Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Ahoj tradeři. Náhodou jsem objevil stránky Finančník.cz. A opravdu mě to téma zaujalo. Vím, že to nebude jednouché, ale chtěl bych se naučit investovat. Rozhodl jsem se začít s Forexem, protože to je asi vhodnější pro nováčka, než akcie nebo komodity. Nejsou tam tak velké počáteční investice a celkově mě to připadá jednodušší. Mám pravdu?
Otevřel jsem si demo účet na www.4ex.cz. Jako platformu používají VT Trader 1.7. Už tady v diskuzi zaznělo, že je to jeden z nejlepších programů. Tak snad jsem zvolil dobře.
Co byste mě poradili dál? Nějaký seminář, internetové stránky, e-books, tutorialy? Prostě něco pro začátečníka. Mám v tom zatím docela chaos. Nevím od čeho se odrazit. Pokud je tu někdo, kdo taky nemá žádné zkušenosti s investováním a chtěl by začít s Forexem, ať mě napíše. A zkušenější forexové tradery bych poprosil o nějaké rady, jak oni začínali. Má smysl si zaplatit nějaký seminář nebo se vše dá najít na internetu? Napište prosím nějaké dobré odkazy. Anglicky umím dobře, takže v tom není problém. Děkuji všem a přeji mnoho úspěchů v obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Bool
myslím že dost podstatného o FX trhu se dozvíš v samotném seriálu a v diskuzi na zdejších vláknech. Pokud jsi si zřídil demo přes tebou uvedenou adresu, počítej s tím, že tato firma si účtuje nemalé poplatky (8 USD za lot a 4 USD za minilot) a to má myslím promítnuté i do upraveného Visual Trading programu na jejich stránkách. Ať tě tyto poplatky i v demu zpočátku neodradí... Lépe je to stáhnout přímo ze stránek CMS na adrese: www.cmsfx.com/en/open_account/demo/. A je to tam úplně stejné (i v češtině), ale hlavně bez poplatků v programu VT. Demo můžeš mít i více, ale pod jinými nicky.. :). A pak jen zkoušet, zkoušet a učit se, učit se (2x stačí - ať nejsem jak V.I.Lenin..) :). Pokud budeš už podle tebe dostatečně zralý na reál obchody, obrať se na agenta CMS, kde to máš bez jakýchkoliv poplatků: cmsforex@post.cz
Vlákna jsou tady proto, aby ti zkušenější poradili a pro výměnu informací. Myslím, že na financníkovi je jak v seriálu, tak i na vláknech dost konkrétních informací, zkušeností, odkazů, příkladů, AOS atd.
SID




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přez firmu Fortisimo, jsem měl také demo a poplatky jsou šílené, dnes jsem otevřel 8 pozic na 0,1 l a to by znamenalo 32 USD to je šilené.Kdyby za ty poplatky alespoň radili, když jsem tam volal tak ti řeknou všechno jak předpověď počasí ani pes ani kočka, takže jak říkal Sid napřímo CMS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bool Napsal:
-------------------------------------------------------
>...Vím, že to nebude jednouché, ale chtěl bych se naučit investovat
> Rozhodl jsem se začít s Forexem,
> protože to je asi vhodnější pro nováčka, než akcie
> nebo komodity. Nejsou tam tak velké počáteční
> investice a celkově mě to připadá jednodušší. Mám
> pravdu? ...

Osobně si myslím, že pro nováčka jsou vhodnější pro začátek akcie (jsou většinou pomalejší, dá se lépe diverzifikovat riziko atd.) - bez páky a bez úvěru. FOREX je velmi rychlý v řádu minut až sekund můžete vydělat i prodělat desítky procent. A pokud se u FOREXu díváte i na fundament jednotlivých měn, je třeba i nějakých ekonomických znalostí (tím nechci říct, že u akcií jich třeba není), vědět na co jednotlivé měny reagují (CPI, PPI, GDP, úrokové míry, zahraniční obchod atd.).

No ale tímto bych vás rozhodně nechtěl od FOREXu odradit, myslím, že tady na Finančníkovi najdete spoustu užitečných informací, které vám s FOREXem pomohou.

Ale spíš vidím rozdíl v pojmu "investování" - já beru FOREX spíše jako cílenou, řízenou a uvědomělou SPEKULACI než investici, investice by to pro mě bylo, kdybych nakoupil za svoje např. 1mil. USD a držel to třeba 1 rok.
Pod pojmem si "investování" si představím nějaké dobře diverzifikované portfolio - složené z akcií, dluhopisů, poklad. poukázek, HZL, nemovitostí, zlata, starožitností apod.

Já to vidím tak, že je třeba spekulacemi (FOREX, komodity, akcie na margin) vydělat nějaké peníze a ty pak dobře investovat (akcie, nemovitosti apod.).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otázka čím začať je podľa mňa diskutabilná.S akciami sa obchchoduje trochu inak, než forex.Ja robím EURUSD a e-mini.
Forex je ťažší psychicky a technicky, ale máš skvelé free demo platformy a môžeš začať (ak si trúfaš) s 300 USD naostro .E-mini sa obchoduje trochu ľahšie,ale potrebuješ tak 5-8 000 USD a to je na začiatok,keď je väčšia pravdepodobnosť,že účet pre.....š, pre väčšinu ľudí dosť peňazí... Podľa mňa je najlepšie trénovať trading a psychiku na miniúčte na forexe a
potom prejsť aj inde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Herman
Souhlas s tím, že s e-mini se psychicky obchoduje daleko snáze, ale profit je (podle pohybů) zase menší než u FX. Myslím, že dobrou taktikou a kvalitním money managementem se dá i FX zvládnout psychicky velmi dobře. Pokud si občas pročítám story některých FX obchodníků je dost těch, kteří emigrovali od akcii a komodit k forexu, hlavně kvůli profitu a pohybům trhu, daleko menším "vícenákladům" a k akciovému trhu se už většinou nikdy nevrátili, i když je riziko na FX pochopitelně daleko větší. Těžko globálně říct co je lepší, někdo má rád holky, jiný zase vdolky.. :) a dost to ovlivňuje, alespoň podle mne, i psychika, povaha a osobnost každého jedince. Někdo je od přírody zaměřen spíše konzervativně, někdo rád riskuje, někdo se nechá jen vést davem, někdo rád objevuje něco nového atd. atd. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Timd
myslím, že neexistují speciál www o příbězích traders. To jsou moje postřehy (story) z různých fór, stránek o FX atd.
Když tě to zajímá detailně zadej si třeba do Google Traders story Forex nebo něco podobného. Spíše mne zajímají názory těchto obchodníků a jejich rady, člověk se halt pořád učí :). Zkus např. jednu stránku (Private FX Trade Clubs) a rady jak obchodovat a čeho se vyvarovat od Joe Rosse - www.pfxtrade.com/article3.htm - hodně poučné !! :) a jsou tam i odkazy na další články, které jsou pro FX obchodníky jen k prospěchu.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink
Naprostý souhlas, na FX prakticky neexistují "mrtvé" dny a FX není vázán na prázdniny, svátky, sezónnost atd. Pořád se zkrátka něco děje..chválabohu.. :). FX vlastně nezná nářky obchodníků s akciemi a mnohdy i s komoditami, že trh se nehýbe a stagnuje. I když hodiny pro obchodování na FX jsou dost důležité - viz zítřejší seriál FX - o časových trendech. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid
Musim sa ešte vrátiť k tej Oande.Náhodou som si všimol istú vec a dnes sa mi to potvrdilo.Keď sa cez správy nerozšíri spread (alebo len tak o 1-1.5 pip),tak ani kurz sa veľmi nepohne.SW Oandy zrejme pred správou vyhodnotí entry a zistí,že obchody zrealizuje aj s malým spreadom.Trošku podumám a možno to začnem používať ako indikátor... cha-cha
Píšeš,že máš pol roka skúsenosť s Oandou.Nevšimol si si to ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To herman
S Oandou jsem obchodoval někdy v roce 2001 a tehdy byly trochu jiné podmínky a FX byl z dnešního pohledu pro individuální investory vlastně v plenkách... :). Kurz dnes u PPI tápal všeobecně, než se trochu rozhýbal...Vyhodnocování a kumulaci zadaných entry dělá každá větší a lepší společnost a podle výsledků těsně před zprávami má připravený i hedging. Spíše jsem si všiml, že takto se kryje většina společnosti hlavně na USA a Kanada data, Evropu a její data ponechávají celkem bokem, vzhledem i k časovému posunu..Na pohybu trhu, ale půl hodinu - hodinu před zprávami ! založil svou taktiku jeden 65-letý ! trader z Texasu a údajně s úspěšností 75%. Někdy příště popíšu jak to dělá.. :)
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...