Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat tady tento váš systém WoodiesCCI jste si musel naprogramovat nebo jdou nastavit v MT4 a pokud se musí naprogramovat mohl by jste mi poradit jak na to? Snažím se totiž v MT4 nějak nastavit Woodieho CCI systém abych si vyzkoušel tuto strategii na forexu ale nějak mi to tam nejde.
Mockrát díky za brzskou odpověď.
Přeji krásný zbytek dne.
S pozdravem Břeťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

cafte,

potreboval by som poradit, vytvoril som jednoduchy program v metaeditore ako expert advisor.

int start()
{
double ema156=iMA(NULL,60,156,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,0);
double ema12=iMA(NULL,60,12,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,0);
int predaj1;
double Lots=0.1;
if (ema12 {
predaj1=OrderSend(Symbol(),OP_SELL,Lots,Bid,10,ema156+0.51,ema156-0.55,NULL,16384,0,Red);
}
}


Po skompilovani bez chyby, no po vlozeni do grafu a splneni podmienky ema12
m.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Když tady tak debatujete o v podstatě AOS, tak jakožto futures traderovi, který forex nedělal, se ke mě protunelovala nabídka na WSM forex roboty (World Systems Market LLC, web nevím zda sem mohu dát, působiště nyní i česko a Slovensko, robot běží na serveru, přes PC jen správa), včetně pěkně mastných licencí na roboty, který by měli používat pravou AI (neuronové sítě).
Přiznejte se, kdo z vás si v nich už smočil prstíky a jak to dopadlo? Kdysi jsem testoval AI na futures a vypadalo to při testech s backpropagation sítí na swingy OK, ale stálo mě to dost času nastavení sítě a testování a zažral jsem se do toho tak, že jsem na chvíli přestal obchodovat. Nejsem programátor, tak jsem pak dále nepokračoval. Taky to chtělo dost výkonné PC.

Bohužel modul s AI nabízejí až jako koncový poté co má člověk od nich 10 robotů a pcena to není malá. Neznám je, jen co mají na stránkách a vygooglil jsem. Stále jsem zastáncem vlastního sezení u PC s citem pro TRH než se dát v šanc cizím robotům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aniž bych se dobral k nějakým podrobnostem o tom "superrobotovi", docela mi stačilo to, co je prezentované na českých stránkách. Nedovedu si moc představit jeho výhodnost pro klienty, zato si velmi snadno dokážu představit výhodnost pro onu společnost. Ale což, chtete-li poznat osobně rčení "kdo chce kam, pomozme mu tam", a nevadí vám, že vás sežerou transakční náklady a skončíte s účtem na hodnotě, kterou si stanovíte jako maximální ztrátu, proč ne.

Když tak nad tím uvažuju, za jakých podmínek bych byl ochoten dát v plén systém, který slušně vydělává, došel jsem k závěru, že pouze v těchto případech:

1. mám příliš malý účet, nemůžu jeho potenciál plně využít a jsem tedy v slepé uličce - nemám prachy a je škoda ho nechat ladem. Pak mě ale nevychází jako řešení pronajímat ho tímto způsobem, protože můžu očekávat spoustu malých účtů a ne velké institucionální/CTA účty, kde to má smysl. Půjdu tedy za konkrétníma lidma a budu se ho snažit prodat jinde než na webu.

2. Systém je tak tak na hraně profitability a potřebuju tedy nějaký dodatečný příjem, který by mi zabezpečil další příjem aspoň do doby, než systém odpadne a a můj účet s ním. Tady to smysl má, pronajmu ho s velkou pompou a vychválením do nebes těm, kteří vidí světlé zítřky a jsou ochotní za to zaplatit. Že pak nakonec skončej mínus? Koho to zajímá, vždyť stvrzovali, že obchodování je riziko... Případně budu postupovat jako v následujícím bodu:

3. Systém sice nevydělává, ale když ho naoptimalizuju na historických datech, tak to bude aspoň pěkně vypadat a aspoň pár zoufalců se nachytá.. Postupně budu výsledky prezentovat poté, co udělám "upgrade", "optimalizaci" a ty výsledky budou vypadat furt dobře, i když ve skutečnosti mi neustále stávající klienti mizej a luxuje jim to účty. Když budou remcat, dám jim ten upgrade a můžou zase marně doufat, že se to konečně zlepší...

A to je tak všechno. Když se na to podívám z hlediska zájemce o systém, tak ty poslední dva body by mě asi moc nepřesvědčily, je to trochu jiné, než co se tvrdí na stránkách, kde se systémy nabízí :)

Pokud tedy mám V REÁLU opravdu vydělávající systém, nemám absolutně žádnou motivaci ho někde nabízet, protože mě postupně vynese spoustu peněz a jeho x instancí běžících na klientských účtech mi nebude mrvit trh v podobě posloupnosti stejných příkazů v jeden okamžik a díky tomu značně zvýšené slippage.

Toť můj laický názor na většinu podobných systémů a stránek..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mě taky napadlo, že kdybych měl takový systém co by pěkně vydělával, tak ho neprodávám.

V podmínkách smlouvy je, že pokud člověk nebude hrabat do nastavení systému mimo určité meze a dávat extra příkazy a vybírat částku průběžně během 5 let, tak za 5 let dostane minimálně 110% původního vkladu. No nevím.

Mě zaujal hlavně jenom ten poslední nejdražší AI systém, bo s AI mám svojí osobní zkušenost, jak jsem pasal, a v mých testech swingových odhadů do budoucna s využitím množin dat mimo učící množinu obstál, ale dál jsem pro náročnost příprav dat nepokračoval.

Nyní do toho peníze nedávám. Budu mít sezení, bo velmi často se tak dovím něco nějaké info nebo zkušenost.


P.S.: Na web stránkách nemají posledního AI robota, tedy toho co mě zaujal. Na novém letáku už ho mají. Taky to budou dnes mé dotazy proč. Na US stránkách jsem si všimnul i výkonnost vybraného robota po měsících. Nebojí se tam i dát třeba špatné srpnové výsledky, ale samozřejmě vše může být marketingová hatmatilka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík Blecho, pokud sem pak hodíte, co jste se dozvěděl, může to být pro ostatní poučné. Osobně bych se na schůzce ptal zejména na to, zda jsou výsledky robota VČETNĚ veškerých nákladů, u forexu je to dost zásadní a problematická věc, jste zkrátka ve směnárně a jaký dostanete kurz, je otázka do pranice. Předpokládám, že to oni moc neřeší a odkážou na spread u vašeho brokera. Pak by mě zajímalo, jestli ho sami obchodují live a pokud ano, tak jestli jsou schopní ukázat LIVE výsledky za dejme tomu rok, dva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hehe pred nejakou dobou jsem taky byl na osobni schuzce s jednou ceskou spolecnosti zprostredkovavajici investice a moznosti rizeni uctu na webu vse vypadalo zajimave, po osobni schuzce, kde jsem dostal odpovedi na doplnujici dotazy jsem dosel k zaveru, ze bych jim sve penize teda urcite nesveril :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: A co takhle napsat jméno tý firmy. :D

Honza K.: Tak už jsem po sezení. No je to trochu jiný než si lidi představují. Třeba ten AI4 (UI4) nejnovější robot (od července 2013) používá k analýzám taky intermaket analýzu a je s ním krátká zkušenost z testovacího provozu pár měsíců zpět a proto taky ještě není na stránkách, zhodnocení 100% za 3 měsíce , ale přednášející přímo upozorňoval, že očekávají, klidně i 2 měsíce, že bude v mínusu, ale zatím nebyl. V Česku a na Slovesnku dohromady přes 10000 licencí už prodáno. V Česku jsou defacto až od podzimu 2012. Založení firmy v Česku slavilo nedávno 1. rok. Hlavní sídlo je USA. Majitelé 3 US mani + 1 čech, původně tradeři na burzách. Byl jsem na začátku překvapen, bo to přednášel člověk, kterého znám osobně z jiné firmy a tohle si přidal do portfolia, nyní do konce roku pro Česku může o tomto přednášet jen on. Tenhle člověk, co ho znám, je OK a i dříve dělal na burze. Bo část prodejců zblbla a aby nalákala lidi - ten typ prodejců co prodaj všechno a mají tuny softskills, ale slabý hardskills. Takže lákali lidi na to, že roboti umí 100% měsíčně atd., přitom firma toto negarantuje - pouze předpokládají dle svých zkušeností 20 - 50% ročně! Nikoli 100% měsíčně, tomu se někdy může přiblížit jen 2 typy robotů ze 4 skupin, které mají.
Roboti převážne nepoužívají pro analýzu technickou analýzu, ale jakésí statistické analýzy v 3D prostoru. Připomíná mi to typ obchodování na principu market analyzer, ale blíže jsem se nepídil. Základí měńí 1 mil. USD firmy se nyní navýšilo na 2 mil. USD.

Je toho hodně, ale např.
Základní je, že robot využívá pro komunikaci s brokerem, resp. zadává příkazy přes Metatrader a běží na účtu na vzdáleném serveru. V rámci garančních podmínek může zákazník měnit typy robotů (nedoporučuje se moc často, pokud vůbec) mezi některými typy a měnit max drawdovn povolený pro robota (pokud se robot začne blížit drawdovnu, tak začne snižovat počet pozic zjednodušeně řečeno, aby přednastaveného drawdovnu nedosáhl). Pokud tedy zákazník nic jiného nemění (jen riziko pro robota v přednastaveném rozmezí + jeho typ) a 5 let z účtu nevybírá, pak má garanci, že přinejhorším za 5 let dostane původní základní vklad 650 USD + 10% navíc i kdyby jeho robot prošustroval kalhoty. Pokud vybere v průběhu nebo začne zasahovat do příkazů robota, tak taky mizí garance.

Kolaterální účet má broker u Deutsche bank, pak sběrné 2 účty, 1 je u Royal bank.

Z čeho firma žije a vypláví své obchodní zástupce:
Ze 650USD se zablokuje 150 jako licence na 1 robota a ta 150USD část se postupně umořuje z vlastních transakčních výdělků brokera + hlavní základní výdělek je, že jen a pouze ze zisku robotů zákazníků si společnost bere 16%, z toho 1% dává v česku na charitu Paraple a 15% si bere firma. Pokud robot zákazníkovi nevydělává, tak si firma nebere nic a pokud by mu robot za 5 let nevydělal nic a zákazník neporušil podmínky garance, tak dostane vyplaceno celý vklad + 10%. Algoritmy robotů jsou průběžně aktualizovány, hlavně std. řady. 2 top roboti umělé inteligence se aktualizují sami, učí se ze svých chyb. Jejich aktualizace spočívá spíše v aktualizaci vlastních hlavních algoritmů.

Je toho víc. Takže jestli to někoho zajímá, tak viz jméno firmy co jsem sem dával a můžete si najít na 2 hodinou přednášku zdarma k nim. Já byl v Praze je to poblíž Botiče za Nuslema.

České webovky momentálně nejsou, jen Slovenské, Maďarské a anglické. Bo jak jsem psal výše někteří hamižný prodejci slibovali zákazníkům blbosti, dokonce psali, že firma obchoduje s cennými papíry a má licenci ČNB, což je obojí blbost. Ale hlavně si zákazníci stěžovali, že roboti nevydělávají slibovaných jako 100% měsíčně, ale jen 8% měsíčně. :D Takže teď to celé řeší ČNB a pozastavila český web, ale firma může služby v Česku nabízet dále, protože dle licenčního oddělení ČNB firma pro tohle licenci logicky vůbec nepotřebuje, ale dohadovací oddělení by chtělo, aby nějakou licenci na něco měli, ale dohled EU nad tímto zase tvrdí ve shodě s linencátory ČNB, že licence není potřeba. Takže firma upravuje web česky, ale není dostupný, dokud se většina ČNB nedohodne s menšinou uvnitř ČNB i za doporučení Eu dohledu, že ona menšina chce blbosti. Tohle je lehce aplikovatelné na omezení webu jakékoli firmy tohoto typu, bo obnova provozu webu je až se ČNB dohodne interně jako celek i v souladu s EU bankovním dohledem.

Nyní si prý dávají majzla kdo to prezentuje a co u toho slibuje a proto do konce roku taky veřejně prezentuje jen ten člověk co jsem ho poznal jinde a nikdo jiný pro Česko. Hlavně samozřejmě zblbli klasicky univerzální prodejci¨a poradci co dříve nabízeli zhodnocení 10% ročně lidem jako nejlepší TOP na svět klasickými bankovnimi produkty.

Přesně moje zkušenosti, i když nějaká služba obecně je Ok, tak ve finančnictví je 70% prodejců na budku a jen univerzální přeprodejci čehokoli a znechutí to člověku nebo namixují člověku blbost, která se mu nehodí, jen aby měli rychle provize a tayk pro chybějící hardskills nevyhovujícví detaily a nastavení. Velmi taky podléhají interfiremní davové psychóze a blbnou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo a moje rozhodnutí. Aktuálně si dělám AI robota sám svým mozkem a nekoupil jsem licenci. Pošilhávám ovšem po robotovi UI4 (mám vlastní testy s neuronovkami na grafech za sebou a nebyl jsem zklamán), ale ten je taky nejdražší. Firma si ho dost cení a v podmínkách k jeho získání je vlastnit několik std. robotů, takže než se k němu dopracujete, tak zaplatíte desítky tisíc €. Nechtějí ho dát z ruky za nízkou cenu. Kdybych ho měl, tak mu hodím peníze, ale dál dělám svojí hlavou futures jako hlavní činnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravim,
rad bych si neco nastudoval o konkretnich obchodnich systemech a stretgiich, abych mel predstavu, jak to vlastne vypada, a mohl si postupne z toho vyrirat, co by mi asi vyhovovalo a postavit nejaky ten svuj.

mohl by mne prosim nekdo nasmerovat, kde se da neco takoveho najit? zde na financnikovi? nebo to hledate v ruznych knihach, nebo pres google nebo jak bych to mel udelat?

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

K těm robotům, někde tu zaznělo, že pokud by dotyčný měl ziskový systém, nedal by ho z ruky, ale oni ho z ruky taky nedávají (ikdyž ta možnost koupení přímo robota, tj. SW kódu existuje, ale je pěkně mastná), jen dávají možnost jeho využívání. Jinak souhlasím s tím, že tato společnost po nedávné expanzi je zde v ČR a SR relativně nová a tak se to může vyvíjet kterýmkoliv směrem, já sám mám 4 roboty a nějakou dobu s nima spolupracuju (dá se říci, že jsem na nich nenechal nit suchou, protože v začátku jsem byl vůči nim velice skeptický, tak jsem je bombardoval dotazy na všechno možné) a také s dalšíma dvěma společnostma, které mají dlouhodobé, stabilní výsledky a jelikož samotný trading mi zabere velice málo času z mého dne, tak jsem na základě těchto společností dal dohromady projekt diverzifikuj.cz , pro zájemce o diverzifikaci portfolia či zhodnocení kapitálu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bývá dobrým pravidlem na různých fórech, že se jeho účastníci vyvarují jakékoliv reklamy, notabene na vlastní produkty. Ano, no-one se ptal, kde by mohl něco sehnat, tak dejme tomu.
Až si ale budete KDOKOLIV objednávat v poslední době tak oblíbené forexové roboty, nezapomeňte si prosím pod těmi krásnými křivkami s nádherným zhodnocením přečíst ony drobné noticky typu:

"In the MultiTrader platform, there can be a difference between published results and real results on a client's account."

Ony totiž ty drobné a nedůležité rozdíly mohou zcela změnit ty krásné křivky v něco zcela jiného. Také doporučuji se zamyslet nad tím, proč tyto roboty dělají hodně relativně malých obchodů a prostudovat si, co znamená slovíčko "martingale".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nic mi do toho není , co si kdo dělá s jeho penězi je jeho věc, ale na tomto rychle rozvíjejícím se "odvětví" těchto robotů a s nimi nabízenými službami mě vadí jedna zásadní věc a tou je tzv. MORÁLNÍ HAZARD !!!. Jedná se o to, že ti co nabízí výše zmiňované NERISKUJÍ SVÉ PENÍZE. RISK JE POUZE NA KLIENTECH, ALE O ZISK SE PROCENTUELNĚ DĚLÍ.
To je vše co bych k tomu dodal, každý ať se zařídí podle svého. Toto je můj názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...