Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

screening akcií


Stanley

Doporučené příspěvky

ja pouzivam finviz.com/
portfolio je limitovane na 50 akcii ale mozes mat kolko chces portfolii takze je to vlastne jedno. Dobre to je to na zaradenie do skupin. Tento sa mi zda dost prehladny.
dalsi co uz pouzivam menej je www.marketwatch.com/tools/stockresearch/screener/ ale zase je to velmi dobre na spravy.

Ked uz o screeningu, ake mate pravidla, alebo co hladate? Ja mam podobnu metodu ako CANSLIM lebo suhlasim "buy strength, sell weakness"

zatim,
martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Víte někdo o nějakém screeneru, do kterého by se daly zadat i složitější pravidla jako F-Score, nebo CANSLIM? Tj, neporovnávat pouze ukazatel a číslo, ale ukazatel s jiným ukazatelem. (např EPS teď vs EPS loni). Stockfetcher by byl pro to asi ideální, ale ten má z fundamentálních ukazatelů jen P/E.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Airmike, ja si dovolím nesúhlasiť s tvojím názorom. Záleží od toho, na akú dlhú dobu plánuje investor investovať peniaze. Ak ide o krátkodobé investovanie, určite je dôležitejšia technická analýza. Ak však ide o stredne dlhú až dlhodobú investíciu určite by som väčšiu váhu dával fundamentálnemu screeningu. Navyše je pekne overený rokmi, ako si povedal, je to tak trošku starší prístup, no určite nie zastaralý a taktiež nemôžeme povedať že nefunguje v súčastnosti. Pokiaľ ide o dlhodobú investíciu, určite má väčší vplyv pozícia firmy narozdiel od trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

w3q

za tym prispevkom si stojim aj dnes, hoci je 2 roky stary. ten prispevok totiz velmi presne kopiroval situaciu, ktora bola na trhu. pisal som ho vtedy na zaklade faktu, ze sa trh prepadol a mnoho kvalitnych akcii z dobrymi cislami s nim. osobne si myslim ze pre dlhodobe investovanie su ovela lepsie sposoby ako do akcii firiem ktore takymto sposobom ovplyvnuje trzny sentiment. proti value investovaniu nemam nic, prave naopak som fanusikom, lenze v sucasnej dobe je obrovske mnozstvo titulov, ktorych fair value proste nieje mozne urcit. koli ich strukrure.

pri value investovani verejne obchodovanych firiem mas akurat tak vieru , ze sa trh bude spravat racionalne, co bohuzial nieje realita. a stavkovat na to ze sa to za 10-20 rokov zmeni, to je fajn teoria, ale neverim ze by niekoho nechal chladnym pokles o 50-70%


Link to comment
Sdílet pomocí služby

No v posledných dvoch rokoch klesalo takmer všetko. A nielen kvôli prehnaným reakciám trhu, ale pádom všetkého čo sa týkalo trhu a peňazí vo svete. Myslím že práve teraz je čas na value investing a dlhodobé investície. Veľa dobrých investícii minulosti prišlo práve po finančných krízach. Taktiež záleží o aké akcie sa jedná, sú firmy na ktoré sa value investing určite nehodí a pritom to môžu byť dobré investície, hlavne z krátkodobého hľadiska. Ide hlavne o rýchlo sa meniace sektory v ktorých neexistuje tak výrazná konkurenčná výhoda. Ale to sú moje názory a každý na to máme svoj názor. Práve preto je obchodovanie pre mňa zaujímavé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...
  • 2 months later...

urcite stockscreener123.com
mozes si tam definovat akykolvek obchodny system free-from programovacou metodou alebo kludne aj obycajnym vyberom pravidiel zo zoznamu.
ja to pouzivam a som stym spokojny, je to ale platene, teraz to myslim stoji na rok nejakych 350 dolarov priblizne.

polygon Napsal:
-------------------------------------------------------
> Víte někdo o nějakém screeneru, do kterého by se
> daly zadat i složitější pravidla jako F-Score,
> nebo CANSLIM? Tj, neporovnávat pouze ukazatel a
> číslo, ale ukazatel s jiným ukazatelem. (např EPS
> teď vs EPS loni). Stockfetcher by byl pro to asi
> ideální, ale ten má z fundamentálních ukazatelů
> jen P/E.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 5 years later...

Ja pouzivam novy screener or Wallmine. Nedavno udelali spoustu zmen nejen pro akcie ale i pro krypto meny a filtrovani je ted perfektni. Muzete zadavat kriteria od burzy, ktera vas zajima, pres indexy, zmeny cen, rocni IPO, EV / EBITDA proste cokoli na co si vzpomenete.
Super je, ze maji i ceskou jazykovou mutaci, coz se moc nevidi a zvlast u parametru u nichz byste si nebyli v anglictine moc jisti se to hodi. Zatim vyuzivam Free verzi ale pokud budu i nadala spokojeny, chtel bych jit i do te placene, ktera by mela nabizet jeste vic moznosti. 
Doporucuju vyzkouset - https://cs.wallmine.com/screener 

akciovy screener.PNG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...