 (-1,5%)
...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

07fx Napsal:
-------------------------------------------------------
> ...10 x 10 = 100 stejne jako 1 x 100 = 100.

Na 10x10 se ti musí cena pohnout 10x12=o 120 pipů. Kdežto v druhém případě pouze o 102 pipů. To je ta matematika. Ale nijak tě nepřemlouvám, jen ukazuju možnosti a pohled z jiné strany. Klidně si obchoduj třeba na 1M, mě je to úplně jedno. :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

harmonieho procentuální vyjádření tuším v sobě skrývá více nežli si na první pohled myslíme... přikládám aktuální situaci z EUR/USD co se to s chováním obchodníků dělo? mohli by jste situaci na obr trochu popsat? hledám zatím pohledy zkušenějších traderů zdravím a přeju dobré obchody

15396

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj všem, věděl by někdo jak zobchodovat dnešní EUR/USD pohyb směrem nahoru? Jetli něco naznačovalo, že k tomu dojde, či, vidíte tam někde vyložený vstupní signál? Ono to vypadalo, že to bude Frankie fake pohyb směrem dolů, ale nějak se mi do toho nechtělo, protože cena se motala furt v kanálu od pátku. Já se obvykle prvním ranním pohybům v pondělí vyhýbám, ale zas je občas škoda, nechat je jen tak, když je to obchodovatelné. Díky Jarda Edit: Zapoměl jsem dodat, že M30 vypadalo, že dole je hodně silný support kolem 3970

15566

Link to comment
Sdílet pomocí služby

EUR/USD sa pohybuje na niekolkomesacnych maximach, od piatku bola cena v range, preto bola velka pravdepodobnost ze cena porastie a pokusi sa prelomit high (na zaciatku tyzdna), a este k tomu magicku hranicu 1,4000. Takze ano, dalo sa to cakat, s vysokou pravdepodobnostou. Treba vidiet kontext.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...