Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Budu zpracovávat bakalářskou práci na téma kapitálové trhy Jihovýchodní Asie a moc se nevyznám ve stránkách burzy a nevím jak vyhledat historická data za několik let zpátky. Nevím jestli se dají najít někde zdarma nebo se musí za to platit.

Děkuji za rady :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Daniela.konradova Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> potřebovala bych poradit. Budu zpracovávat
> bakalářskou práci na téma kapitálové trhy
> Jihovýchodní Asie a moc se nevyznám ve stránkách
> burzy a nevím jak vyhledat historická data za
> několik let zpátky. Nevím jestli se dají najít
> někde zdarma nebo se musí za to platit.
>
> Děkuji za rady


Muzes pouzit napriklad tradingview.com a tam si uz zobrazis grafy libovolneho trhu nekolik let dozadu. Neni ani potreba zakladat trial ucet, jde to rovnou i bez toho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pište o index v EU, např. DAX, CAC, FTSE, k tomu seženete veškeré informace:
- data
- free aplikace pro model
- sentiment
- social trading
- technická analýza
- fundamentální analýza
- atd.

Pokud by jste psala o německém DAXu, tak mě pošlete otázky a já Vás navedu na vše potřebné. A klidně se Vám na DRAFT bakalářky i podívám, mám na to kvalifikaci :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem na finančníkovi úplně nová. Čtu manuál, pročítám články, dozvídám se plno nových informací. Měla bych dotaz, na který je tu možná odpověď, avšak já ji nenašla. Je možné si někde založit něco jako demo účet, nebo zkušební účet? Ráda bych nové nabyté teoretické znalosti rovnou zkoušela prakticky. Omlouvám se za případné opakování dotazu a děkuji za odpovědi :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som zacinal so saxo trader myslim ze je to na mesiac. Potom si mozes stiahnut demo este raz alebo poziadaj support nech ti povolia demo napr. na pol roka. ja som to tak mal na rok, len im napis nejaky dovod preco to chces na tak dlho. Teraz mam Interactive brokers, mam u nich ucet takze demo funguje, ale neviem ako to funguje ked ucet nemas. Vacsinou kazdy kto ma nejaku platformu tak k nej ponuka demo na vyskusanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,
jako většina lidí zde jsem se pustila do pilného studia obchodování, ale jelikož po třech dnech studování od rána do večera (v rámci pracovní neschopnosti), jsem potřebovala trochu upustit, stáhla jsem si aplikaci plus500 a prohlížela jsem si, co jsem si do hlavy našlapala (spoustu věcí jsem tam zatím nenašla, ale potřebovala jsem to vidět živě, abych lépe pochopila).
Nakonec jsem v rámci demo verze zkoušela obchodovat s pšenicí a k obchodování mám právě jeden dotaz, který mi vážně vrtá hlavou. Pokud nakoupím komoditu a dám zavřít při určitém (v mém případě málem) zisku, je nějaká hranice, kolik takových "obchodů" můžu denně udělat? Tedy - dá se takhle obchodovat celý den, nebo je nějaká hranice, kolik obchodů denně udělat, případně neporušuju tím nějaká pravidla?
Předem děkuju za odpověď, nejsem ve studiu ještě tak daleko, ale neskutečně mi to vrtá hlavou a sekci s názvem Stupidní dotazy jsem nenašla, tak jsem to švihla sem. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Sacik - zkus se na to podívat z pohledu, kde v daný okamžik byly ceny bid a ask.

neoScarlett - Pokud to budeš obchodovat přes futures, tak tam by tato omezení neměla být. Problém nastává u opcí.
Pokud budeš obchodovat vícekrát denně tu samou opci, tak je vyžadován účet tuším 25 000 USD. Ale
nejsem si tím úplně jist.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Sacik - zkus se na to podívat z pohledu, kde v daný okamžik byly ceny bid a ask.

neoScarlett - Pokud to budeš obchodovat přes futures, tak tam by tato omezení neměla být. Problém nastává u opcí.
Pokud budeš obchodovat vícekrát denně tu samou opci, tak je vyžadován účet tuším 25 000 USD. Ale
nejsem si tím úplně jist.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, mám účet u AMP, data od CQG a platformu od SC. Vše by tedy mělo být připraveno na obchodování. Nicméně za boha nemůžu rozchodit real time grafy s YM a ES. Nevím zda CQG má jiné symboly než data od SC. Nemáte někdo zkušenost či radu? Běžně do Find Symbol zadám momentálně YMM16 a zobrazí se graf, ale nikoliv real time. To je deprese :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...