Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

  • 2 years later...
  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den,

mam navrzenej system s prumernym obchodem 2 pipy a cetnosti 2500 rocne. Chci se zeptat jake mate zkusenosti s nasazovanim podobnych systemu, neboli takovych kde je maly prumerny obchod. Pripadne nejake tipy pro minimalizaci nakladu za obchod.

Samozrejme je v planu avg.trade dostat aspon na 5pip, ale i tak je zasadni otazkou technicke reseni aby v praxi vse nesezral slip a spread.

Diky. Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxmagico tento system mas aj riadne odtestovany, tzn backtestovany, pripadne replayovani a samozrejme z paperovany?
Teda 2 pipy (chapem ako 2 ticky) je dost malo. Uz musis ty vediet z testov ake mozes cakat vysledky a robustnost systemu a hlavne tvoju psychiku pohodu ci nepohodu pri obchodovani ale pochybujem ze budes pouzivat limitny prikaz, takze dosledku toho pri pouziti marketu pri vstupe aj vystupe dostanes slippage minimalne 1 tick.
Takze tvoj hruby zisk bude 0 tick a po odratani spreadu -1 tickov!
Pri 5 tickoch to taktiez nebude ziadna vyhra, bude to lepsie ale nie moc.

Teda neviem ci spravne rozumiem tomu co si tu uviedol ale logicky mi vychadza ze aj pri win% 100 budes proste stratovy
najvecsi problem bude slippage ktory pri markete je viac ako isty.
Ake pouzivas pri tvojom system SL? ake ti vychadza RRR?

V kazdom pripade ked to riadne mas zpaperovane a odtestovane a prinasa ti to zisky tak neni co riesit.
Schvalne mohol by si sem uviest svoju analyzu napr cez market system analyzer s vysledkami svojeho testovania, a uviest aj obdobie.
Nedokazem si predstavit aby takyto system mal nejaky uspech a to nehovorim o psychickej nepohode pri jeho obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak system z hlediska RRR, atd. je v pohode. Vse se aktualizuje samo na aktualni deni v trhu. Testovano to mam za nekolik poslednich let pro ruzne time framy atd. vysledky z nejakeho softu sem dat nemuzu, protoze vse si programuju sam v pythonu.

S futures na meny jsem mel zatim tu cest pouze na daily kde v podstate poplatky nema moc smysl resit kazdopadne je mi jasne, ze kdyz na to pujdu v tomto pripade pres normalniho brokera tak vse sezere uz jen spread. Proto jsem to dal i do tohodle vlakna, nebot pozice nedrzim zrovna uplne kratkou dobu z hlediska skalpu (od 15min do 60min). Uvazujeme-li pak volatilitu trhu a delku drzeni pozice u skalpu nemuzou na tom byt ostatni az o tolik lepe aby jim 2-3pipy byly fuk. Proto by me zajimala spise diskuze na tema optimalizace obchodnich nakladu a ne hledisko kvality systemu, nebot tam je to vcelku jasne.

Samozrejme moznosti je posunout system na tak vysoky TF, ze poplatky nebude nutne resit, nebo zavest podminku minimalni pozadovane volatily coz dokaze taky pekne zahybat s vysledky. Ovsem to jsou reseni, ktera omezuji cetnost a cetnost je prave zadana z hlediska psychicke pohody, napr. je zasadni rozdil chytnout za tyden 3 ztraty a nebo udelat 20 obchodu kde uz je znatelne vyssi sance, ze se projevi edge a budeme za stejne dlouhe casove obdobi v plusu. Proto prave ten apel na minimalizaci poplatku a tim maximalizaci cetnosti obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxmagico:

neobchoduji forex a nemám s ním žádné zkušenosti, to co dále napíšu jsou rady pro trading, kterými se poslední dobou řídím od zkušenějších.

1. Ztráty k tradingu neodmyslitelně patří a je potřeba se s nimi naplno smířit. Kdo to nedokáže, neuspěje.

2. Který obchodní systém je lepší? Ten co mi nadělí 7 ztrát za sebou, ale výsledek po 20 obchodech bude +500 USD, nebo ten který mi nadělí jen občas ztrátu, ale výsledek po 20 obchodech bude +100 USD?

3. Krom psychologie a money m. je ještě hodně důležité vnímat také tzv. risk management. Když půjdeme hodně do hloubky - osobně přemýšlím tak, že z hlediska vývoje výsledku obchodu (a to nejen jednoho, ale i klidně řady desítek nebo i stovek za sebou) může stát náhoda (nebo "štěstí", je to jedno). Pokud má trader dobře zvládnutý risk m. a např. riskuje vždy maximálně polovinu toho co může získat, měl by sérii ztrátových obchodů ustát. Samozřejmě za předpokladu, že se smíříme s tím, že okamžitě po vstupu do obchodu nevíme jak daný obchod dopadne (něco jako 50:50).
Tedy jít si jen pro obchody, které skutečně nabízí alespoň RRR 2x zisk ku 1x risk a hodně popřemýšlet nad životností obchodního systému, pokud nám vykazuje zisk jen pokud je více jak 50% obchodů dle backtestu ziskových.

Také píšete o četnosti, respektive že je vyžadována větší četnost pro dosažení psychické pohody. Tak tady bych se trochu bál, u mne jsou právě často zbytečné ztráty v momentě, kdy mám "pocit", že když přece obchoduji intradenně, blíží se konec seance a stále nemám ještě jediný vstup do obchodu, že je jako něco "špatně".
Nic není špatně, prostě kde není příležitost, není obchod, takže jak se tu často píše "obchoduj méně, vydělávej více...".

Každopádně neznám váš obchodní systém, money m. a risk m., ale chtěl jsem vám jen nastínit, nad čím je občas dobré se zamyslet.

Hodně úspěchu přeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár věcí.
S forexem začínám a na demo účtu je to asi jiné než reál, ale jak poznám příležitost pro vstup do obchodu? Podle čeho se mám prosím řídit a co bych měl sledovat? Také bych se chtěl zeptat setkal jsem se s termíny backtesty co je tím myšleno? Je nějaký program na zjištění příležitosti?
Děkuji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

fxmagic
nechápu jak můžeš být v pozici 15-60 min. a cílovat profit na 2 pips ?! to je podle mě nesmysl. Jaký máš SL? na denním grafu mi to připadá už absolutně nereálné.

na scalp by mi přišel vhodný MM broker - rychlé plnění bez skluzu, ale zase si tě vychutná na vlastní cenotvorbě. takže si nedovedu představit profitabilní scalp. spíše serii nekonečnýc ztrát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Obelix

užívam si platformu PathFinder ;)) som nadšený. Potrebujem ešte doladiť zopár maličkostí / neobjavil som zatiaľ spôsob ako zadávať T/S a pri niektorých time frame-och nie je zosúladené odpočítavanie s trvaním sviečky, ale to sú detaily/
Z aplikácie Scalper Book som v siedmom nebi, už sa neviem dočkať kedy otvorím živý účet. Dúfam, že rýchlosť exekúcii zostane do 1s.
Ešte raz ďakujem za výborný tip na skalping.

Rasťo



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...