Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 40
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Myslel jsem to trochu jinak:) V systému mám například zadáno, že vstupovat do long pozice, pokud je ovírací cena vyšší než zavírací cena minulý den a ukončení pozice v v případě, že otvírací cena je pod zavírací cenou minulého dne. Vstup a výstu do/z short pozice je vice versa. (pouze jsem si zkoušel, jak funguje jazyk Amibrokeru, takže omluvte stupiditu tohoto systému:)) No a pokud v backtestu zatrhnu pouze long pozice, tak mi v reportu vyjde, že 150 obchodu celkem-logicky je všech 150 long a 0 short (z toho 40 ziskových a 110 ztrátových). Pokud zadám v backtestu long i short pozice tak výsledek je při stejném časovém rozmezí 184 obchodů-94 long a 90 short. tzn naprosto rozdílné výsledky při stejném časovém úseku a vstupních parametrech.. No nic, nelámejte si s tím hlavu, je to nepodstatné.

Hezký večer
GM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže logicky by mělo být v druhém případě Také 150 long a k tomu ještě samozřejmě přibudou short pozice, ale skutečnost je, že se ve stejném časovém období snížily longové pozice na pouhých 94. Tak teď to doufám chápu správně. :D Ale pokud to tak je, tak bude chyba v nastavení, nebo softu, nebo něčem takovém. S tím Vám bohužel neporadím. Ale zkuste hodit dotaz do sekce „Software a knihy“.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

podobná věc se mi stávala při mém testování (ručním). Měl jsem různé způsoby pro vstup a pro výstup, přičemž setrvání v pozici mělo přednost před otevřením nové na druhou stranu.
Jednoduše řečeno: trvající short pozice zabraňovala otevřít long a když short skončila, signál pro otevření long už nebyl platný (a opačně). Zkuste se podívat na průběh jednotlivých obchodů, jestli to není něco podobného.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den ... jen se chci zeptat na asi hloupou otázku: pokud mám před sebou např. měsíční graf a na něm se formuje určitá formace, kterou bych chtěl obchodovat a dále mám před sebou třeba týdení nebo dení grav stejné komodity kde tato formace není tudíž bych chtěl obchodovat právě tu měsíční formaci - právě přemýšlím jak na to, když se obchoduje deně a ne měsíčně.... doufám, že jsem tu otázku položil srozumitelně :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je dobré sledovat při pozičním obchodování i právě zmíněné měsíční a týdenní grafy. Dají Vám lepší, nebo globální obrázek situace na trhu. Pokud chcete vstoupit do pozice na základě formace např. na týdenním grafu, je nutné najít si na denním vhodný vstup (detailnější načasování), protože musíte někam šikovně umístit SL a to je potřeba nějak doladit. Dobré je, když se formace na týdenním grafu potvrdí nějakou formací i na denním a po té můžete naplánovat vstup.
Obchoduju sice pouze intradenně, ale princip je stejný. B

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj, tak jsem náhodou objevil tuhle diskuzi. Do téhle chvíle jsem si myslel že o obchodování něco vím, ale po přečtení příspěvků zjišťuji že toho vím ještě hodně málo. Už se pokouším obchodovat téměř 1 rok a podařilo se mi vynulovat jeden ůčet a tak jsem si dal na chvíli pauzu a zase bych chtěl začít. Nenašel by se tady někdo ochotný mě více zasvětit do obchodních systémů? Ten který jsem měl já a myslel, že se pomocí toho dá obchodovat mě hodně zklamal.

Díky Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych přispět na téma rozdílů mezi forexem a futures trhy, pěkně to zodpověděl už greenhorn, ale jenom pár dalších postřehů:

1. Forex má tu výhodu, že se obchoduje pořád (kromě weekendů a svátků), takže člověk nemusí civět do desíti večer u monitoru, ale může si vybrat kdy bude obchodovat. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že v určité hodiny jsou aktivnější určité měnové páry, protože Forex není jedna konkrétní burza, nýbrž se obchodování "posunuje" podle sluníčka :) Začíná se v Sydney, pak Tokyo, Londýn a New York. Futures trhy se obchodují jen podle místních podmínek a zvyklostí, takže to znamená v našem časovém pásmu určitá omezení. Ale zaslechl jsem, že o futures uvažuje i BCPP, tak to jsem teda opravdu zvědavý, co z toho bude :)

2. Systém obchodování je trochu jiný. Forex je v podstatě největší směnárna na světě s obrovskou likviditou (de facto je to nejlikvidnější trh vůbec), poplatky se "neplatí", nicméně vás broker zkásne pomocí rozdílu v kurzech jako ve směnárně. Tj. pokud je např. aktuální kurz EUR/USD 1.2000, tak váš broker vám umožní v tu chvíli nakoupit za např. 1.2002 a prodat za 1.1999 apod. Jediný rozdíl je, že směnárna vyhlašuje kurzy max. dvakrát denně, kdežto na forexu je to cca každou sekundu podle aktivity trhu. Většina brokerů má rozdíl 3 pips, někteří 2 pips a musím říct, že je to hodně znát a vyplatí se hledat brokery, kteří 2 pips mají (např. IB). U futures je to podobné jako s akciemi, tj. máte stranu nabídky (bid) a stranu poptávky (ask), od kterých nakupujete/prodáváte. Za každý obchod pak platíte provizi brokerovi.

3. Co se týče obchodování, nevidím větší rozdíl mezi forexem a futures trhy co se týče aplikací principů TA a money managementu, je třeba ale počítat s tím, co je v bodě 2, tj. především uzpůsobit tyto principy na konkrétní trh, tj. např. i výši stop loss pokynů, nicméně obecně bych neřekl, že je na forexu třeba dávat vzdálenější SL pokyny. Vše je závislé na tom, jakým způsobem obchodujete.

Doporučuji si prostudovat jak tento web, tak weby příslušných burz (CME, NYMEX atd.) a Forexu. Jistě nebude problém si je najít, odkazy nedávám, nechci porušovat zdejší zvyklosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 years later...

Dobrý den,

měl bych jeden dotaz, když testuji a připravuji se k obchodování jednoho trhu (v mém případě YM) a předpokládám že v budoucnu přejdu na nějaký dražší, budu muset backtestovat opět znova a ladit všechno odznova? Nebo jen zmenim trh, poupravím risk na obchod na počet kontraktů a už to budu valit :D ?

Díky za odpověď
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sanchez

To mi pride ako ked sa dieta v skole pyta: "Ked som sa naucil iba tuto starsiu latku, budem musiet pisat pisomku aj z tej novsiej?" :D
Narozdiel od deti v skole, ty predsa robis trading pre seba, pretoze si sa tak rozhodol ty. Tak musis vediet co mas robit - samozrejme otestovat aj ten dalsi trh, ja osobne by som ho otestoval na tej istej historii ako prvy. Neviem ako sa YM lisi od TF, ale ak by si napriklad na YM mal trendovy system, a chcel by si ho aplikovat na ES, tak tam by som problem videl pretoze ES podla mna nie je na trend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...