Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hofi mechanické obchodování s indikátory je dnes vhodnější spíše pro AOSy a na vyšší timeframe, kde nevadí výrazně nižší frekvence obchodů nebo drawdowny.
Intradenní trhy jsou oproti situaci před 10ti lety jiné. Já je dnes sleduji například prostřednictvím orderflow, které více pomáhá porozumět tomu, co se v trhu děje a bezprostředně reagovat na konkrétní situaci. Pokud se chcete věnovat intradennímu obchodování v dnešních trzích tak se určitě podívejte na ebooku orderflow.cz/ebook-ke-stazeni/
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

nakoupil jsem přes IB cca měsíc zpět investiční certifikát
zertifikat.finanzen.net/zertifikate/Auf-DAX-Performance/DL52A6

Poslední den obchodování byl 17.11.16 (prošvihnul jsem), den výplaty certifikátu má být 23.11.16. Pokud nyní zadám prodej přes IB, hlásí mi TWS u objednávky (transmitted, not yet acknowledged a nevypořádá se). Určitě to souvisí s tím, že už bylo ukončeno obchodování na burze.

Zajímalo by mě, jak mám tento problém vyřešit, certifikát chci samozřejmě prodat...Je možné, že se vypořádá v TWS ve středu 23.11.16 automaticky sám ?

Díky za rady
Mike

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,

odpoví mi, prosím, někdo na otázku k papertradingu? Mám ostrý účet u IB a zkouším papertradovat živá data, která mám od Sierry. Když mám v Sieře zapnuté simulované obchody, všechny aktivity se mi zobrazují v Trade Activity Log, což je super. Ale protože je "na modrém pozadí uvedeno [SIM] – jde o indikaci, zdali obchodujete simulovaně (SC NEPOSÍLÁ PŘÍKAZY K BROKEROVI) nebo živě", tak se mi tytéž obchody nezobrazují na papertradovém účtu u IB ? Tento účet není aktivní proto, že nepoužívám přímo platformu TWS, ale obchoduji v simulovaném prostředí Sierry? Nebo je to jinak?

Moc děkuji za odpověď, už si s tím lámu asi měsíc hlavu, jsem "poněkud" pc antitalent.
Inna


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Prosím o radu při používání aplikace e-broker od FIO. Chci si nastavit funkci stoploss a nevím zda jsem to pochopil správně. Do políčka stop cena (CZK), označené jako "y" nastavím cenu při které se pokyn stoploss aktivuje. Do políčka cena (CZK), označené jako "x" nastavím cenu pod kterou nechci prodat. Příklad: y - 500, x - nevyplněno. Akcie se prodají při protnutí ceny 500 za hodnotu market - cena, který je v daný okamžik na trhu, např. 498,60 CZK.. Chápu to správně? viz. příloha Děkuji. Karel

43353

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, jsem začínající obchodník futures a akcií. Mojí menší výhodou je, že již dlouhou dobu reálně obchoduji s jiným artiklem mimo burzu. Měl bych několik dotazů. Omlouvám se za trochu lenost, odpovědi bych si jistě dokázal nějak vyhledat i sám, avšak kdyby se třeba někdo zajímal o obchodování s mým artiklem, dokázal bych ho nasměrovat na dvě tři stránky na webu, pár kanálů na youtube a bodů pro případný výkup. Samozřejmě by si pak třeba oblíbil nějaké jiné, ale v záplavě různých reklam a PR článků je docela obtížné dnes vyhledat na netu rozumné informace.

To samé bych teď potřeboval já. Četl jsem třeba o klouzavých průměrech, ale když bych si chtěl vypočítat klouzavé průměry třeba pro akci Philip Morris, jak na to? Existuje nějaké stránka, kde mohu provádět jakékoliv analýzy? Poskytuje RM systém nebo BCPP nějaká data, třeba historická, která bych si mohl stáhnout a vytvořit si grafy klouzavého průměru třeba v excelu? Případě je nahrát do nějaké aplikace, do nějakého software, který mi umožní lepší analýzu?

Co broker na komodity? Mám FIO e-broker, ale vyplatí se na poplatky? Žádné analýzy mi dělat neumožňuje, doteď jsem prostě koukal přímo na stránky pražské burzy a RM systému. Jak si vlastně broker pro futures vypočítává margin? Který se na obchodování komodit nejvíce vyplatí a který je zároveň velmi solidní a spolehlivý? Dávám si dohromady vstupní kapitál a přijde mi, že to jde mnohem rychleji, než získání odpovědní na takto základní otázky. V moři PR článků a reklam se orientuje velmi špatně.

Další mou otázkou je, jak se zisk z futures daní? Je to jako na akciovém trhu, tedy že neovlivňuje sociální a zdravotní, ale ztráta se nedá odepsat?

Odpusťte mi tak hloupé dotazy, samozřejmě jsem nečekal, že někde bude nějaký "katalog" a nebo "eshop" na komodity, kde hodím požadovanou komoditu do košíku a kliknu "přejít k pokladně". Ale u Fio brokera mám možnost prostě vyhledat titul a pak poslat příkaz. Jak mám začít obchodovat, když ani nevím, co kupovat a prodávat? Když nemám přehled o celém trhu? Kdybych například obchodoval se sběratelskými mincemi, "nahrál" bych si do hlavy všechny existující mince za posledních sto let a průběh jejich ceny, jinak bych nebyl schopen spatřit výhodnou nabídku. To samé bych potřeboval začít dělat s komoditními trhy. Jenže kde začít, jak se dostat k relevantním datům. Chci vidět ceny všeho za všechna období, kolik to stálo loni, předloni, včera, kolik stojí srpnový futures kontrakt, zářiový... No snad mi rozumíte.

Chtěl bych vidět trh ze všech úhlů, zkusit si intradenní obchod (o kolik menší margin potřebuju na kontrakty?), týdenní a měsíční, stejně jako dlouhodobé investování. Chtěl bych si zkusit napřed paper trading, ale upřímně, kolik jste se toho naučili jen tak, bez nesmírné bolesti a utrpení z prohry? Nepoučila vás nejvíce právě chvíle, kdy jste trpěli nejvíc? Jsme typ, co si potřebuje trochu nabít hubu, aby pochopil, jak se věci mají.

Za každou reakci na jakoukoliv část mého textu Vám hudu nesmírně vděčný :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Stranger...tak asi takto..

January 2nd events:

1/2/2017

*US: All exchanges closed. Day After New Years
1/2/2017

*CA: All exchanges closed. Day After New Years
1/2/2017

*UK: London Stock Exchange (LSE) closed. Day After New Years
1/2/2017

*Switzerland: Swiss Exchange (SIX) closed. Berchtoldstag
1/2/2017

*Japan Exchange Group (JPX) closed. Day After New Years
1/2/2017

*Hong Kong Futures Exchange (HKEX) closed. Day After New Years
1/2/2017

*Singapore Exchange (SGX) closed. Day After New Years
1/2/2017

*Australian Securities Exchange (ASX) closed. Day After New Years

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mlokz:

Ahoj, jdeš na to velmi ze široka a víceméně všeobecně. To je hledání skutečně vždy velmi náročné až nemožné - když vlastně člověk neví ani přesně co hledá. Doporučuji ujasnit si, čemu se chceš věnovat (intraday, pozice etc.), dále vyselektuj předmět (forex, komidity, AIndexy etc.), jakmile budeš mít v tomto jasno, stává se hledání diametrálně efektivnější. Finančník se zaměřuje z velké části na akciové indexy. O těch ve zdejším fóru najdeš skutečně úplně vše (brokeři, taktiky, marginy, daně, SW etc.) a nemusíš hledat žádný jiný zdroj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...