Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodni system


Sentrix

Doporučené příspěvky

Dobry den,

chtel bych se zde podelit o vysledky meho obchodniho systemu, ktery jsem nedavno slozil a pomerne uspesne otestoval. System se sklada ze tri komponentu:

EMA 50
MACD default
Jurik's RSX s nastavenim 13

Jedna se o pomerne jednoduchy system, jehoz hlavnim prvkem je klouzavy prumer s periodou 50. Protnuti linie signalizuje mozny obchod. Po prekrizeni ceny s prumerem cekam, az se histogram RSX obrati "spravnym smerem". Pokud si nejsem signalem jist, cekam jeste na potvrzeni v podobe MACD histogramu, ktery se take musi obratit na spravnou stranu. Dale take vyuzivam prvky intermarket analyzy a zejmena urovne S/R.
Vystupy resim fixnimi PT, odvozenymi z MAE/MFE analyzy, ci pomoci vystupu na S/R.

Co se MM tyce muj max. SL nikdy nesmi prekrocit 2%. Pro PS vyuzivam formule The Turtles a upravenou fixed fractional.
Pro zjisteni volatility vyuzivam indikator ATR, nicmene detaily si prozatim necham pro sebe.

System jsem testoval jak pomoci backtestu, tak paper-tradingem. Obchodoval jsem vzdy na 4H grafech na trzich EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF a USD/JPY. Backtestoval jsem roky 2008-2010, papertradoval pak v rozmezi od brezna do cervna 2011.

[bold]Vysledky:[/bold]

Rok 2008
EUR/USD: 2940 pipu, 58 obchodu
GBP/USD: 1840 pipu, 31 obchodu
USD/CHF: 2740 pipu, 51 obchodu
USD/JPY: 1940 pipu, 42 obchodu

Rok 2009
EUR/USD: 1842 pipu, 34 obchodu
GBP/USD: 1204 pipu, 15 obchodu
USD/CHF: 1640 pipu, 29 obchodu
USD/JPY: -980 pipu, 10 obchodu

Rok 2010
EUR/USD: 1205 pipu, 21 obchodu
GBP/USD: 132 pipu, 9 obchodu
USD/CHF: 567 pipu, 12 obchodu
USD/JPY: 1058 pipu, 16 obchodu

Jedna se o trendovy system, tudiz nejlepsich vysledku bylo dosazeno ve volatilnich letech 2008 a 2009. Vysledky jsou pomerne dobre, nicmene jsou pocitany bez komisi a slippage. Daly by se zlepsit pomoci lepsiho PS a MM.

Nyni vysledky paper-tradingu:

Brezen: 128 pipu, 8 obchodu
Duben: -52 pipu, 14 obchodu (tyden jsem nebyl doma, tudiz jsem nemel moznost kontrolovat nektere obchody)
Kveten: 356 pipu, 12 obchodu
Cerven: prozatim -97 pipu, 9 obchodu

Pro backtest jsem pouzival data od brokera Alpari UK. Vysledky paper-tradingu jsou prozatim nad ocekavani, do znacne miry jsou vsak ovlivneny psychikou, se kterou si stale obcas nevim rady. Pokud by mel nekdo zajem, mohu k systemu poskytnout dalsi informace.

System se da pouzit take na futures a akcie, do backtestu v tomto prostredi jsem se vsak prozatim nepustil.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...
×
×
  • Vytvořit...