Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

a) Jsi na serveru, kde autoři pořádají kurzy a hned v několika oblastech - takže trochu shánění dříví v lese

b) Pokud ta otázka má být s ohledem na nízký rozpočet a samostudium, tak youtube popř. zahraniční fora s různými technikami.... jinak věci, které dříve fungovaly a jsou o nich napsané stovky knižek opravdu dříve vydělávaly, problém je, že se ve své době nepočítalo s automaty, počítači a umělé korigování trhu, ke kterému dochází na mikroúrovni stále častěji. S nárustem technologií, šli nahoru i možnosti nejen přenosu dat a rychlosti obchodování, ale i sw výbava (i jednotlivců), která dnes umožní cokoliv, na co má dotyčný peníze např. i automatické obchodování. tomuto konkurovat jen na základě jednoho paternu je nemožné....

Pokud mohu doporučit, tak bych šel do kurzu FIMS A-Z zde na FIN, pokud už nemáš za sebou, a dále bych se zaměřil na strukturu trhu.... jednotlivé techniky různých "bigtraderů" už jsou jen výsledkem porozumění trhu jako celku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dlouhé roky funguje a pokud se trhy budou hýbat nahoru a dolů tak to bude fungovat i nadále jednoduché pravidlo- co je jednou nahoře půjde dolů a samozřejmě to platí i opačně(je to tak i v životě). Funguje to na všech timeframe. Samozřejmě u minutových , apod., které jsou příliš rychlé je toto obtížnější. Pokud je podpořeno více tf současně, pak je mnohem větší pravděpodobnost pohybu. Pochopitelně ne vždy ten pohyb je okamžitý, někdy si musíme počkat. Takže zkuste experimentovat. Otevřete monitor a pokud uvidíte trhy "nahoře", tak prodávejte. Zadejte přiměřený profit target (S/R zóny). Teď už nezbývá než čekat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
Před 6 hodinami, sevig napsal/a:

Mohl by si mi rict proc chces obchodovat kukurici a cukr??? Krome toho ,ze chces prijit o pennize me nic jineho nenapada.

V příspěvku jsi mi tykal, takže se připojím na tvoji stranu.

Jsem rád za tvůj příspěvek, ale ocenil bych raději konstruktivní kritiku, jak jsi došel k tvému názoru. A pokud by to šlo,jaký je tvoje doporučení,čemu se vyvarovat a čemu naopak věnovat pozornost.

Já se ve futures moc nevyznám a v mnoha článcích bylo psáno, že tyto trhy jsou vhodné pro začátek (jsou dosti likvidní a málo volatilní a tudíž i velmi levné). 

 

Upraveno uživatelem RedBullTrend
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na internetu v diskuzich se pouze tyka , vykaji jenom lamy, na zapade se tyka i mimo internet treba ja tykam reditelovi od prvni chvile a oslovuji ho jenom krestnim jmenem. 

Protoze nevis co by ,takze to chces obchodovat intradenne , pozicne to by jsi se nevyspal.  Vyvaruj se trhum s malym volume tam prodelas kalhoty,  takze mas na vikend prvni ukol porovnej volume Cukru a Kukurice a pokus se najit trhy(je jedno jaky energie kovy akcie etc.) co maji nejvyssi denni volume, zkus najit 5 nejlepsich v pondeli se na to spolu podivame , ja uz jsem to udelal tak me zajima jak se to za posledni dva roky zmenilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

38 minutes ago, sevig napsal/a:

Na internetu v diskuzich se pouze tyka , vykaji jenom lamy, na zapade se tyka i mimo internet treba ja tykam reditelovi od prvni chvile a oslovuji ho jenom krestnim jmenem. 

Protoze nevis co by ,takze to chces obchodovat intradenne , pozicne to by jsi se nevyspal.  Vyvaruj se trhum s malym volume tam prodelas kalhoty,  takze mas na vikend prvni ukol porovnej volume Cukru a Kukurice a pokus se najit trhy(je jedno jaky energie kovy akcie etc.) co maji nejvyssi denni volume, zkus najit 5 nejlepsich v pondeli se na to spolu podivame , ja uz jsem to udelal tak me zajima jak se to za posledni dva roky zmenilo.

Já jsem zvyklí ze svého okolí v zaměstnání, kde je to samí MUDr. a MDDr. + Němci, kteří jsou na to velice hákliví, pokud jim někdo tyká. Třeba na Anglickým jazyce mám rád, že tam se v podstatě vůbec nevyká, ale to už je mimo téma diskuze.

Intradenní obchodování bych rád, ale nemůžu si to kvůli časovému vytížení dovolit. Takže zbývají jen denní+ grafy. Až se naučím více programovat, tak určitě využiji intradenní grafy. Strategii, kterou testuji budu ze začátku obchodovat ručně a pak to přenechám počítači a to potom chci zapojit i akcie, které sice nejsou tak výnosné, ale naopak jsou méně rizikové.  

Začal bych sledovat trhy T-Bonds, Corn, Sugar a máš ještě nějaký tip ? Energiím bych se raději ze začátku vyhnul, ta volatilita je tam dosti vysoká.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

47 minutes ago, RedBullTrend said:

Já jsem zvyklí ze svého okolí v zaměstnání, kde je to samí MUDr. a MDDr. + Němci, kteří jsou na to velice hákliví, pokud jim někdo tyká. Třeba na Anglickým jazyce mám rád, že tam se v podstatě vůbec nevyká, ale to už je mimo téma diskuze.

Intradenní obchodování bych rád, ale nemůžu si to kvůli časovému vytížení dovolit. Takže zbývají jen denní+ grafy. Až se naučím více programovat, tak určitě využiji intradenní grafy. Strategii, kterou testuji budu ze začátku obchodovat ručně a pak to přenechám počítači a to potom chci zapojit i akcie, které sice nejsou tak výnosné, ale naopak jsou méně rizikové.  

Začal bych sledovat trhy T-Bonds, Corn, Sugar a máš ještě nějaký tip ? Energiím bych se raději ze začátku vyhnul, ta volatilita je tam dosti vysoká.

 

ale jo muzes ver mi ,ze ano, nejdrive domaci ukol, nejlepsi veci jsou ktery si udelas sam.

 

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...