Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce - FOREX


TEQA

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 74
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Cavee:

graf pribehu tych opcii najdes na www.financnik.cz/forum/file.php?17,file=3075 tam som ho daval. Su to opcie na EUR futures. Vyvoj EUR futures December 2006 cize ECZ06 z 8.12.2006 si pozries na vsetkych dostupnych datafeedoch. Ako clovek z fachu s tym urcite nebudes mat problem. Ten potrebny rozkmit na straddle je tam asi odhadom 60 pips.
Vstupne hodnoty do obchodu pri otvoreni a aj pocas dna som tam vsetky uviedol.

Aj tak stale neviem co ti nie je jasne, mozno len pouzivas inu terminologiu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

herman Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Cavee
>
> Kedysi si spominal,ze obchodujes OTC.Mozem vediet
> cez koho?Zaujima ma hlavne vyska
> poplatkov,pripadne spread
>
> herman


čau herman

promiň, že jsem dlouho neodpovídal. Byl jsem nějakej lenivej. Já obchoduji většinou opce na komodity....a to přes londýnského brokera SEMPRA METALS, poplatky jsou 1/16 % nominálu (loty * strike). Spready, volatility apod. vidím na jejich kontributorské stránce na Reuters (mám pracovně přístup za cca 1300 EUR/měsíc). Je to otc....co si vymyslím co se týče Striků a splatností to postaví a ocení.
Jinak u měn...klasika využíváme KB, Citi, Bawag.....tady je to ale horší s tou transparentností....co si vymyslím to mi postaví "bez poplatku"...maj ho v tom zakalkulovaný. Takže já to jen zkontroluji přes interbank na reuters, a když je to
ok a rozumná marže = deal's done :)) Já většinou používám kombinace opce a de facto nikdy nekupuji naked puty nebo cally.....
nevím jesti ti to moc pomůže. Asi ne. Kdybys chtěl něco specifického, tak dej vědět....zkusím to najít na reuters apod.

jo dneska jsem narazil na nějakej free option magazine...1 X/měsíc. Sice je tam hafo reklamy ale něco se tam najít da. Se na to mrkni.....www.optionstradermag.com/

měj se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Cavee

Jedine OTC opcie, na ktore som narazil su dostupne cez Saxo bank. Poplatky su tam vsak doslova BRUTAL.Jednoducho neobchodovatelne.
Tak aby som si spravil predstavu, ako je to inde, mohol by si mi pozriet, kolko by stal nakup a okamzity predaj EURUSD long straddle, splatnost 10 dni, 2x1 lot. Podla rozdielu medzi nakupom a predajom si urobim nazornu predstavu,ako to je s poplatkami inde.
A kludne mozes byt lenivy aj dalej,nie je to surne

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman

jediný co pro tebe mohu udělat je ocenit to interbankem. Tzn. jediný co zaplatíš je rozdíl bid/offer na EUR/USD a rozdíl bid/offer mezi implied volatility. Ale ber to s rezervou...a asi velkou. Ty si individuál, ale já mám tu výhodu, že když chci OTC opci na míru mému účelu tak vystupuji za korporaci, která má nějakou historii u dané instituce, docela velké kreditní linky, obchoduji jen násobky mil. USD...však víš jak to myslím
hele proč vlastně nechceš obchodvat klasické opce na burze? tvému účelu musí přeci vyhovat. jedinej rozdíl mezi OTC a burzovními opcemi je, že si OTC ušiješ takzvaně na míru co se týče striku, splatnosti a nominálu. A poplatky budeš mít určo rozumné. Však kdykoliv se můžeš zbavit opční pozice či modifikovat ji forwardem, opačnou opcí apod.
Do těch OTC se asi nemá cenu pouštět....myslím, že to ani české banky s fyzickou osobou obchodovat nebudou....teda pokud si neotevřeš účet s pár megama.

jestli chceš hodím ti icq do mailu. Mám to v práci zaplý....kdyžtak hodíš co přesně máš v daný okamžik zalubem a já ti to pošlu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Cave

pouzivam Skype,ICQ nemam. Co sa tyka opcii , tak mas naozaj pravdu. Planujem obchodovat klasicke opcie na burze a warranty,ponuka mi bohato staci . OTC som zavrhol,hned ako som videl ich ponuku u Saxa. Mna len zaujimalo,ci su aj ine moznosti.Ak je s tym nejaky problem,kludne na to zabudni. Najblizsich 150 rokov predbezne obchodovat nasobky mil. USD neplanujem,ale dik za ponuku

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman

z mé strany žádný problém. Jen ti říkám úskalí. Ale klíďo ti rád pomůžu a ocením cokoliv, když k tomu mám přístup.
to je to u té Saxo banky tak brutální? Jsem nedávno koukal, že jsou už i retail brokeři na forexu, kteří jakés taksi opce už nabízejí k obchodování on-line. Sem si říkal, že se na to mrknu.
skype mam taky

měj se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cavee

poslal som ti kontakt na mail co mas zverejneny.
U retail OTC opcii na menove pary na Saxe je spread 8 pips. Nenasiel som ziadny realny sposob,ako by sa to dalo uspesne pouzit v praxi.U warrantov povazujem u podobnych zalezitosti za hranicu pouzitelnosti 2 pips a s prizmurenim jedneho oka mozno tri.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,

původně jsem se nechtěl ani moc zapojovat a dopředu předesílám, že mám pouze hrubý základ o opních strategiiích. Ale zpět k tomu na co se chci zeptat. Dotaz zní:zajištění pozice na FX opčním kontraktem?. Pokuubude cena na např. EUR/USD x , ve stejný okamžik cena opčního kontraktu y, lze se znalostí cen x a y zjistit na kterou stranu pohybu spekuluje masa?
Dík za případné odpovědi

DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to timd

Ja si myslim,ze tymto sposobom sa neda zistit vobec nic

1. Niektori kupuju opcie ako spekulaciu na ocakavany pohyb,ini ako zaistenie proti ocakavanemu pohybu, a este su aj taki,ktori kupuju na obe strany a spekuluju na volatilitu.

2.Denna likvidita burzoveho opcneho trhu na eurusd je maximalne par tisic kusov. Povedal by som,ze to je oproti Forexu zanedbatelna suma.

3.Velke mnozstvo opcii na meny prebieha formou OTC opcii na medzibankovom trhu a tam volume jednotlivych typov kontraktov asi nezistis.A hraci,ktori dokazu pohnut kurzom, obchoduju predovsetkym tieto nastroje.A dalej su tu warranty,KO certifikaty a neviem,co este a keby si aj nahodou zistil celkove mnozstva, tak dohromady z toho bude jeden velky gulas roznorodych produktov,bez akejkolvek informacnej hodnoty

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...