Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

GAP - nyní vidím výhodnější a profitabilnější investici jinde, ale určitě stojí za to se na tuto firmičku podívat. Více jak 10let nazpět vykazuje pozoruhodně stabilní výsledky. Velmi dobře si vedla i v krizi 2008, kdy dosahovala stabilních zisků s rentabilitou vlastního jmění kolem dvaceti procent. Kdyby ještě tak o polovinu spadla, tak není vůbec o čem přemýšlet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikunited Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nakoupil jsem YGE Yingli Green Energy Holding Co
> Ltd , nyní splatili 70% 5 letýho dluhu (110
> milionu dolarů), před měsícem získali 3 velké
> zakázky v Číně (jedna největší v Číně) na
> vybudování solárních elektráren 170 MW, 130MW a
> 40MW, akcie jsou na minimu.
>
>
Můžete prosím udělat nějaký rozbor, proč zrovna tato akcie? Ať můžeme diskutovat ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 months later...

Asi tak, jsem dlouhodobý investor a vyplácí se to. Krátkodobé výkyvy mohou s portfoliem trochu hnout, ale nevadí to. Akcie, které držím od 5-10 let jsou v zisku i přes ty nynější krize. Kromě analýzy zohledňuji i měnové kurzy a vybírám většinou z dividendových titulů, takže i když mě zasáhnou události, jako např. nyní s ropou, stejně jsem tam plus sto procent.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Já jsem nakoupil ty BKE, jak jsem psal, takže už to tam hned první měsíc kreslí 10 procent plus. No a KORS, který jsem nakupoval celý rok mi také dělá radost. Jinak vzhledem k tomu, že už mám nakoupeno co jsem chtěl, mám strategii na další roky jako Hunter (budovat firmu, střádat hotovost, občas nějaká malinkatá nemovitost a čekat). Nyní čekám na 2 tituly, ale tem je potřeba nejméně krize, jako byla 2008. Jsou to BA, do kterých budu přesouvat cca 10% veškerých aktiv a pak CALM, tam půjde cca 2-3%. Obě jsou ale v tuto chvíli zbytečně drahé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomhra Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
>
> Kupil si nakoniec GAP? Firma vyzera celkom slusne,
> trosku stagnuje rast, ale rovnako to plati aj o
> BKE.
>
> Nakoniec som isiel radsej do BKE. Manazement
> vlastni cca tretinu akcii, tak dufam, ze to povedu
> zmysluplne.

U GAPu je kromě standardních ukazatelů hezké následující ...
ycharts.com/companies/GPS/return_on_equity

ale nekoupil jsem ho, protože jsem nakupoval celý rok KORS. Ovšem do budoucna nevylučuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ja som akcie nechal tak. Teraz neni podla mna vhodna chvila na kupu hociktorej akcie. Pockam si na nejaku vacsiu krizu a potom presuniem velku cas kapital prave do akcii.

Michal


Nedokazem casovat vstup na trh, kedze neviem kedy bude recesia, resp. kriza.
Ak v danej chvili najdem vhodnu investicnu prilezitost, tak kupujem. Kupujem s tym, ze pokial sa vyrazne nezhorsi financna situacia spolocnosti, tak nepredavam.

Pozeram sa na akcie, ako na podiel v spolocnostiach. Vyberam si, ktore kupim a ktore nie. Pri vybere zohladnujem viacere ukazovatele, citam finance vykazy, spravy manazmentu, a dalsie. Hladam skor dovod, preco nekupit, ako dovod kupit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...