Diskuze: Diskuzní fórum Financnik.cz > Futures (nepřihlášen)
Přejít na stranu:  1234567891011...Poslední Další
Aktuální stránka: 1 z 56
Můj první obchod
Vloženo uživatelem: vladimir30
Datum: June 22, 2005 02:45PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Ahoj všem. Upřímně řečeno, dost dlouze jsem váhal, jestli co mám na srdci zveřejnit, nebo ne. Nejsem moc typ člověka, co rád někde diskutuje :-) Nic méně když vidím, jak tu odhodlaně diskutují jiní, říkám si, že těch pár minut mi nic neudělá.....
Tak tedy. Na tuhle stránku jsem narazil někdy počátkem roku. Shodou okolností kdy jsem opouštěl svojí (ne úplně špatně placenou práci) a přemýšlel, co dál. Co jsem se dočetl na financnikovi (na stránku jsem narazil náhodou), to mě okamžitě chytlo.
O komoditách jsem věděl už dřív od známého, nikdy by mě ale nenapadlo, že je obchodování komodit svým způsobem tak snadné. Mě osobně už od začátku lákala myšlenka intradenního obchodování a nejvíce mě zaujaly formace v manuálu finančníka double top/bottom - hlavně proto, že se tato formace vyskytuje na 5 minutových grafech poměrně často.
Svůj obchodní plán jsem příliš nekomplikoval, přesně dle rad zde jsem už v papírovém obchodování začal používat stop-loss, stanovil si své RRR, atd.... Zkrátka a dobře, nic komplikovaného, čím jsou věci jednodušší, tím je mám raději :-)
Zhruba před měsícem jsem pak s pomocí Tomáše otevřel účet u IB a fundoval ho částkou 15 000 USD (prakticky většina mých úspor, které si mohu dovolit ztratit). Včera jsem pak po cca 4 měsíčním papírovém obchodování začal „naostro“.
Během včerejška jsem uskutečnil celkem 2 obchody a to v trhu e-mini Russel 2000, který je jeden z těch, ve kterých mi docela dobře fungoval můj papertrading. První obchod jsem učinil kolem 13 hodiny na základě formace double top a druhý pak zhruba ve 14:50, také na základe double top. V obou případech jsem měl profit-target 120 USD a v obou případech trh mého targetu dosáhnul. Můj první den tedy znamenal 100%ní úspěšnost a zisk 230 USD (po odečtení komisí).
Samozřejmě, jsem si vědom toho, že to není moc - ale na druhou stranu, někteří na podobnou částku pracují třeba i celý měsíc. Rozhodně si ani nemyslím, že bych teď, po dvou obchodech byl nějakej génius - je mi jasný, že ztráty ještě přijdou. S tím počítám - i můj paper-trading byl plný ztrát, důležitý byl pro mě konec měsíce.
Chtěl bych tedy velmi, velmi poděkovat autorům tohoto serveru a zároveň ostatním říci - nevzdávejte to. Ten první den, kdy zažijete zisky a během pár minut vyděláte několik tisíc korun je opravdu úžasný! Navíc je jasným důkazem toho, že to JDE.
Rozhodující je samozřejmě stav mého účtu za měsíc. Momentálně si dávám malé cíle - stačilo by mi měsíčně vydělat 400-500 USD. Pokud bych toto dokázal, do konce roku bych rád začal obchodovat se 3-4 kontrakty, čímž bych se mohl začít od příštího roku živit obchodováním full-time. Tak mi držte palce :-)
Všem přeji mnoho úspěchů a zdarů!
Ahoj
Vladimír

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: Jakub
Datum: June 22, 2005 03:20PM
Statut uživatele: Gold member

Dobrý den,

gratuluji, doufám, že i nadále budete do tohoto vlákna popisovat svoje úspěchy a neúspěchy. Sám chci naostro začít obchodovat příští měsíc.

Díky Jakub

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: petr
Datum: June 22, 2005 03:25PM
Statut uživatele: financnik.cz

Vladimíre, díky za příspěvek a přeji vám hodně dalších podobných úspěchů.
Věřím, že jste na dobré cestě – a hlavně na ní vytrvejte.

Podle mě osobně je hrozně důležité zpočátku po papertradingu skutečně obchodovat, byť jeden kontrakt v e-mini s malými celkovými zisky– člověku se spousta věcí ujasní a na absolutní výši výdělku zpočátku vůbec nezáleží. Je to jako s cizím jazykem – začátky jsou nesmírně obtížné, ale jakmile člověk překoná určitou hranici, už to jde samo. Jakmile vám bude fungovat strategie s jedním kontraktem můžete si přidat další atd.

Mohu-li vám něco doporučit, pak nepropadejte v nejbližších měsících přehnanému optimismu ani pesimismu. Je absolutně pochopitelné, že v nejbližší době budete mít jak další ziskové obchody, tak i ztráty – a ani jedno z vás nedělá ještě excelentního nebo špatného obchodníka. Váš účet je relativně velký, předpokládám, že používáte rozumný SL v řádech desítek dolarů (pro daný trh) – pokud vám strategie fungovala papírově, nechte ji nyní nějakou dobu fungovat bez nějakých zásadnějších emocí smiling smiley Hovořím z vlastní zkušenosti – také se mi kdysi první obchody docela povedly a tak jsem začal hned "zlepšovat strategie", zkoušet riskantnější kousky, obchodovat opce o kterých jsem toho moc nevěděl a hned jsem šel do ztráty, ze které mě vyvedlo nic jiného než jednoduché obchodování „jednoduché“ strategie. Jak říkám – chce to všechno zažít, milionářem se člověk nemůže stát přes noc ale jak vidíte v jiných vláknech tohoto fóra – vydělávat tisíce dolarů týdně není nic nemožného, jen to neuspěchat smiling smiley

Petr

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: PitBoss
Datum: June 22, 2005 03:34PM

Zdravim,
Super prispevek Vladimre!
Hodne motivujici pro nas novacky zabrednute v papirech a programech! Mylim ze je dulezite aby clovek byl realista a nepropadal jak neuvazenemu optimismu tak zbytecnemu pesimismu, ja take papertraduji ID emini , ale jsem teprve v zacatcich budovani stretegie, protoze se ridim mottem, prace kvapna malo platnasmiling smiley...
Preju Mnoho upechu a splneni snu!

PS: Pouzivas ve sve strategii nejaky indikator, nebo jedes ciste formace? (o kterych mame stejny nazor ze na 5min grafech je jich dosti smiling smiley )....

S pozdravem Ian...

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: vladimir30
Datum: June 22, 2005 03:59PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Ahoj všem, díky za veškeré příspěvky :-) Já používám pouze formace bez indikátoru, sleduji ale více trhů. Rád bych každý den měl alespoň 1 příležitost k obchodu. Spíš než indikátory to chce dle mého názoru hodně screentime, aby člověk tak nějak dostal pro trhy cit.
Hodně zdaru všem!
Vladimír

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: PitBoss
Datum: June 22, 2005 04:12PM

Ano, ja take nejsem zastancem - podme rychle skombinovat 20indikatoru smiling smiley - Ale kdyz clovek peclive zkouma jeden a pak ho treba pouziva v kombinaci s formacemi a zakladni TA, tak podle me se to taky oplati... Ohledne screentime s tebou
naprosto souhlasim, cim vic na to clovek cuci tim lip, ale to je tak asi s kazdym bizem.. uceny s nebe prece nespadlsmiling smiley...

Obchodujes obcas ES trh?

S pozdravem Ian...


Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: bolija
Datum: June 23, 2005 09:50AM
Statut uživatele: Gold member

Zdravím Vás Vladimíre.
Jsem rád, že jste napsal. Již jsem se tady někde zmínil, že obchoduji bez indikátorů a měl jsem pocit, že jsem nějaký exot. Vidím, že nejsem sám - to potěší.
Držím palce.
Bohdan

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: vladimir30
Datum: June 23, 2005 10:12AM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Ahoj všem. K dotazu na S&P - též mám tento trh v portfoliu sledovaných. Sleduji YM, ER (russell), ES, EUR a ZB (T-Bonds). Snažím se vybírat si jen formace, které se mně opravdu zdají. Včera jsem udělal jediný obchod - nádherná formace double top v YM téměř na začátku obchodního dne - dokonalý příklad dokonalé formace. Na takové se snažím čekat nejčastěji. Včera dalších 150 USD profitu - za cca 15 minut. Byl jsem z toho trochu "rozhozený" (v pozitivním slova smyslu), takže jsem po zbytek dne už raději neobchodoval.
Co se týče indikátorů - osobně nevidím důvod, proč si něčím takovým komplikovat život. Mám rád co nejjednodušší věci a myslím, že strategie popsané v on-line manuálu na tomto serveru jsou s klidem dostačující k tomu, aby člověk mohl začít obchodovat. Jde spíš o to, jak se člověku podaří získat pro danou strategii cit, jak pracuje s money-managementem, atd. Já osobně používám pravidlo profit nebo loss. Nic mezi tím. Buď trh dosáhne mého targetu, nebo to bude loss. Pouze nějaké vyjímky mám - např. když vidím že k PT chybí už jenom malý kousek a trhu dochází dech, pak vystupuji. RRR používám zásadně jen 1:3. Když riskuji 40 USD, dávám PT 120. Když riskuji 50 USD, dávám PT 150. Atd. Papírové obchodování mi ukázalo, že to nese velmi slušné výsledky. Občas jsem sice vyhozený na základním SL v jinak profitovém obchodě, ale úspěšnost mám kolem 50 procent a pokud si to člověk spočítá, tak mu snadno vyjde, že v konečném důsledku je to profitabilní přístupl. Jednoduchý - a proto myslím i profitabilní.
Hodně zdaru všem.

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: blackpetr
Datum: June 24, 2005 04:44PM

Ahoj Vladimíre, pěkný příspěvek - díky.
Chci se jen zeptat na papertrading. Obchoduješ intra, ale pokud vím(možná špatná informace), tak živá data nejsou nikde zadara. Tzn. že sis je koupil a zkoušel nebo jak?

Díky
BPetr

Re: Můj první obchod - první školné.
Vloženo uživatelem: greenhorn
Datum: June 28, 2005 11:16PM

Také jsem trochu váhal, ale nakonec....ano.
Finančníka a komodity jsem objevil přesně 1. ledna letošního roku. 2. ledna už jsem si tiskl manuál a za leden jsem ho 2x přečetl. V seriálech o tom, jak začínáme obchodovat, nebuďte ztrácející obchodníci, nebo o cestě do hlubin psychlogie obchodování jsem už netrpělivě čekal na každý nový díl. Ještě ráno jsem si to tiskl a potom přes den několikrát přečetl - no prostě něco úžasného. A při tom všem zaměstnání a potom ještě po práci na 2 hodiny do mé mimiprodejny výpočetní techniky, které říkám spíš "klubovna". No a večer opět komodity. Myslím, že se jedná o celkem obyčejný příběh, většina z nás si asi musí vydělat na první vklad jaksi "bokem". Během tohoto příběhu jsem omezil a později úplně zrušil otevírací hodiny v mé prodejně a podstatnou část energie jsem nasměroval do komodit - ono to prostě nejde jinak. A tak jsem se postupně probíjel přes nákup TNT, papírový trénink, výběr brokera, založení účtu... Teprve teď když to tak píšu si uvědomuji co musí takový začátečník všechno absolvovat, než se vůbec dostane ke svému prvnímu obchodu. Ale stojí to za to.
A zrovna v pondělí 27.6. jako by se všechno zbláznilo. Možná jste si toho všimli, já až pozdě. A tak jsem svůj první obchod zakončil ztrátou 150$. Chvílemi jsem si během obchodování jen tak namátkou měřil tep a napočítal jsem přes 100...
Když jsem své počínání večer hodnotil, tak jsem byl kupodivu spokojený. V podstatě všechno fungovalo skvěle. Ta burza opravdu existuje, broker bere telefon, poradí jak platformou, Stop-loss zabere tam, kde je nastavený... prostě to nemá chybu !
Dneska, druhý den jsem například neobchodoval. Určitě ne proto, že bych na obchody nějak zanevřel, to ani náhodou.
Prostě jsem se uklidnil, sleduji trhy a čekám na svou šanci.
V závěru chci poděkovat tvůrcům tohoto webu za to, že mi umožnili poznat svět, o kterém jsem dříve věděl pouze z filmu, kde se k sobě lidé chovají o něco lépe, než v tom "obyčejném" světě na ulici. Děkuji všem, kdo přispívají do diskuze, kdo se dělí o tobré i zlé. Hodně zdaru a příště se určitě polepším. Zdraví Vás Greenhorn.

Re: Můj první obchod - první školné.
Vloženo uživatelem: tomnes
Datum: June 29, 2005 09:11AM
Statut uživatele: financnik.cz

Greenhorne,

děkujeme, že jste se podělil! Skvělý příspěvek!
Nedělejte si hlavu ze své první ztráty. Můj první obchod byla ztráta 220 USD. Hlavně dál dodržujte svůj plán. Já na tohle doplatil ve svém druhém obchodě. Ve svém druhém obchodě jsem díky nepříjemné zkušenosti z první ztráty vystoupil ze svého obchodu předčasně /nedodržení plánu/, jenom abych ušetřil nějakých 40 USD. Hned nato se trh otočil a šel do zisku +800. To byla pro mě první lekce o tom, že základem je dodržovat obchodní plán.
Upřímně Vám mohu říci, že dle mého osobního názoru je lepší mít na začátek ztrátu, než zisk. Zažil jsem obchodníky, kteří na začátku chytli sérii třeba i 6-7 zisků. Už první ziskový obchod v nich vzbudil velikou euforii. Ta nadále rostla s každým dalším úspěchem. Když pak přišly první ztráty, tito nováčci byli z toho tak v šoku, že nevěděli, co dělat. Nakonec přišli o většinu svého účtu.
Na druhou stranu, nováček, který na začátku zažívá ztráty, je nucený být opatrný, začít vybírat jen potenciálně nejlepší obchody.
Takže, rozhodně vytrvejte, přeji Vám mnoho zdarů a doufám, že se tu brzy objeví další příspěvky již "fungujících" obchodníků!
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Re: Můj první obchod - první školné.
Vloženo uživatelem: Libic
Datum: June 29, 2005 09:56PM
Statut uživatele: Gold member

Dobry den Greenhorne,
verte, ze podobna zkusenost potka velmi mnoho obchodniku. Ja pouzivam pravidlo: v pripade ztraty, ktera mnou lehce otrese, neobchoduji dokud se neuklidnim. Oddech si davam i tyden a velmi se mi to osvedcilo.
Svoji doposud nejvetsi ztratu jsem si nadelil svoji hlouposti, protoze jsem se nechal vycukat trhem a vstoupil jsem do pozice prilis brzo, aniz bych pockal na potvrzeni od TA. Stalo se mi to pri ID obchodovani stocks a ztrata byla ve vysi 1,500 USD. To co jsem cely kveten den po dni sbiral do profitu, jsem z poloviny ztratil na jednom obchodu. Velmi dobra zkusenost...:-)))

S pozdravem,

Libic

Re: Můj první obchod - první školné.
Vloženo uživatelem: krovak
Datum: June 30, 2005 02:40AM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Dobrý den Greenhorne,
rovněž od ledna sleduji Finančníka, stornoval jsem v půlce ledna zrušení pevné linky, zakoupil počítač, připojil internet a od té doby po půlnoci koukám na grafy. Vybral jsem brokera, založil účet, převed peníze. Objednal Trial verzi TNT a dokonce ji nainstaloval. Vše připraveno na obchod. První obchod jsem uvažoval SMQ05, ale ztratil jsem odvahu a počkal jsem na vývoj v pondělí 27.6. a potom bylo po odvaze úplně. Svůj první ostrý obchod jsem zatím neudělal.
Blahopřeji k odvaze Greenhorne a přeji Vám i ostatním pevné nervy.

křovák

Re: Můj první obchod - první školné.
Vloženo uživatelem: greenhorn
Datum: July 1, 2005 09:08PM

Libici, celý týden jsem vypustil i z jiných důvodů a trhy jsem jen pozoroval. Hlavně jsem ale chtěl "vychladnout", ačkoli sám nevím, jestli to bylo třeba. Na škodu to jistě nebude Dalším důvodem je, že pokud si chci udělat nějaké svoje analýzy, pak z časových důvodů hlavně o výkendu. Ještě jednu věc musím vylepšit - toje obchodní plán a hlavně jeho dodržování.

Křováku: jsem rád, že ses ozval hlavně pro to, že jsi ve stejném stadiu "komoditního vývoje" jako já. Od příštího týdne se chystám aktivně zapojit do diskuzí o obchodech. Pokud Ti to vyhovuje, něco si připrav a jdeme do toho. Asi je škoda, že takové vlákno nevyužíváme.

Re: Můj první obchod
Vloženo uživatelem: Adraj
Datum: July 4, 2005 12:11PM

Já říkám, že bungeejumping, seskok padákem atp. jsou dobrý adrenalinovky, ale na trejdování nemají ani vzdáleně smiling smiley

Přejít na stranu:  1234567891011...Poslední Další
Aktuální stránka: 1 z 56

Prosím čtětě než vložíte svůj příspěvek! Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem. Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru. Pokud nám chcete povědět, že znáte lepší stránky o tradingu, že vydělávání peněz je nemorální, že komodity nefungují, že jste mnohem chytřejší než diskutující zde, že jste někde slyšeli že tyto stránky stojí za starou bačkoru, že umíte všechno lépe, ale podrobnosti říci nemůžete atd, tak se prosím ani neregistrujte a jděte na stránky, které jsou Vašemu srdci a myšlení bližší. Nechceme zde stále dokola řešit tato nekonstruktivní témata a lidem, kteří si nedokáží udělat vlastní názor na základě zde prezentovaných informací bohužel nedokážeme pomoci, odpovědi na podobné příspěvky můžete najít v archivu této diskuze a o nová vlákna na tato témata zde již nemáme zájem.

Litujeme, do fóra mohou vkládat příspěvky pouze registrovaní uživatelé.

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah. Provoz diskuze se řídí Pravidly diskuze na serveru Financnik.cz.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.