Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
jsem úplný začátečník ve futures. Mohl bych Vás poprosit o vysvětlení, co se stane, mám-li otevřenou pozici a přijde k tzv. limitnímu pohybu. Jsem-li např. v long pozici, mám zadaný SL a dojde k limitnímu pohybu směrem dolů. Teoreticky se zastaví obchodování a co se děje pak, po otevření obchodování???

Děkuji za odpověď, pokud někdo ví.

Josef
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 40
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pokud jste v long pozici a nastane limitní pohyb směrem dolů, pak samozřejmě přestává Váš SL fungovat a vy nemůžete z trhu vystoupit. Musíte počkat, dokud limitní pohyby neskončí a pak až teprve můžete z trhu vystoupit - samozřejmě za cenu po limitních pohybech. Pokud jste například long, cena je 650, vy máte SL na 645, trh udělá limit down a po limitním pohybu opět otevře na 641, pak jste venku za 641, resp. blízko této ceny.
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Josefe, prakticky se mi to přihodilo v obchodě s Hogs Lean letos v létě. Byl jsem krátce v v long pozici LHV05. Open gap přeskočil směrem na jih můj Stop loss. Měl jsem nastaveno SL 250$ ( na LH málo !!). Příkaz byl aktivován a já jsem byl vypořádán za -360$. ( takhle mi to později vysvětlil broker) Dneska už vím, že to byl obchod plný chyb zajména co se vstupu týká. O money mamagementu s účtem 3000$ ani nemluvím... Mnoho zdaru ve studiu přeje Greenhorn.

586

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

děkuji Vám všem za odpověď. Měl bych ještě jeden dotaz na toto téma. Pokud mám malý účet, např. 3000 USD, a dojde k limitnímu pohybu, kdy ztratím např. 5000 USD, bude někdo na mně chybějící 2000 USD vymáhat, nebo se mně prostě "vymaže" účet a konec?

Děkuji za odpověď.

Josef :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.
Představa ztráty při limitním pohybu v takovém rozsahu (viz výše) je děsivá. To se snad nedá ani ošetřit správným MM (např. účet 5k US, obchody corn & sugar).
Nemohl by někdo zkušenější uvést příklad nějakého limitního obchodu v trzích, které jsou zde běžně diskutovány.
Děkuji db

to greenhorn: sorry, ale nedaří se mi v tvém příspěvku definovat limitní pohyb, můžeš uvést datum. díky db

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Josef:
Limitní pohyb 5.000 USD je spíše hypotetický....než reálný... Pokud vycházíme se základních pravidel MM, tak s účtem 3.000 USD budete obchodvat ty "levnější" trhy, kde limitní pohyby dělají max. 500-600 USD. Tyto limitní pohyby se velmi často odehrávají při zveřejnění různých reportů, které má každá komodita v jiný čas... (doporučuji sledovat, protože mně to stálo již reálné peníze). Největší limitní pohyb, který si uvědomuji v kukuřici je asi 11 bodu, což je 550 USD ... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to doublebay:
Ve svém příspěvku jsem navázal na situaci, kterou popisuje Tomáš o otevření trhu za Stop-lossem.
Jednalo se především o popis a průběh situace.
Opravdu to není ten pravý příklad limitního pohybu. I když moje psychika v té době na limitu byla.
Uvedl jsem to jako něco nestantardního, co se může stát začátečníkovi ( v tomto případě mě) se špatným MM a malým účtem (3000$) a špatným výběrem komodit pro začátky obchodování. Naštěstí to od července už dávno přebolelo a já to přežil. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím všechny tradery a chtěl bych se zeptat na několik věcí. Určitě už to tu někde padlo, ale pro jistotu ještě jednou. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi obchodováním s komoditami a forexem? Někde jsem se dozvěděl, že forex je rizikovější, živější a tudíž vhodnější pro zkušené obchodníky. Pokud si tedy logicky odvodím, znamená to, že u forexu je potřeba používat větší stop-loss, abych nebyl příliš často vyhazován z pozice?
Dále by mne zajímalo, zda existuje nějaký software na backtesting intradenního obchodování, nebo je potřeba obchodní systémy na intraday testovat formou papertradingu?

Děkuji a přeji hezký večer
GM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greenmouse,
subjektivní názor: forex je oproti komoditám mnohem "jednodušší" - komodit existuje nepřeberné množství s různou likviditou, různou volatilitou, různými dílčími podmínkami u jednotlivých komodit, jako jsou odlišné obchodní hodiny, rozdělení na pitové a elektronické trhy, First Notice Day, Last Trading Day... U forexu prostě obchoduješ měnový pár. Samozřejmě jsou mezi jednotlivými měnovými páry také rozdíly ve volatilitě, volume a spreadech, nicméně celkově je forex mnohem "čitelnější" a "jednodušší" než komodity. POZOR: nelze si jednoduchost plét se snadností!
Každé má své pro a proti, a to je na tom možná to nejúžasnější - prostě si každý může najít to své. Někomu vyhovuje poziční obchodování Corn, někomu ještě línější spready různých komodit, jiný zase potřebuje svůj denní intraday adrenalin :). U forexu je to podobné: můžeš obchodovat v řádu vteřin ale taky v řádu týdnů. Co se týče "rizikovosti": mnohokrát to v diskuzi i v článcích na Finančníku zaznělo: riziko je prostě takové, jaké si stanovíš nebo připustíš. A je jedno jestli obchoduješ forex, crude oil, sugar nebo hraješ Člověče nezlob se. Na všem můžeš vydělat milióny nebo prodělat kalhoty. Myslím si, že je to prostě špatně položená otázka. Otázka nezní co je rizikovější nebo jak velký se používá stoploss, ale kolik jsi ochoten investovat do studia, do papertradingu, demotradingu a backtestingu. Představa spousty lidí je, že omrknou platformu nebo základní pravidla, a po třech týdnech jdou do toho. Těmto všem ze srdce děkujeme :).. Jsou to ti, kteří nám dávají své peníze.
Pokud nejsi ochoten věnovat přípravě půl roku nebo spíš rok, svěř raději své peníze nějakým zajištěným fondům - tam je menší šance, že o ně přijdeš. Na druhou stranu, pokud tomu poctivě věnuješ čas a námahu - je úspěch téměř zajištěn.

Co se týče softwaru na intraday trading: zdarma existují pouze časově omezené demoplatformy (většinou 14 až 30 dní), např. Bet Direct, Best Direct Fast atd. - stačí zapátrat na webu - brokerů je spousta. U forexu existují časově neomezené demoplatformy (VT trader, Meta Trader...), které běhají mnohem reálněji, než je to u demoplatforem komoditních - což je obrovská výhoda, protože se dá bez jakékoli investice učit klidně dva roky na demu.

U forexu existuje ještě jedna výhoda (která se ovšem může obratem ruky změnit v obrovskou nevýhodu), a to je možnost začínat s minimálním účtem (cca 500$) a velkou leverage (až 400:1) na takzvaných minilotech.

Na cokoli ale prostě platí (fakt, nekecám :)) učit se, testovat, učit se, testovat...

Happy trading
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro,
to jsi napsal přesně. Jen bych poznamenal asi toto: Greenmouse nejdříve si pořiď Demo, nauč se jak se zadávají příkazy, sleduj jak se chovají indikátory a jak "dýchá" trh, nastuduj si alespoň základy o TA, FA a money managementu. Pak si pořiď malý ostrý účet, stačí 500 usd a v klidu s malým stoplossem zkus obchodovat. Až zjistíš, že ještě pořád nic neumíš (možná je to hloupě řečeno, ale 90% začátečníků se do této fáze jistě dostane), vrať se k Demu a ještě jednou si všechno pořádně prostuduj. Až poté můžeš přemýšlet nad backtestováním a stavbou vlastního systému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpovědi, je mi jasné, že trénink a učení vedou k úspěchu, já se zatím snažím jen trochu zorientovat. Ještě mám malý dotaz k backtestingu. Zkoušel jsem ze zvědavosti pracovat v AmiBrokeru, ale při zadání jednoduché podmínky jsou výsledky odlišné v závislosti na tom, jestli zadám jenom long obchody, short obchody anebo oboje dohromady. Nevíte někdo, čím to je?
Díky, hezký den
GM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím GM,
docela by mě zajímalo, jestli Vám výsledky při short vyšly lépe, než v obou dalších případech.

Jinak Adraj popsal velmi dobře postup pro všechny absolutní začátečníky. Musím jen znovu zdůraznit otevření malého ostrého účtu. Je to nutnost k pochopení toho, že psychologie obchodování je jedním z nejdůležitějších a nejsložitějších prvků v tradingu a může Vás v live obchodování zničit. Bez tohoto poznání nemůžete nikdy začít vydělávat, i když se to může většině lidí zdát v začátku směšné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...