Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zajímavá je i akcie CALM - ale člověk to musí vzít jen podle výkazů a nesmí se koukat na graf, protože pak má pocit, že už to může jít jen dolů :-) Ta firma má velmi pěknou historii a velmi pěkný a průhledný způsob fungování. Jediné co mi tam trošku vadí je oproti BKE trochu nižší ROA. Fundamenty jsou jinak velmi podobné, akcie je ještě trošku levnější ... a navíc jsem objevil perfektní stránku, přes kterou lze sledovat historické ukazatele prakticky bez omezení. Mrkejte:

www.gurufocus.com/term/ROA/calm/Return%2Bon%2BAssets/Cal-Maine%2BFoods%2BInc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám nakoupené oboje. U Calm je dobré to, že zboží nestárne jako elektronika, nepodléhá módě jako hadry, ale zase je tam expirace, která může způsobit dočasnoué snížení rentability, když budou muset pod tlakem nízké poptávky vyprodávat za nižší ceny. Zároveň se mi ale líbí, že část sortimentu prodávají jako "značkový produkt". Povýšit vejce na značkové vejce je docela dobrý nápad :-) Další pozitivum je, že tento produkt je základní surovinou a je za nízkou cenu. Byť by na něm byla marže sebevyšší, vždy byste na něj měl těch pár korun sehnat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tím WLK souhlasím, pokud to porovnáváte např. s BKE ... ale ono těch příležitostí teď moc není a musím rozumně diverzifikovat, zvlášť při pravidelném investování.

S tím Calm problém nemám. Také velkochovy nemám moc rád, ale jíst se musí. Ještě sleduji pár dalších firem které se zabývají deratizací, výrobou lékařského spotřebního materiálu, zabezpečovacími systémy, zbrojením, výrobou značkového alkoholu atd. Bohužel v současné době jsou moc drahé, snad přijde nějaká pořádná apokalypsa. No vím, že jsou odpůrci konkrétně takového způsobu investování, ale to mi moc nevadí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Pekný deň prajem

Zaujímalo by ma aký máte názor na firmu Organovo Holdings, Inc (ONVO) ?
Podla yahoo finance z ekonomického hladiska (predpokladám že z dôvodu velkých investícii do výskumu) na tom moc dobre nie su ale láka ma potenciál technologie ktorou sa zaoberaju a aj to že cena akcie je iba okolo 4usd. V podstate su jedinou volne obchodovatelnou spoločnostou ktora sa zaobera 3D tlačou ludských tkanív kde ja vidím velký potencial aj ked z dlhodobeho pohladu.
Aký máte názor na nákup akcii tejto spoločnosti ?

Vopred dakujem za reakcie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
Před 6 hodinami, podmix napsal/a:

US akcie zažívají letos boom, ale už delší dobu pokukuju po akciích RIG. Co si o nich myslíte? Je mi jasné, že ropa a plyn nyní zažívají těžká období, takže v tuto chvíli tak nějak vyčkávám, ale zajímal by mne i jiný názor. Díky!

Cena téhle akcie stojí na ropě a jejímu nějak extra velkému růstu moc nevěřím. Jakmile cena stoupne, tak US těžaři "roztočí kohouty" a cena zase spadne. Kromě toho jsou tu alternativní zdroje energií, jejichž podíl bude určitě růst s investicemi a rozvojem technologií, i když to je běh na delší trať.  

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...
On 31. 5. 2017 at 10:05, podmix napsal/a:

US akcie zažívají letos boom, ale už delší dobu pokukuju po akciích RIG. Co si o nich myslíte? Je mi jasné, že ropa a plyn nyní zažívají těžká období, takže v tuto chvíli tak nějak vyčkávám, ale zajímal by mne i jiný názor. Díky!

RIG nevypadá špatně,odhadoval bych ,že minimálně na těch 12$ časem vyleze,nicméně teď mne zaujala akcie ETE (energetická společnost vlastní potrubí pro přenos zemního plynu,prodává ropné produkty,benzin,plyn,uhlí,dřevo ,sídlí v Dallasu a vyplácí celkem tučné dividendy) asi bych ji před RIGem upřednostnil. Jinak jsem nedávno koupil SBGL(platina a jiné kovy),PLG(platina) a UAN(výroba dusíkatých hnojiv). Prodal jsem TGS(plyn.potrubí v Argentině) což byl můj nejlepší obchod za dobu obchodování akcií(zisk 910%) za dobu držení 4 let.No ,zase naopak takový ČEZ mi radost vůbec nedělá(až na ty celkem slušné dividendy),to vypadá na držení ještě tak 5-10let.Jinak mám ještě tip na realitní společnost z Arizony VER která vyplácí slušné dividendy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 7 hodinami, Zartman napsal/a:

RIG nevypadá špatně,odhadoval bych ,že minimálně na těch 12$ časem vyleze,nicméně teď mne zaujala akcie ETE (energetická společnost vlastní potrubí pro přenos zemního plynu,prodává ropné produkty,benzin,plyn,uhlí,dřevo ,sídlí v Dallasu a vyplácí celkem tučné dividendy) asi bych ji před RIGem upřednostnil. Jinak jsem nedávno koupil SBGL(platina a jiné kovy),PLG(platina) a UAN(výroba dusíkatých hnojiv). Prodal jsem TGS(plyn.potrubí v Argentině) což byl můj nejlepší obchod za dobu obchodování akcií(zisk 910%) za dobu držení 4 let.No ,zase naopak takový ČEZ mi radost vůbec nedělá(až na ty celkem slušné dividendy),to vypadá na držení ještě tak 5-10let.Jinak mám ještě tip na realitní společnost z Arizony VER která vyplácí slušné dividendy.

A když se vám líbí RIG, tak co takhle ATW?

Upraveno uživatelem emun
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...