Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Doufám, že tím příliš neotravuju ostatní čtenáře, ale chci poděkovat autorovi za skvělý článek. Nyní vidím opět něco, co jsem předtím úplně přehlížel a moje výstupy jsou mnohem lepší (zatím tedy testováno jen na papíře, ale v nejbližším obchodě to jistě pocítí i můj účet:) ). Jakoby se mi otevřelo další oko:)

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K tomu se musím připojit, opravdu zajímavá věc ty Elliottovky, už se těším na další díl. Snažím se tuhle věc hledat v grafech už nějakou dobu po té, co mě na své kopečky a údolí upozornil jeden pán, který vůbec nepoužívá indikátory a jede na oko a cit pro trh, tvrdí ovšem, že ty vlny jsou tři.
Loh. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě z celého článku nejvíce pomohlo rozdělení na akumulaci, velký pohyb a přebytek. Na papíře (trénuji se "zakrytou" budoucností) jsem najednou občas začal vystupovat na samém vrcholu / dnu trendu a nebrat nějaké z obchodů, které by nakonec byly ztrátové. Otázka je, jestli mi to psychika dovolí udělat i v ostrém obchodě...

Těch 5 vln se snažím najít taky, ale vidím je zatím jen málokdy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky si zakrývám, ale občas šidím. ;)
Nakoukat vlny bude na dlouho a určitě nebudou vždy spolehlivé, stejně jako každý indikátor.
Zkouším na 5 M nastoupit po první a vypadnout tak někdy po té 3-4, aby byla jistota, ale jen u těch velkých, doplňovat S/R, pivot, FIBO, MA, jak komu vyhovuje. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Že bude něco fungovat na 100% samozřejmě neočekávám:)

Já zakrývám tím způsobem, že na Barchart.com nastavím End Date třeba 3 roky zpátky, zapíšu si, co bych udělal a pak nechám zobrazit další den. Je to pomalé, ale zatím mi to dalo nejvíc citu pro trh. S obyčejným koukáním do grafu se to nedá srovnat, protože si u toho každý nový bar prostuduji mnohem detailněji... Na normálním papíře jsem se taky podváděl:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Článek (i princip) mě taky velice zaujal a po chvíli hledání jsem našel celkem zajímavej ftp server (jen doufám, že to nebude bráno jako propagace cizího serveru -jedná se o spol. která vyvíjí komerční softwarová zpracování E. vln)

ftp://elliottician.com/pub/

Informace jsou pro nové návštěvníky nepřehledně řazené. Proto uvádím některé

(Elite traders´secrets) -soubor: ETS.pdf
ELLIOTTICIAN_REPORT_Break_Through_Elliott_Wave_Trading_Strategies.pdf

další zajímavé (nejen o elliotových vlnách) soubory jsou ve složce advanced -osobně jsem si prošel zatím jen advanced candlesticks (a jako pro nováčka to pro mne bylo rozhodně inspirativní)

tak snad to alespoň někomu pomůže.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nouro Napsal:
-------------------------------------------------------
> Možná budu mít trožku hloupější dotaz ale nejsem
> si jistej jestli jsem správně pochopil využití e
> vln. Je to tak že na konci každé vlnyse dá
> očekávat otočení trendu??


Jsou veci mezi zemi a nebem, ktere nejdou scela pochopit ale fungujou a to je to dulezite. I kdyz nake vysvetleni bych uvital, ale je mnoho veci podobnychm, bez racionalniho pricineni, i kdyz si na zadnou nemohu zrovna spomenout, ale jsou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

od darkel
Jsou veci mezi zemi a nebem, ktere nejdou scela pochopit ale fungujou a to je to dulezite. I kdyz nake vysvetleni bych uvital, ale je mnoho veci podobnychm, bez racionalniho pricineni, i kdyz si na zadnou nemohu zrovna spomenout, ale jsou...

Mam to teda chápat tak že když např používám 40denní klouzavý průmět a ten mi hodí signál ke vstupu a před tim mam i vlnu tak je to takový zvýšení šencí??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem sem po delší době zavítal (měl sem trial sierry, takže sem se od ní neodlepil...včera konec :-) a co nevidím...po vašich oprávněných poznámkách o uvedeném odkazu jsem se na server podíval. Dostal jsem se na něj bez problémů, ale jsou na něm kompletně jiná data..

Takže se omlouvám všem, co ztráceli čas prohledáváním serveru. Pokud má někdo zájem, mohu mu poslat mailem něco z toho, co jsem postahoval.

hezký zbytek dne


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...