Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Boljo, jako zodpovědnost to brát rozhodně nemusíte - zbytečně by to na vás bralo tlak při obchodování - ale upřímně, poslední dobou mám z mnoho vašich pokroků skutečně velikou radost. Např. včera vaše dovednost zůstat celý den stranou trhů, kde se nic nedělo - to už je hodně výrazný pokrok. V porovnání se začátky, kdy jste to tam sázel hlava nehlava :-) Je jasné, že jste pořád ještě na začátku, ale je vážně cítit, že postupujete už do další dimenze - a tou je získávání citu. Ještě to samozřejmě bude nějaký čas trvat a ztráty určitě zase přijdou, ale s podobnými posuny vpřed musíte dříve či později zákonitě uspět. Jinak si už prosím dodělejte resty které ještě máte - víte, o čem mluvím :-) Ať pak nejsou zbytečné prostoje a váhání při výstupech, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ještě bych chtěl dodat ke svému příspěvku, že jsem byl tak zaskočen, že jsme s Bolijou dostali od Petra a Tomáše dárek, že jsem zapomněl poděkovat. Takže Tomáši a Petře díky moc. Díky za všechno co pro nás začátečníky děláte.
Nikdy nezapomenu, že jsem v úžasném světě komodit díky Vám a snažím se to splácet částečně alespoň tím, že pomůžu ostatním začátečníkům radou, postřehem nebo povzbuzením. Díky i všem ostatním, kteří se účastní diskuzí.
Jsem přesvědčen, že Vám to život oplatí stejným dobrem, jaké dáváte vy ostatním.
Nechť Vaše profity rostou do nebeských výšin :).
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK. Vím o čem je řeč a má to něco společného i z uvedenou zodpovědností.
Zodpovědností myslím také to, že by asi nebylo moc vhodné v obchodování např. přestat a vzdát to jen proto, že jsem líný backtestovat. Už pro vaši obrovskou podporu a nebylo by to asi moc povzbudivé pro ostatní komoditní nadšence. Takže se budu snažit. B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě je velmi povzbudivé číst příspěvky traderů, kterým jejich systém funguje a zároveň poučné ty příspěvky, kde jsou publikovány chybná rozhodnutí - obchody. Proto nepřestávejte přispívat takovými to příspěvky (záměrně nejmenuji, seznam by byl dlouhý a nerad bych někoho opomenul). Dá se předpokládat, že se přidají i ještě nepublikující tradeři s jakýmikoliv zkušenostmi a pomůže to nám začátečníkům v učení a pravděpodobně i těmto stránkám v rostoucím renomé.
Připojuji gratulaci k profitovým obchodům (tu)
Ještě přidám, že je fakt hustý i třeba po týdnu mimo internet, probrat se a vhlavně vstřebat X00 nových příspěvků. Opravdu to tady akceleruje!
komoditní nadšenec db

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradeři. Po delší přípravě jsem vstoupil minulé pondělí do trhů naostro. A hned v prvním obchodě jsem udělal všechny chyby, o kterých se můžete dočíst na těchto stránkách, a o kterých jsem si myslel, že je nikdy udělat nemůžu. Připravoval jsem se na poziční ochodování. Když mi ale broker spustil on-line systém, nedalo mi to a musel jsem si okamžitě vyzkoušet jestli to funguje :) Zcela jasně jsem viděl up-trend v miniDJ, okamžitě jsem koupil. Pár minut to šlo krásně, 160,-USD v plusu. Mentální (chyba) stop loss jsem měl cca 40,-USD. Pak se trh otočil a začal rychle padat. Když jsem byl 40,-USD v mínusu, říkal jsem si, že se to přece musí obrátit. A tak jsem pokračoval až do -220,-USD :( Úplně se to stydím psát, ale možná, že to chtělo nakopnout hned ze začátku. Teď už jsme vyždy připraven a snažím se nekompromisně postupovat podle plánu (hlavně, co se týče stop lossu ;) ). Zatím to funguje (cukr +459,-; spread LH +140,-; kukuřice +7,5).
Přeji Vám všem hodně úspěchů, pevných nervů a hlavně více disciplinovanosti, než jsem měl já.
Izmael :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za příspěvek, myslím, že podobnými zkušenostmi si prošel na začátku naprosto každý. Důležitá je schopnost se z toho velmi rychle poučit a chyby napravit. Je vidět, že ve Vašem případě to šlo velmi rychle. Též jsem rád, že je zde čám dál více obchodníků, kteří začínají profitovat na spreadech.
Hodně štěstí do dalších obchodů,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Nevím jestli můj názor patří do této skupiny, ale jinde jsem nenašel podobné blákno - jsem po přečtení online manuálu o komoditách nabuzený jít do toho. Zkouším, zkouším, nabírám do hlavy nové pojmy - ale ta ANGLIČTINA. Podělte se se svým názorem, jestli ovládat angličtinu je tu na prvním místě či nikoliv. Nebo zda se stačí omezit na nějaké základní fráze. Samozřejmě základy umím - ale nedovedu si představit komunikaci s brokerem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

nevim, zda jsem presne "vystihl" tema tohoto vlakna ...

Sleduji tento server od zacatku a mohu rici, ze podstatne zmenil muj zivot. Od "papirovych" (tedy spis EXCELovych - a jeste presneji OpenOffice-ovych) zacatku ke konkretnimu obchodovani ...
Protoze informace (ktere jsem pred cca pul rokem nemel) se i na tomto serveru objevuji postupne, neodhodlal jsem se tehdy k zalozeni uctu u zahranicniho brokera a i obchodovani s komoditami a FOREXem mi pripadalo silne riskantni (pri sve neznalosti) ...
Proto jsem si otevrel ucet u tuzemskeho brokera (nevim, zda nebude vadit jeho jmeno - FIO - ma pomerne perfektni elektronickou on-line platformu) a pustil se do obchodovani s akciemi. Behem teto poloviny roku (od brezna 2005) se mi podarilo celkem bez problemu ucet temer ztrojnasobit jen na tuzemskych akciich, prestoze to znamenalo znacny psychicky napor a "skudleni" doslova po procentech. V podobnych obchodech je rozhodujici i komise brokera (ktera nastesti neni vysoka).
Nyni jsem pred rozhodnutim - "jit" do zahranicnich akcii (USA, SRN) (PS : urcite ano ...) nebo se pokusit o komodity nebo FOREX (...).

Takze vsem nerozhodnym - nebo tem rozhodnutym, kteri jeste vahaji a nevi, jak zacit - mohu jen doporucit - zkuste svuj um a stesti v akciich - berte to jako "trening temer nanecisto". Rozhodne je to neco uplne jineho, nez si vse psat na papire a az v realu s hruzou zjistit, ze je to o necem uplne jinem ! Prostredky a zpusob pouziti napr. technicke analyzy je zcela stejne jako u komodit a FOREXu, vice se budete muzet zamerit na fundament. Znalost ciziho jazyka neni nutna (zpocatku) na 100%, postupne Vas to donuti se zlepsit ...
A hlavne - to povazuji za nejvetsi vyhru - do vsech obchodu jsem se naucil vstupovat zcela "nezucasnene" a "chladne" - dnes me ev. ztrata nebo (a to bylo zpocatku jeste horsi !) "neziskany" profit pro predcasne uzavreni pozice v podstate ani nazajima, spis se vse "zasouva" do podvedomi pro dalsi obchody ... O tom se zde neustale pise - a to si na papire nevyzkousi nikdo.

Dalsi dulezity poznatek, ktery jsem tady nikde nevidel (a spis jsem vycitil opacna tvrzeni) - myslim si, ze vse kolem akcii, komodit a FOREXu je prace na "plny uvazek" - pokud nekdo predpoklada, ze to vse bude "stihat" pri praci, je silne naivni ... trhy v USA oteviraji kolem druhe hodiny odpoledne našeho času a me osobne uplne boli jen predstava "nebyt u toho" ... Momentalne jsem OSVC (servis PC/SW), postupne svoji praci "tlumim" a zakazniky "prevadim" na znameho.

Jeste poznamka - u brokera jsem zacal s uctem 100000 Kc, nyni "mam" ve "spadovych" - tj. silne likvidnich akciich cca 280000 Kc. Tyto prostredky jsou v podstate dostupne behem 2-3 dni od prodeje. Nyni jsem pred "nakrmenim" uctu caa 15000 USD.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
dekuji za prani.

Vse zde pisi jen z toho duvodu, ze zacatek v akciich (nasich nebo cizich) povazuji pro zacinajiciho za mnohem "bezpecnejsi" nez se pustit do obchodovani komodit nebo FOREXu. Letosni rok byl sice v akciovem trhu trochu extremni - presneji "temer vsechny akcie jdou nahoru" (hlavne tuzemske ...), presto se i v tuzemsku vyskytlo nekolik trendovych oblasti, ktere bylo mozne vyuzit. U vsech se naslo behem pulroku nekolik obdobi, ve kterych kurs klesal/stoupal o vice jak 10 % ...

Takze abych shrnul vsechny (dle meho nazoru) "vyhody" :
- nizka volatilita (ve srovnani s vetsinou komodit, o FOREXu nemluve)
- trendy - pomerne pravidelne, kolem 10% kursu (napr. akcie KB, pohyb behem poslednich 14 dnu z 3100 Kc na 3500 Kc ...) (PS : 50 ks nakup 3090 14.10.2005, 50 ks prodej 3500 3.11.2005, tj. 20050 brutto behem cca 14 dnu ... a okamzity nakup jine "spadove" akcie, kde predpokladam vzestup ...)
- tuzemsky broker
- slusna elektronicka on-line platforma
- nizka komise (u nakupu/prodeje kolem 50000 Kc je cca 500 Kc, u zahranicnich akcii kolem 10 USD)
- mala pravdepodobnost totalniho "padu" (gapu) ... ale pozor - i toto je mozne ! Napr. i firmy typu General Motors nebo Harley Davidson - "drzaky" nekolika desetileti - muzou totalne "spadnout" (nebo rok 2000 - pad elektronickych firem "az na dno")
- existence dividendy (cca 2-4% z ceny akcie - nic moc, ale potesi)
- dostatek fundamentalnich udaju - broker dava k dispozici pomerne kvalitni informace (po zpetne "kontrole" lze rici, ze jejich vyuzivani by prineslo dobre vysledky - a to v ramci nekolika dnu/ tydnu). Pro vlastni rozhodovani pouzivam (zatim "papirove") server Barchart, pro obchodovani s nasimi akciemi je k dispozici nekolik nasich serveru. Jejich doporuceni nekdy az neuveritelne "sedi" ... Vse zdarma.

A nyni nevyhody :
- nelze pouzit vyhody paky (laverage) za stejnych podminek, jako u komodit ... tj. za akcie zaplatite plnou cenu (u brokera lze pouzit vyhody paky pouze prostrednictvim uveru a rucenim akciemi - toto mi zatim pripadlo priliz komplikovane ...)
- tim padem muzete spekulovat pouze na vzestup kurzu
- "vynos" je mnohem nizzsi nez v pripade komodit (vzhledem k "vlozene" castce)

Nechtel bych tady propagovat obchodovani s akciemi ... komodity a hlavne FOREX mi pripada MNOHEM lakavejsi (a doufam, ze to bude i me pokracovani ...) - spis bych chtel vsem rici (a asi se opakuji) - jeden jediny obchod "naostro" vyda za stovky hodin nad obchody "papirovymi" - a zisk i par stovek korun Vam prinese - zpocatku - neopakovatelne pocity ...
Protoze ma asi kazdy, kdo se chysta do tradingu, uz asi pripravenu prislusnou castku (alespon "v hlave"), mohu toto doporucit za 0. krok - zkusit si par obchodu "nepapirove" - na vsechny grafy, TA, ... ziskate uplne jiny pohled.

A tady bych jeste dodal svuj osobni nazor - v kazdem okamziku mate jen jednu jistotu - kurs (akcie, komodity, menoveho paru, ...) - pujde nahoru nebo dolu ... pokud se s timto ztotoznite, nemuze neuspet.

Vsem preji hodne uspechu.
S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Kbtm,
vzhledem k faktu, ze obchoduji stocks, futures, mini futures jsem bytostne presvedceny, ze stocks nejsou pro zacatecnika "bezpecnejsi". Jsou vsak lide, kteri vnimaji stocks lepe nez futures a proto se pri obchodovani stocks citi "bezpecneji", coz naprosto chapu. Forex v tuto chvili nezahrnuji do sveho nazoru, protoze jej neobchoduji.

Ja osobne obchoduji stocks jen proto, ze chci mit rozdelene financni portfolio. Nic vic a nic mene.

Toto uz je mimo diskusi:
Cetl u nejmenovaneho ceskeho skolitele, ze dle systemu na stocks je mozne obchodovat futures kontrakty. Pak jsem si precetl jeho doporuceny system risku na jeden obchod [ktery je mozne ziskat z mnoha free e-books] a byl jsem vice nez prekvapeny, jake lzi se clovek muze dockat.

Kazdopadne, jeste jednou: Preji Vam mnoho uspechu pri obchodovani.

S pozdravem

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Kbtm,

dle meho nazoru by jste se mel prozatim drzet akcii, kde jste byl schopen pulrocniho zhodnoceni 280%. Myslim ze by to byla velka nahoda, kdyby se vam podobne zhodnoceni povedlo jinde (komodity,..) . Vypada to ze vam akcie sedly a nevidim duvod proc od nich odchazet (snad jen to zkusit jinde treba s 5000$ jako konicek ;-) )

2 nevyhody, ktere jste uvedl padaji v pripade pouziti uverove paky, ktera neni zas tak slozita

rad si vyslechnu vase duvody/komentar.

S pozdravem

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Pete,
souhlasim s Vami, ze Kbtm udelal velky kus prace. Jeho zhodnoceni ve stocks je velmi krasne a jedine co mohu, je znovu pogratulovat. Bohuzel nemam pocit, ze by se toto v komoditach mohlo stati jen nahodou, avsak asi mame jine zkusenosti. Obchodujete-li intradenne na zkusenou s uctem 5,000 USD, pak lze bez problemu dosahnout pulrocniho zhodnoceni 280% a toto procento nepovazuji za zavratne. Ale jak rikam, asi mame rozdilne zkusenosti. Pokud se nepletu, tak diskuse neni o moznostech zhodnoceni kapitalu, avsak o rizikovosti obchodovani stocks a komodit.

Kbtm jeste jednou, preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...