Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Marginy při výpisu nahých opcí


xzajic

Doporučené příspěvky

Přemýšlím nad jednou věcí: Proč mi broker blokuje mnohem vyšší margin při výpisu nahaté PUTky (konkrétně na obrázku např. jedna březnová ATM PUT na SPY blokuje 842 USD margin) než při výpisu nahaté CALLky (konkrétně na obrázku např. jedna březnová ATM CALL na SPY blokuje pouze 165 USD margin). nemělo by to být naopak? Nebo jsem něco přehlédl?

18737

18738

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

zřejmě je to dáno současnou situací - trhy jsou v okolí dlouhodobých high.
Nebo také tím, že obecně (z dlouhodobého hlediska ! - v poslední době to příliž neplatí ...) je pohyb "dolů" mnohem rychlejší, než nahoru.

U TOS tak velké rozdíly nejsou.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... a musím potvrdit, že zcela magicky. Aktiva jsou zařazeny do tzv. asset classes a výpočet závisí mimo jiné na aktuálních pozcích v daných třídách aktiv a nejspíš i na atmosférickém tlaku v době výpočtu ;-)

Ale abych jim nekřivdil - margin je vždy nižší než u T-REG účtu, takže pohoda. Stejně moc na páku nejedu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic: margin je v pohode a jednoduchy.. dam ti priklad a to pochopis... jen musis splnit u brokera minimum na vypisovani opci (abys moh tvorit credit spready.. jit do shortu bez protekce "naked" je nesmysl.. protoze pak naroky na margin jsou prilis velke...)

Priklad:
udelas si CREDIT spread... AAPL
short 395 call -$4
long 400 call $2
pocet:kontraktu 2 = 200 kusu akcii

pozadavek na margin = rozdil mezi strike 400-395 = $5 (u SPY je to $1 pro mensi ucty nedoporucuji obcghodovat $5 spready...) $5 * 200 = $1000 .. tedy tato castka se rezervuje na margin.. ackoliv:

max profit: -$4 + $2 = -$2 (to je cena spreadu) ziskany kredit je tedy -$2 * 200 = -$400 coz je tedy "+$400"
max ztrata: ztrata je defakto margin - max profit = $1000 -400 = $600 coz je tedy -$600

kdyz udelas spread treba
short 395
long 405

tak mas rozdil mezi strike $10 a pak margin je $10 * 200 = $2000...


todle je u T-REGu..

u toho portfoliomarginoveho je to defakto asi 4Xcash+nebo akcie
jednoduse pokud ams cash $100k tak maximalni margin je $400k coz od TREGu je dost slusny ;-)
pozor do marginu se nepocitaji akcie z OTCBB, myslim ze i ne canadske akcie.. ani futures ani pozice z jinych opci ;-) jen teda long akcie + cash zkracene...




Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kadu: Díky za příklad výpočtu, tohle chápu, ale třeba to poslouží někomu jinému. Je mi jasné, že margin v případě kreditního spreadu je prostě roven maximální výši ztráty - toto platí u T-REG margin účtů.

U portfolio margin účtů je to jinak, a je to i jinak než píšeš, tam se posuzuje účet jako celek. Mě prostě nedošlo, že když mám portfolio margin, tak mám jiný způsob výpočtu marginu na opce ;-) Holt chybama se člověk učí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...