Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

Ano obchodoval som Forex. Stratégií som využíval viacej. Backtest vykazoval ziskovosť avšak keď som začal na reálnom účte, tak som bol stratový. ( a priznám sa nie vždy som ten systém doržal) Väčšinou bol problém že pri mojom moneymanagmente (2% z účtu) som mal S/L nastavený dosť tesne a trh nemal až taký priestor. Teraz hľadám nejaké riešenie ako pri takom malom účte obchodovať a nestratiť to čo tam mám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Martines, účet s ktorým si začal, ti hneď od začiatku nedáva moc priestoru na omyly, skôr ťa neustále drží pod tlakom. Takže najskôr by som na tvojom mieste pouvažoval o jeho navýšení a toto obdobie by som skôr strávil obchodovaním na deme. SL si môžeš nastaviť na miesta ktoré sú logické a to i pri dodržaní risku 2%, už som to tu dávnejšie zmieňoval, treba len pohladať. Neviem aké obchoduješ TF, ale na začiatok by som ti odporučil skôr sledovať denné grafy a na nižšie tf radšej zabudnúť. Musíš si skrátka uvedomiť, že stratám sa nevyhneš a v začiatkoch obchodovania tým duplom nie. A ak ti tvoj účet nedáva žiaden priestor, tak jeho vymazanie je len otázkou času.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máš pravdu pod tlakom som bol skoro vždy, účet určite plánujem navýšiť. Obchodoval som timeframy M15, H1 a až teraz som prešiel na D1. Čo sa týka toho S/L snažil som sa ho umiestňovať logicky na také úrovne kde som videl že cena túto úroveň dodržiava, ale to som riskoval viac ako 2%, alebo môj odhad nebol dobrý a cena sa dostala na môj S/L. Takže máš pravdu začnem znova na deme a keď si účet navýšim tak začnem znova. Vďaka za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martines Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahojte, som tu nový a obchodujem na reálnom účte
> asi 4 mesiace. Od kedy som začal tak nie som veľmi
> úspešný. Myslím, že problém je aj trochu v tom, že
> na začiatku som mal relatívne malý účet 500€.
> Postupom času ako som sa snažil učiť obchodovať a
> dodržiavať stanovené pravidlá a hlavne môj S/L,
> tak som pomaličky došiel na 215€ na mojom účte.
> Tak sa chcem opýtať na nejaké rady čo by som mal
> robiť. lebo keď to takto bude pokračovať, účet
> zruším úplne. Za každú radu budem vďačný.
>
> Vopred ďakujem
>
>
Napis jaky trh obchodujes a jake vstupy beres a kde vkladas SL, priloz nejaky screenshot at vime o cem se bavime. Jinak to zni jak forex??

Normalne tady lidi zacinaji s min okolo 5 000 USD pro obchodovani trhu NQ a YM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 týdny později...

Díky za info

To znamená,když mám účet u cfd brockera,obchoduji jen s tímto brockerem ?
Nakupuju a prodávám obchodovaný instrument jen u brockera ?
Jestli to tak je, tak ať se cfd brocker tváří sebelíp, v podstatě nemá zájem aby obchodník vydělával,
protože pak sám prodělává.
A proto asi všichni cfd brockeři používají Meta trader je spíše postaven pro brockery, kreří za něj platí a ne pro obchodníky.
Díky za názory
S pozdravem David
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dewe:
„Poradíte mi někdo brokera se kterým se dájí obchodovat mikroloty na akciových indexech a přitom používat sierra chart.“
-> např. Interactive Brokers. Můžeš obchodovat CFD na americké akciové indexy (IBUS30 - DJIA, IBUS500 – S&P500, IBUST100 – Nasdaq 100). Hodnota jednoho bodu je 1 USD, takže u IBUST100 odpovídá 20 CFD kontraktů jednomu e-mini NQ kontraktu. Prostuduj si všechny položky uvedené vlevo v odkazu: individuals.interactivebrokers.com/en/?f=%2Fen%2Ftrading%2Fpdfhighlights%2FPDF-CFDs.php%3Fib_entity%3Dllc

“To znamená,když mám účet u cfd brockera,obchoduji jen s tímto brockerem ?“
-> většinou ano, pokud se ovšem nejedná o CFD obchodované na australské burze (Australian Securities Exchange) en.wikipedia.org/wiki/Contract_for_difference

„Nakupuju a prodávám obchodovaný instrument jen u brockera ?“
-> většinou ano, viz výše.

„Jestli to tak je, tak ať se cfd brocker tváří sebelíp, v podstatě nemá zájem aby obchodník vydělával, protože pak sám prodělává.“
-> není to pravda, je mu úplně jedno jestli vyděláváš nebo ne, protože on své pozice hedguje a nenese riziko, že pozice půjde hodně proti němu. Přestože tvoří broker tvoji protistranu, existují různé byznys modely jak může vydělávat (Agency Broker model, Market Maker model, Direct Market Access model). Detaily si přečti viz odkaz: ibkb.interactivebrokers.com/article/1783

Např. Interactive brokers používá DMA model a SMART routing. CFD u nich má spread přesně stejně velký, jako je aktuální spread na příslušném e-mini kontraktu, hodnota CFD odpovídá příslušné hodnotě podkladového indexu. Blokovaný margin odpovídá e-mini (poměrná část, pochopitelně), není potřeba přerolovávat, vyplácí/strhává příslušnou část dividend, poplatky jsou celkem nízké jako u akcií, obchodovat je můžeš mezi 9-22 hod. CET. Zkráceně – není to žádná odrbávačka a je mu jedno, jestli vyděláváš nebo ne.
Pokud si jako brokera vybereš někoho jiného, tak samozřejmě je možné, že bude natahovat spready, dělat rekotace a vůbec různé sviňárny, ale nelze to paušalizovat, je to broker od brokera různé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, nechtěl jsem zakládat nové vlákno pro svůj marginální dotaz, proto píšu do této sekce pro začátečníky. Rozhodl jsem se otestovat trh FGBS. V článku na finančníkovi jsou vidět pěkné pohyby, mě ovšem NT(při stejném TF) zobrazuje jen toto. Dělám něco špatně, nwbo se jedná o normální pohyby na tomto trhu? Používám data od CQG. Děkluji!

28733

Link to comment
Sdílet pomocí služby

e_michal: Když se chceš chvat arogantně, zkus to na někoho jiného a někde jinde. Na příspěvky na fóru prosím odpovídej slušně, nebo vůbec.
Můj dotaz se týkal právě toho, jestli mám správná data, protože mi zobrazují příliš nízkou volatilitu i volume. Háček je totiž v tom, že ve článku ( www.financnik.cz/komodity/fin_home/nemecke-dluhopisy.html?tisk=on) jsou obě hodnoty výrazně příznivější (5 min. TF). Potbrzuji, že se jedná o FGBS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...