Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Libic,

dekuji za komentar. Vychazel jsem z informace, kterou si doufam dobre pamatuji (myslim ze Mecini komentoval Eldera : roční zhodnocení účtu o 30% =borec, o 50% ještě vetší borec a zhodnocení o 100% znamená hvězdu světového kalibru). >200% pulrocne se mi zda na pravidelne zhodnoceni dosti prehnane - to by pak profici v bankach investovali jinak nez ted.

Ja osobne jsem zacatecnik v obchodovani, ale myslim ze pokrocily v psychologii.

Muzete mi prosim napsat vas nazor na moznosti rocniho zhodnoceni investice (napr. 5000$) v intradennim/pozicnim obchodovani pro SIKOVNEHO aktivniho(min 3h denne) tradera s rocni praxi? Pripadne okomentovat vase realne zhodnocovani?

Dik

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pete, na vaši otázku bohužel není jednoznačná odpověď. Daytrading může být méně či více agresivní, absolutně nejvíce pak záleží na moneymanagementu. Zkušený obchodník by ale neměl mít problém otočit 5000 USD v daytradingu za rok tak do desetinásobku.
Samozřejmě, že některý rok se to nepovede, někdo dokáže z 5K udělat mnohem více.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Pete,
Elder je velmi konzervativni obchodnik a proto jej velmi doporucuji kazdemu zacatecnikovi. Neni nic lepsiho pro zacinajiciho tradera nez stat rovnyma nohama na zemi. Ja traduji dle jeho pravidel a jsem nad jeho uvahou o zhodnoceni prostredku, avsak mozna jen proto, ze jsem svuj system upravil a traduji pozmenenou variantou Impulzniho systemu. Sve upravy vsak podrizuji jeho doporucenim o "bezpecnosti" obchodovani. Sam Elder doporucuje nebranit se vlastnim upravam systemu, avsak ty by vzdy meli byt v ramci pravidel "bezpecnosti" obchodovani. Omlouvam se Vam, ale nebudu zverejnovat vysledky sveho obchodovani, protoze v Ceske Republice existuji asocialni skupiny, kteri si rikaji traderi a jedine co umi je zneuzivat data cizich osob. Vseobecne Vam vsak mohu potvrdit, ze obchodovanim dle Eldera zhodnotite prostredky o 200% a vice za rok, a to bezpecnou cestou obchodovani. Elder neni dogma a neznamena, ze nejsou jine obchodni systemy dosahujici mnohem lepsich vysledku nez-li 200% za rok. Ja bohuzel nemohu za to, ze nemate tyto informace, ktere jsou dostupne. Tot ma odpoved k Elderovi.
Intradenni obchodovani nabizi sirsi moznosti zhodnoceni uctu nez pozicni obchodovani. Velmi konzervativni metody nabizi zhodnoceni, pravidelne, o 300% za pul roku. Budete-li intradenne obchodovat dle Triple Screenu, ktery popsal Elder ve sve knize, pak je mozne pravidelne dosahovat 300% zhodnoceni za pul roku, coz skutecne nepovazuji za vyrazny vysledek a tohoto vysledku by mel dosahnout kazdy obchodnik, ktery dodrzuje vsechna pravidla obchodovani TSS. Existuji dalsi knihy, ktere dosahuji techto a mnohem lepsich vysledku take pravidelne. 300% za sest mesicu mozna vypada na prvni pohled nerealne, avsak prepocitate-li si vysledky na jeden den obchodovani, zjistite, ze 300% rocne neni zazrak.
Neobchoduji stocks na ceskem trhu, avsak obchoduji stocks na trhu v USA. Zhodnoceni 300% za pul roku je spise dilem hodne dobreho tipu, nez-li dilem obchodovani zacatecnika.
Vse vyse uvedene je pocitane na account 5,000 USD.
Jak obchoduji investicni skupiny znam jen z knih a proto se k tomuto tema nechci vyjadrovat verejne. System investicnich celku je odlisny, neni shodny se systemem jednotlivce. Bude lepe, kdyz si na dane tema prostudujete literaturu, protoze toto s psychologii nema nic spolecneho.
Zaverem jen doplnim, ze me zkusenosti jsou takove jake jsem popsal a nemohu za pripadne jine zkusenosti jinych obchodniku. Nerad bych cetl prispevky typu "intradenne 300% za pul roku je nesmysl", protoze proste a jednoduse nemohu za to, ze mam jine zkusenosti nez-li jini obchodnici.
Znovu podrhuji, puvodni diskuse byla o rizikovosti, na kterou jsem napsal odpoved a za kterou si stojim. V me odpovedi neni napsano, aby Kbtm prestal obchodovat stocks. V me odpovedi je napsano, ze stocks nejsou mene rizikove nez-li komodity. Vy jste napsal, ze pozicni komodity s 5,000 USD jsou spise pro zabavu, ja mam jine zkusenosti z realneho obchodovani.

Preji Vam velmi mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic,

dalsi diky za reakce (myslim ze budou velkym prinosem pro mnoho zacatecniku jako ja). Chapu ze nezverejnujete osobni udaje.

Vidim ze se mam co ucit (cim vic toho ted prectu, tim vic zjistuji ze toho jeste vice budu potrebovat nastudovat pred realnymi obchody) a potom hura na "Muj prvni obchod" ;-)

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
na zaklade predeslych prispevku kratky "pohled" do deniku (asi bude problem s formatovanim) :

ks nákup /1 prodej /1 profit
UNIPETROL 525 2.3.2005 187 98175 11.3.2005 215 112875 14700
PHILIPMORRIS 6 18.3.2005 18050 108300 29.3.2005 19550 117300 9000
UNIPETROL 250 1.4.2005 140 35000 14.4.2005 160 40000 5000
KB 30 4.4.2005 3270 98100 11.4.2005 3450 103500 5400
ERSTEBANK 125 19.4.2005 1150 143750 27.4.2005 1200 150000 6250
KB 50 16.5.2005 2680 134000 14.6.2005 3215 160750 26750
CETV 130 15.7.2005 1190 154700 30.8.2005 1305 169650 14950
KB 55 30.8.2005 3200 176000 16.9.2005 3715 204325 28325
KB 50 14.10.2005 3090 154500 3.11.2005 3500 175000 20500

Momentalne mam nakoupen CETV a PHILIPMORRIS ...

V seznamu jsou uvedeny jen "hlavni" pohyby, 13 nakupu jsem likvidoval s celkovou ztratou 12800 Kc, dalsich 15 nakupu "prispelo" castkou 35000 Kc.
Komise cini u vsech obchodu v prumeru 0.609% (na mych "oblibenych" - KB - to cini pro predstavu (posledni prodej 3500) 21.25 Kc/1). Do vsech obchodu jsem vstoupil po zvazeni informaci, ktere poskytuje broker a nekolik nasich serveru a v posledni dobe i server OnVista (SRN).

Ucet jsem nekolikrat "dotoval" - po prodeji je castka k dispozici 3. pracovni den, tj. na uctu mam castku cca 25000, s kterou neobchoduji. Vlozene castky jsem opet prevadel (po vyrovnani obchodu) zpet na svuj ucet.

Co se tyce "pocitu bezpeci", ktery je zminovan v predeslych prispevcich ... sleduji tuzemsky akciovy trh pres 10 let (CEZ 940,-, KB 1350,-, ...), jste-li pametniky - posledni vklad na "JUMBO" ucet mam prave pred sebou - 21.9.1994, 70000,-, pak nasledovalo "mrtve" obdobi a opet par desitek obchodu - broker Komero/Komerio - posledni vklad 16.5.1997, 22000,-
Na uctu mam u toho obdobi celkem 9 titulu (mj. HARVARD prum. holding - 189 ks ...) v pomerne slusne celkove castce (soucasne obchody se jich netykaji - beru je jako rezervu ...).
V celem tomto obdobi se hlavni tituly "pohybuji" temer totozne a pomerne pravidelne a jejich volatilita je minimalni ...
Vsechny obchody byly otevreny i uzavreny na PREDEM urcenych hodnotach - jsem "vycvicen" brokerem, ktery bral telefony jen obcas, takze prikazy jsem tehdy (1994/1997) zadaval zpusobem "jestli zitra klesne kurs pod X, nakupte mi PROSIM pozitri 25 ks akcii firmy Y").

Po seznameni se s timto serverem jsem samozrejme chtel zahajit obchodovani s komoditami - jsem OSVC - co si nevydelam, to nemam, den ma 24 hodin a sil s vekem rozhodne nepribyva. Protoze se pohybuji kolem PC a SW, nebyl problem "projet" veskera dostupna data nekolik let zpetne - a i u komodit s minimalni volatilitou (Corn, Sugar, ...) je pravdepodobnost gapu a tim padem ukonceni na SL - pri uctu kolem 5000 USD a pomerne volnem 5% MM (SL 250 USD) - dost vysoka ... Denni pohyb "spadovych" titulu je maximalne v radu %.
Takze jsem zvolil tuto variantu - pokusit se "vydelat" na ucet o vysce cca 25000 USD a az pak "vskocit" do komodit. A vydelat si prostredky pouze obchodovanim - krome pocatecniho vkladu nekratit prijmy z ostatnich aktivit.

Ucet jsem otviral 24.2.2005 - informace tehdy byly i na tomto serveru uplne jine nez dnes. Moje "english" byla na urovni zaka ZS, takze pokusit se kontaktovat zahranicniho brokera neprichazelo v uvahu. Elektronicka platforma prekvapila, plneni je okamzite, poplatky za uzivani nulove, komise nizka.
Momentalne sleduji a tvrde "trenuji" trhy USA a SNR - tuzemsky trh uz jen vicemene bokem - na predpoved chovani "spadovych" titulu Vam staci otevrit rano noviny ...
A porovnavam - grafy akcii (stocks), komodit a i FOREXu spolu s prostredky TA mi pripadaji az zoufale totozne ...

V okamzitem prechodu na komodity / FOREX mi "vnitrne" brani spis asi moje konzervativni povaha - proc menit neco, co mi momentalne vyhovuje a splnuje moje predstavy.
Potencial komodit je mi ale uplne jasny - a protoze jsem zvykly vse rozhodovat na zaklade predem stanovenych kriterii, po ziskani (...) predpokladane castky mi ani nic jineho nezbyde, nez "jit do toho" ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Gabriel kedze o cfds tu okrem teba nikto nepise skus mi napisat tvoje skusenosti pripadne
aj viaceri so zaujmom o vymenu informacii o cfds


Tiez mi pripada cfds pre zaciatocnika ako vhodne
hlavne tie poplatky su tam nizke napr striebro 2 centy a podobne margin 50 dolarov..
je tam aj asi 10 komodit no na forexacky sposob.
idu obchodovat aj indexy a pod. a je moznost mini uctu od 500 dolarov.
su to myslim okamzite spotove ceny a zaciatocnikom s mensim uctom mozu byt vhodnym zaciatkom.
Nie kazdy ma 2-10 tisic dolarov na komodity.
Mozno by stalo za to vytvorit vlakno ako zacat s mini-uctom a minimom
Zaujemci zaciatocnici sa mozu ozvat ako aj ty skusenejsi.



Mimochodom dokazal by tu niekto naprogramovat obchodny system spolu s indikatorom
do noveho obchodneho systemu ? jedna sa o forex a VTrader platformu.
budem to teda adresovat aj tam no co ked nahodou cita niekto aj tu...
dakujem ked ano prosim ozvite sa mi na mejl klubprace@centrum.cz dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No vidím, že se vám docela dařilo, škoda, že tam nemáte ČEZ ten letos taky pěkně naděloval (já ho koupil při březno-dubnové korekci, držim přes 6M, cílovou cenu vidím kolem 800 CZK).

Možná by se mohlo na diskuzi o akciích založit speciální vlákno. Dávám hlas PRO. Pokud by tu bylo více zájemců a akciových obchodníků.

Co se ještě týče vašich obchodů - myslím, že jste velmi pěkně chytil KB při korekci v říjnu za 3090 CZK (to bylo téměř dno) - 11-13% zisk za 3 týdny to je slušné. Ještě lépe by se trejdovalo ve SPADu (až si našetříme), KOBOS docela žere poplatky - SPAD je paušál cca 1.300 CZK + 0,00nic burze za 1 lot.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den

jsem pro zalozeni vlakna o akciich take ... (kdo ho muze zalozit ?)

Do CEZu jsem "nesel", pohyb mi pripadal priliz monotonni pro kratkodobe spekulace ...

Co se tyka KB - alert na prolomeni 3100 mi prisel v cca 13.00, k PC jsem se dostal az v 15.30 ... takze to mohlo byt jeste lepsi, par desitek kusu se prodavalo kolem 3050. Prikaz jsem daval az v 15.45, splnen byl za cca 2 minuty ... a opacne alert na 3500 jsem "vyplnil" ihned po obdrzeni - pri stejne nahode bych se dostal az na 3550 ...
Momentalne mam alert nastaven na 3250.

SPAD ... na podobne obchody se asi jeste "necitim" ... denni pohyb KB (...) je kolem 100 Kc (poslednich 10 dni), takze "se to hybe" o cca 100000/lot ... i kdyz temer vzdy v "dobach" bez vyrazneho trendu ma denni krivka pomerne vyrazne dno/vrhol kolem 12-13 hodiny odpoledne - mozna by se toho dalo vyuzit.

Uvital bych neco jako "minilot" (KB 100 ks) - skoda, ze to zatim nikoho nenapadlo - asi by to SPADove obchody vyrazne rozhybalo.

Na zitrek se dusevne pripravuji - jsem rozhodnut pro prvni US akcie - Ford ... jeste nevim, jestli 100 nebo 200 ks. Cena je v podstate "na dne" (trilete minimum), posledni den (patek) jsem ale zaznamenal mirne oziveni - cena vzrostla o cca 30 centu a prudce "vzletlo" volume ... Akcie sleduji uz 2 mesice a pujdu do toho, i kdyz rady analytiku priliz optimisticke pro "buy" nejsou.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro diskuze o akciových obchodech založte prosím klasické nové vlákno s názvem např. "Akciové obchody" zatím v sekci "Diskuze nad obchody". Pokud se diskuze o akciích rozjede, pak založíme samostatnou složku.

V tomto vlákně "Můj první obchod" prosím dále konkrétní akciové obchody nerozebírejte - vlákno je zde založené pro začínající obchodníky a popis jejich dojmů z prvních obchodů.

Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

No super, gratuluji.
Jinak právě o tom se přesně můžete v tomto vláknu rozepsat - co vás vedlo k otevření tohoto obchodu, jak dlouho jste se na něj připravoval, jak dlouho jste forex testoval atd. atd. To je přesně typ příspěvků určený pro toto vlákno.
Přeji další úspěšné obchody.
petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...