Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Odečítám si z výsledků každého obchodu na demu cca. 25% ze zisků i ztrát, tedy 15% počítám náklady na obchod a 10% nováčkovskou daň. Pohybuje se ten můj procentuální odečet v nějaké realistické normě?, nebo je to ve skutečnosti víc a měl bych z ukončeného obchodu odečíst např. 30% protože náklady na obchodování jsou dlouhodobě 20%? Diskuze i články opravdu studuji důkladně, ale na tuhle svojí otázku jsem nikde nenašel odpověď. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lobo1:
proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že...Náklady jsou komise + spread + případný slip, pokud si budeš chodit pro jeden tick, tak náklady si odečti cca 200 procent, pokud obchoduješ pozičně, tak náklad může být klidně jen 1 procento..sám vidíš, jak ohromný rozpětí může mít odpověď na tvou divnou otázku..lepší je se nad tím zamyslet než shánět nějaký všeobecný rady...přece.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
mám problém. Možná moje nevědomost, možná něco jiného.
V poslední době mám problém s exekucemi. Přečetl jsem snad třikrát tento odkaz www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/typy-obchodnich-prikazu.html
a vzal dosavadní zkušenosti, problém je že to nefunguje. Už je to tak je asi 14dní.

Ninja Trader + Kinetick + Interactive Brokers
Za určitých podmínek strategie v ninjovi vytvoří order. LMT. Ovšem execuován je třeba o tick nebo dokonce o dva níž je byl order.
Příklad ze života:
12.8.2015-CAC40 16:30 LMT 4918>fill 4919;
14.8.2015-GC 20:00 LMT 1112,2 > fill 1112,0

Stalo se mi to za těch 14 dní přesně 14ctkrát. Mám log z NT.

A teď, jsem blbý a nepochopil jsem limitní příkaz? Tj. order se vyplní pouze za cenu napsanou v příkazu, nebo lepší.
A nebo mi ještě něco uniká? Případně je chyba na straně brokera, dat, nindži?
Opravdu jsem z toho dost mimo.

Má TWS nějaký dlouhodobý log kde je vidět zadaný příkaz, a jeho vyplnění. O týdenním Trade logu samozřejmě vím, ale nedostačuje.

Aktuálně nevím jestli mám psát IB a poslat jim log z NT, nebo jít znovu do ZŠ a naučit se číst a porozumět psanému písmu.
:-/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
jsem rád, že toto pro mnoho lidí užitečné vlákno žije.

Můj dotaz je ohledně futures kontraktů. Mohl by mi prosím někdo v kostce vysvětlit jak to v praxi funguje?
Mám na mysli to, jak se jednotlivé kontrakty obchodují a jak se mezi nimi přechází? Teď se mi například načítají živá data z 9-15. Znamená to, že se na daném trhu obchodují kontrakty na září 2015? Kdy se bude přecházet na další období a kolik je takový období v roce? Možná se ptám úplně špatně, ale problematika je snad jasná...

děkuji moc
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Nevím, kam dotaz směřovat, ale zkusím to zde... Velmi mne zaujal přístup orderflow. Momentálně obchoduji na forexu insticionární objednávky bank (pouze páry EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a AUD/USD) a svezu se vždy okolo 10-15pips s danou objednávkou. Orderflow je možné obchodovat pouze u futures kontraktů, že? Což lze, jak jsem si našel u brokerů... Ale zajímal by mne právě ten pohyb ceny. Zda-li by mi právě kombinace orderflow a znalost hladiny, kde je objednávka/poptávka určena mohlo nějak pomoci.

Nevím ale právě, zda-li právě orderflow není až zbytečně komplikované pro mé obchody a zda-li je to možné vůbec zkombinovat. Jelikož očekávám, že futures kontrakt daného měnového páru se bude odvíjet od pohybu forexového páru. Mám v tom trošku zmatek a velmi bych uvítal, zda by mi někdo mohl prosím poradit. Děkuji za Vaše rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...