Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

CO VÁS V TRADINGU TRÁPÍ?


Doporučené příspěvky

1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali?

Schopnost vidět pravdu, dodržování pravidel, soustředěnost


2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery?

Mít se víc rád, přijmat věci tak jak jsou, podvědomě i vědomě myslet v pravděpodobnosti


3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?

Vytrvalost, víra v to co dělám, pracovat na sobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali?
2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery?
3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?

Také se přidám se svými odpověďmi, rád přispěji.

ad1:
strach: (ze vstupů-nebudou vítězné; že promrhám svůj účet-na další vklad si hodně dlouho počkám)
Ego: ego, jež mi stále podsouvá neskromná očekávání a neadekvátní reakce na prohry v trzích.
nedisciplinovanost: nedostatek síly ke splnění plánů.

ad2:
sebeovládání: být disciplinovanější.
ego: v maximální míře se jej zbavit a zbavit se tak šumu, který sebou nese.
učení: učím se bohužel poměrně pomalu, musím pracovat i na této složce mé osobnosti.

ad3:
výdrž: umím se zakousnout a jít i přes překážky (vlastní slabosti, pochyby...)
ochota začít věci měnit u sebe i přes bolestivá místa v nitru.
vidět věci v souvislostech.

Za poslední dobu mi, zdá se, značně pomáhá zenová meditace. Přivedla mne k ní vynikající kniha o zenu v tradingu (nepíši zde jméno, nevím zda bych neporušil pravidla) a další zenová literatura myšlenky rozvinula. Meditaci nyní vnímám jako významného pomocníka ve zlepšení tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beppe, off-topic to nie je

a dovolím si povedať, že nikdy nie je neskoro začať niečo nové. Ja mám 53 za sebou a tradingu sa naplno venujem už tretí rok.

Jednoducho, keď som znova stál na rázcestí, tak som si povedal "dosť, môj čas je tá najvzácnejšia vec, ktorú mám, nebudem ho predávať za smiešny groš a naviac ľuďom, čo si to nevážia - chcem pracovať na sebe, pre seba a za seba". A vybral som si trading.
Odvtedy som spokojný človek, už rok si užívam občas nejaký ten obchodík, že som v leveli "nestrácajúci obchodník" je fajn, že ešte nezarábam, to sa zmení, veď na tom pracujem.
Myslím si, že starší stredný vek (eufemizmus) je ideálny na zásadné zmeny - nie je problém urobiť si detailnú finančnú bilanciu, pozrieť sa so skúsenosťou nám už vlastnou na výkaz ziskov a strát rokov prežitých, priznať si poučenie a porovnať s otvorenou mysľou šance a riziká zotrvania i zmeny.

Základ je zvládnuť zmenu tak, aby si človek udržal finančnú bezpečnosť, úspech v tradingu nie je zaručený. Ja žijem z nejakých drobných aktív, pasíva nemám skoro žiadne, záväzky už žiadne, úspor tak akurát. A keď vychádzate korektne so svojim okolím, čo viac si človek, túžiaci po zmene, môže priať.

Držím palce.
...........
Svoje odpovede do prieskumu som dal vyššie, možno táto moja reakcia čo-to doplní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si
představovali?
1. Netrpělivost....uspěchanost u vstupů.
2. Strach z toho, že projedu účet.
3. Ego, tzn. co chci vs. co skutečně potřebuji => rozložení si práce.
4. Možná až přílišná systematičnost.

2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery?
1. Trpělivost
2. Více vnímat souvislosti v trhu.
3. Soustředěnost
4. Efektivitu práce.

3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?
1. Vůle....trading mě baví hodně a za poslední roky jsem se toho hodně naučil nejen o trhu ale hlavně
sám o sobě. Mám ochotu na sobě pracovat.
2. Vytrvalost...když mám problém tak ho vždy řeším. Někdy to vyžaduji hodně času a i trpělivosti ale
vždy to stojí za to.
3. Vize...celý trading mám postavený jako byznys po všech směrech, což mi hodně pomáhá.
4. Za poslední roky jsem se naučil kontrolovat svoje myšlenky. Babrám se sám v sobě. Naučil jsem se
vnímat sebe teď a tady z pohledu mentální, fyzické i duchovní schránky. Toto mi celkem pomáhá
oddělit sám sebe od trhu = já a trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1- Strach ze zrovna ten obchod co otvorim nepojde tam kam by mal ist...
Nedisciplinovanost a nedodrzovanie pravidiel ktore som si sam nastavil ...
Lenivost

2- Naucit sa doverovat samemu sebe a verit svojim rozhodutiam
Zbavit sa strachu a zacat mysliet pozitivne
Disciplinu

3- Huzevnatost
Logicke a analyticke myslenie
To ze chcem ist z dola hore :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivansch, ďakujem veľmi za reakciu na moje obavy skrz vek. Obdivujem Vás, že ste dokázali nebáť sa ísť full-time po 50-ke, aj keď ako píšete, ešte to nie je úplne, ako si predstavujete. Týmto ste mi dodali novú silu a pohľad, že nikdy nie je neskoro. Že je možné ísť full-time aj v strednom veku. Ďakujem ešte raz. (tu)

Prajem Vám úspech k spokojnosti v tradingu, vlastne tiež všetkým.
Jozef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tu sú moje:

1) - disciplína
- strach, že zistím novú vec, ktorá naruší moje predlošlé presvedčenie a moju dôveru v to čo v tradingu robím
- nedôvera môjho okolia v trading, berú to ako hazard a ťažko sa ich presviedča o tom, že to je rovnako riskantné ako každý iný biznis

2) - viac cítiť trh nie len sledovať indikátory
- dokázať rozvrhnúť čas aby som sa k back testu vedel dostať aspoň každý pracovný deň
- anglicky viem pomerne slušne ale chcem to zdokonaliť aby som mohol čítať angl. literatúru a teda zlepšiť a rozšíriť vedomosti

3) - svedomitosť
- len tak ma niečo neodradí aj keď ma to vie spomaliť ale neodradí... :)
- zanietenie pre trading

Velmi ťažko sa nad sebou zamýšla ale je dobré si to napísať aspoň za nejaký čas si to môžem porovnať s aktuálnym stavom. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypisem daco z mojich poznamok:

- nespravny usudok, neotvarat pozicie za kazdu cenu = disciplina
- ono sa to vrati, otoci sa, ale raz sa to "ono" nevrati
- neschopnost dodrziavat pravidla obchodneho systemu
- nezamyslanie sa nad tym, ci bol spravne zvoleny obchod a ci netreba nieco doplnit
- nedostatocna sebakritika - umele nadhodnocovanie vysledkov a vytvaranie iluzie
- treba mi vyoperovat emocie = nemocnica?
- neklamat seba sameho
- seria stratovych obchodov- vediet o nich
- kalkulovat s chybami -100% uspesnost = chyba
- obchodujem statistiku, pokyny ny mali byt rutina, bez emocii a pod kontrolou
- je treba verit vo svoj uspech
- zavisle to je len na mne, ziadne externe faktory

- chyby treba konzultovat s niekym, idealny trading je v skupine, ziadne samotarstvo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
>
> v rámci drobného průzkumu, na základě kterého bych
> chtěl pomoci traderům zvýšit jejich úspěšnost,
> bych rád poprosil co nejširší množství čtenářů o
> odpovědi na několik otázek. Odpověďmi přispějete k
> mé snaze hledat řešení na problémy traderů.
> Děkuji.
>
> 1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám
> neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste
> si představovali?
> 2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli
> zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími
> tradery?
> 3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší
> silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni
> uspět?
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Realita kolem nás je pouze odrazem našich
> vnitřních myšlenek, pocitů a našich činů. Úspěch
> začíná a končí v naší mysli."



1) růst se daří, takže nevím.
2) schopnost nacházet příležitosti
3) schopnost hledat pravé hodnoty, přemýšlení na několik dekád dopředu, trpělivost,


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Motley Napsal:
-------------------------------------------------------
> 1)
> neschopnost soustavně pracovat, lenost,
> disciplína
>
> 2)
> větší soustředěnost, disciplína, pracovitost
>
> 3)
> inteligence, vzdělání, analytické myšlení


... silnou stránkou vzdělání? Vzdělaný člověk by takto hloupě neodpovídal.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
×
×
  • Vytvořit...