Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

hooky :

Nepísal som, že nemože uspieť človek bez špičkového vzdelania. Ale som zdorazňoval fakt, že so zvyšujúcim sa vzdelaním rastie tá pravdepodobnosť úspechu v tradingu. A hlavne dlhodobejšia. Ak sa tento argument, čo zdorazňoval aj Airmike, chápe ako niečo nepotrebné, potom je tak trocha strata času to tu dlho vysvetlovať.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Richard77777:

Píšeš že sa chceš osamostnatniť a robiť si svoje pritom žiadaš radu od ľudí ktorých nepoznáš a nemôžu ti nič múdre povedať len svoj názor. Túto otázku si vyrieš sám len malá rada. Pri tradingu je vlastný názor a vlastná hlava najdôležitejšia. Budeš sa pýtať či máš ísť short/long pri každom vsutpe tu na fóre?

Neber ako nejaké navážanie len si jedoducho myslím že tu sa poradiť ani nepatrí, ak by si chcel radu ohľadne školy alebo tak je to predsa o inom. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Zdravím Vás, také teprve začínám s komoditami, ale trápí mě jedna otázka. Jelikož se chci tímhle způsobem živit ( ze začátku budu mít samozřejmě i jiný zdroj příjmů ), jak je to s právní stránkou věci? Mám na mysli daně a žp, pokud jsou i jiné věci, tak i ty... Co všechno se musí zařídit, abych mohl obchodovat a živit se tím. Ze začátku budu využívat xtrade platformy. Děkuji za odpovědi O. Z.

P.S.: Vím, že taková vlákna tu jsou, četl jsem jich pár, ale chci to mít všechno pohromaďe, abych věděl o všem a na nic později nezapomněl a neměl právní problémy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Constantine:

Určite je dobré mať podchytený trading aj po právnej stránke.

Ak si však ešte len na začiatku, tak je zbytočné nad tým zatiaľ rozmýšľať. Stiahni si platformu, nainštaluj dáta, čitaj túto stránku, analyzuj a testuj historické a živé dáta. Sám veľmi rýchlo zistíš, že právna forma tradingu je jeden z najmenších problémov, s ktorými sa budeš musieť vysporiadať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc, právě jsem myslel, že to bude složité, ale zní to celkem jednoduše. Rozjela se nějaka investiční hra od společnosti High sky, takže mám jejich platformu a obchoduji na "demo" účtu, takže jen s virtuálními penězi (škoda :D ) V pátek jsem začal ( to jsem měl nastudovaný návod z téhle stránky ), vydělal jsem 12 ooo $ ( nevím, jestli je to celkově, co jsem vydělal, ale k tomu milionu jsem měl navíc 12.ooo$, dnes ráno jsem je projel a navíc 400$, ale dostal jsem se 13.ooo$ do plusu zase. Takhle je to i na normálním účtu, nebo jsou ty částky přehnané? Ale beru to s nadhledem, na tomhle se to naučím a poté budu přes xtrade obchodovat se skutečnými penězi. Až budu mít pocit, že na to mám potřebné znalosti a vše okolo, ať neházím peníze oknem. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobře, děkuji. Můžete mi nějakého poradit? Nejraději bych začal u xtrader, jelikož plánuji s postupem času u nich i standartní účet, takže si aspoň zvyknu na jejich platformu.


tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Najděte si nějakého solidního brokera, se solidním
> demem. Takových už tu bylo, co u podobných firem
> vydělávali na demu miliony a pak se divili, proč v
> reálu pouze ztrácí....
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."


Link to comment
Sdílet pomocí služby

constantine6 Napsal:
-------------------------------------------------------
> jo jo vypustím, protože co jsem ho teď zkusil, tak
> omezení počtu grafů na ploše na 4, to mě docela
> dostalo... To byl i vzhledově daleko lepší ten
> high sky broker. Ale teď zkusím ninja trader na
> ten měsíc, potom uvidím. Jinak obchodovat chci
> komodity a asi i trochu fušovat do forexu. Ale to
> jen minimalně.


Tím fušováním mám na mysli jeden max. 2 měnové páry, obchodovat chci aspoň ze začátku intradenně. Víte o nějakém software pro backtest, který je zdarma a dobrý? Nechci investovat stovky dolarů, dokud si opravdu nejsem jistý, že jsem se už něco naučil. Děkuji za případné tipy. O. Z.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

constantine6:

vypusť backtest, zbytečně ztracené hodiny života... Podívej se na nějaké základní patterny PA a pár týdnů (1-2) paper trade, pak založ účet na mikro loty a jeď na živo. Záleží na tvých finančních možnostech, osobně bych založil účet s 1000 USD. Počítej, že o ty peníze příjdeš, ale dá ti to hodně.

Přečti si něco o psychologii o monemanagementu, nemusí to být nutně tuny knih, stačí jedna knížka, nějaký základy forexu. Pak úplně vypusť jakékoliv rádoby profi kurzy (sám jsem absolvoval mnoho kurzů jak v ČR, tak mimo) a fóra, zkus v tradingu najít to co funguje tobě, nepřebírej věci ostatních, inspiruj se z knížek, nediskutuj moc o svém systému - každý je individuální a nikdo není schopný vidět věci z tvého úhlu, může akorát poskytnout svůj náhled, což je určitě výborná věc, ale může být i zrádná. Najdi svůj edge na trhu. Rady jinde se hledají těžce, 95% lidí na burze ztrácí. Najdi si kamaráda nebo někoho s kým budeš dělat trading, s ním až diskutuj systém. Věř mi, je to to nejefektivnější. Zaměř se na 5% lidí, který jsou úspěšný a zkus s někým navázat kontakt, hledají se opravdu velice těžce, jistě, že se nachazí i na fórech, bohužel rozeznat úspěšného tradera od neúspešného je pro začátečníka absolutně nereálné a je to de facto vlice složité i pro úspěšného tradera, proto jsou fora velkým rizikem, mohou tě velice ovlivnit špatným směrem, směrem někoho jinýho - neuspěšnýho.

Neobchoduj s indikátorama! To tě o trhu nic nenaučí, akorát to odtrhuje tvou pozornost od reality. Nehledej svatej grál. Trading je psychologickej boj, je to umění, není to žádná věda.

Tak zdar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Levatio:
Se vším souhlasím, napsal jsi to upřímně a podle pravdy, hlavně ta poslední věta je fakt výstižná. Jen s tím backtestem se neshoduji. Obchoduju live spready a backtest jsem nedělal, protože ho za mě udělala sezonnost, ale u ID bych těžko bez backtestu (pro můj "pocit seriozní přípravy") mohl začít.
Potřebuji vědět, jak se můj obchodní systém ( PA, indikátory aj.) papírově choval v minulosti bez zásahu emocí v paperu nebo live.

Dobré obchody

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný den, děkuji všem za odpovědi, posunuli mě správným směrem.

Levatio: Tvoje odpověď byla vyčerpávající, moc děkuji. Jen s tím backtestingem... 2,5 roku zpátky jsem začal podnikat a všechno šlo pohádkově dobře, bohužel jsem měl začátkem min. roku autonehodu a od té doby to šlo do háje, takže moje finanční situace se teď rovná skoro nule. Proto se chci cítit připravený, než se vrhnu na ostrý obchod. Vím, že je to o psychologii, díky bohu mě psychologie zajímá a mám z ní dost znalostí, takže to mi může pomoct. Poprosil bych Tě o email, pokud Ti to nevadí, tam bude komunikace rychlejší, rád bych se Tě na něco ještě zeptal. Díky O. Z.

Mám ještě jeden dotaz ohledně software pro backtesting/ paper trading... 3 dny zkouším ninja trader, bohužel si vůbec nemůžu zvyknout na jejich platformu, začal jsem na metatrader5, čili jednoduchost pro uživatele. V ninjatraderu se jen plácám. Stáhl jsem si tedy čistě aplikaci MT5, z jejich stránek, ne přes brokera. Je tam zdroj dat jen pro FX trh. Může mi prosím někdo poradit, jak v téhle aplikaci obchodovat i s komoditami? Chci jen, ať je to co nejreálnější, ať potom na ostro jen neztrácím, i když jsem v backtestingu byl v plusu. Děkuji Ondřej Zapletal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...