Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.


MERKUR1

Doporučené příspěvky

Do tvojho vlakna samozrejme "jukam", ale musim ta upozornit, ze realne tento system obchodujes iba 10-ty mesiac, tak je este priskoro na dalekosiahle zavery.
Backtesty su iba backtesty a mozu byt aj nechtiac preoptimalizovane napr. tak, ze pomocou dodatocnych filtrov, o ktorych nepises, si vylucil zopar nahle skolabujucich akcii.
Proste cely ucet vlozit do 3 akcii sa mi zda neunosne riziko. Neviem ci cena nad 200-dnovym priemerom je dostatocna zaruka, ze akcia nemoze nahle skolabovat.
Ale podobne malo akcii obchoduje aj Merkur1 a vychadza mu to, ako tu pisal.
Budem nadalej sledovat tvoje vlakno, hlavne ak tam budes mat udane zive obchody ako teraz PDCO. Som velmi zvedavy, kedy dostanes vystupny signal (RSI nad 70) a aku stratu dovtedy budes musiet preckat.(mimochodom v backtestoch si na jednej akcii mal aku maximalnu priebeznu stratu-nemyslim uzavretu stratu na close dnovej sviecky, ale najnizsie low, ktore akcia dosiahla).
Ja radsej kupujem indexy,aby som nahodou nemal smolu, ze kupim akciu, ktora mi skrachuje velkym gapom a je to poplatkovo pre mna ovela lacnejsie.(nemam ucet u IB)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 273
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Teď třeba je korelace tak vysoká, že od 31.5 budeš 5% v mínusu, ať jsi koupil 3 akcie, 5 akcií nebo index S&P 500 v podobě třeba ETF SPY. A upřímně - málokdo si udělá backtest za 10 let a zveřejní ho tady.

PDCO stále mám v portfoliu s tím, že momentálně jsem stále ve ztrátě, cca 7%. Maximální průběžná ztráta 1 akcie v tomto systému je někde kolem 10% - 12%, nicméně většinou to nemívají všechny tři pozice najednou.

A samozřejmě, nic proti indexům, DIA, SPY, QQQ a řadu dalších ETF mívám v portfoliu často. Nicméně, pokud srovnám "svoje" portfolio s S&P500, tak třeba letos jsem už asi o 10% výkonnější a to je teprve červen ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Budem nadalej sledovat tvoje vlakno, hlavne ak tam budes mat udane zive obchody ako teraz PDCO. Som
> velmi zvedavy, kedy dostanes vystupny signal (RSI> nad 70) a aku stratu dovtedy budes musiet
> preckat.(mimochodom v backtestoch si na jednej akcii mal aku maximalnu priebeznu stratu-nemyslim
> uzavretu stratu na close dnovej sviecky, ale najnizsie low, ktore akcia dosiahla).
> Ja radsej kupujem indexy,aby som nahodou nemal smolu, ze kupim akciu, ktora mi skrachuje velkym
> gapom a je to poplatkovo pre mna ovela lacnejsie.(nemam ucet u IB)

Čistě pro zajímavost: Právě jsem prodal akcie PDCO, byly v držení od 1.6 do 14.6, tedy deset obchodních dnů, průměrný nákup 34.29, prodej při RSI2>70 za 32.64, ztráta 4.8%. Index S&P500 za stejnou dobu spadl přesně o 5%, tudíž tento ztrátový obchod i tak překonal index ;-) S druhou třetinou kapitálu jsem včera nakoupil akcie SINA za market on close a hned dneska je prodal se ziskem skoro 8%. Přiznám se, že třetí díl kapitálu mám momentálně v hotovosti, protože nevím, do čeho bych investoval.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je tu nejak "mlkvo", ale u pozicnych obchodnikov to tak chodi. Proste, ked nie je co obchodovat, tak neobchodujeme.
Ale predsa len je tu dobra sprava pre nas, ze akcie(indexy) nam pomaly lacneju, prichadza cas na vyhodne nakupy.
Zaujimalo by ma, ci uz niektori tunajsi "pozicnici" zacli shortovat alebo vyberat zisky. Koniec QE2 sa blizi...

P.S: Hodim tu prispevok Jugglera(dokazatelne ziskovy trader s 10-rocnou praxou z nemenovaneho fora). Aspon tu budeme mat nejaky zivy obchod, ked sa nam Merkur odmlcal. :)

od JUGGLER » Str 06 15, 2011 7:37 pm

ES (sept) long 1258

Trhy sú v extrémnom poklese, čo ma ako trejdera teší. Milujem prepredané trhy.
Po malej pauze sa pomaly chystám znova plnohodnotne trejdiť. Počítam, že v druhej polovici júla to rozbehnem naplno.
Tento swing nechávam zatial bez SL, predbežne tgt cca 1300.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nuz ked je tak malo uspesnych traderov na webe, co maju odvahu sa podelit o zivy obchod v realnom case. :)
Tak sa snazim obohatit toto forum o taketo obchody.
Hadam to Juggovi nebude vadit, predpokladam, ze to robi ciste preto, aby dodal motivaciu inym traderom a tak im pomohol.
A ze tu nechodi osobne. Asi ma na to dovod...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo

zverejnovanie obchodov tu bolo na dennom poriadku 3-4 roky dozadu, ale neujalo sa to lebo je tu milion obchodnikov, odlisnych skillov a skusenosti. potom sa vytvorili dva chaty kde sa diskusia presunula aby sa nespamovalo. no a potom sa tie dva chaty zrusili.

tych obchodnikov tu bolo mrte, ani by si ich neporatal, ale vsetci sa nakoniec na nejake zverejnovanie obchodov vykaslali, to ta pocase omrzi, nesluzi to ziadnemu ucelu. zverejnis report a co s toho, nic . ale to sa ti tu uz straasne velakrat snazili ludia povedat. toto forum je proste stare, uz si uzilo svoje generacne vymeny. keby ten web na ktorom je juggler presiel takymi vymenami, a bolo by tam tolko ludi, tak tiez zdeformuje.

ty si tu prisiel ako taka alenka z rise divou a snazil si sa vyprovokovat starych psov aby ta presviedcali o tom ze to ide, aj ked si uz v podstate bol rozhodnuty ze to nejde. no ale kto by to robil. kazdy ma predsa svoju hlavu sefe ;)
kazdy veri comu chce, no a ti Jugglerovia s tohoto fora su uz davno uzrozumeni s tim ze presviedcat dalsiu a dalsiu generaciu zaciatocnikov sa proste absolutne neoplati. su vety a nazory ktore proste mas pred ocami este skor ako ich novacik na druhej strane dratu napise, lebo za 7 ci kolko rokov existencie, si ich videl 100x.

takze to bolo pretlmocenie z undergroundu tohoto fora, bavili sme sa o tom milion krat , ale predsa , ak so mnou nejaky duch nesuhlasi nech sa ozve.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pre tych, co to zaujima, tu dam Jugglerovu odpoved na moj dotaz, preco to uzavrel uz dnes a necakal na target 1300.

Stráca to silu a zajtra je FED. Očakávam neistotu a ďalší možný ,,up,, až po Fede.
Ovšem štvrtok a piatok sú na rade dalšie dôležité dáta, takže sa nechcem kvôli 9-10 bodíkom exponovať. Nie som trpezlivý trader derivátov ani swinger. Tohle je bokovka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:
Vies, to bude tym, ze som "zacinal" na zivych obchodoch Bgurua a zvykol som si na takyto styl prezentovania.
Je mi samozrejme jasne, ze intraday trader zo SL 5 pipsov a PT 20 pipsov takyto styl "vyucovania" nemoze predviest.

to Michal:
Beriem na vedomie.
Mohol som ten obchod aj s komentarom prezentovat ako svoj, ale zdalo sa mi nespravne prezentovat cudzie obchody ako svoje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Kudrebele:
Pisem ti tuna, lebo kym som si presiel tvoje dnesne prispevky, dal tam administrator poslednu vystrahu, aby sa prispevky drzali tematu fora.A je tu zopar ludi,kvoli ktorym sa mi tu este oplati chodit a nechcem dostat BAN.
Chcem sa ta spytat, ci si uz uzavrel obchod, ktory si otvoril 20.juna a mal si ho drzat, "kym sa zem nezacne triast".
Ja som bol dnes vyhodeny na nakupnej cene, takze ciham na dalsiu "sokoliu" prilezitost. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...