Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Ale já přece netvrdím, že je v pořádku obchodovat s pár stovkama na účtě jen proto, že mi to broker dovolí. To už by si měl vyhodnotit každý člověk sám s jakým minimem peněz začít aby přežil a brokera, který ho limituje výškou marginu by k tomu neměl potřebovat. To ale nebyla hlavní pointa. Ta je v tom, že ES není finančné náročnější než ostatní indexy. I v případě, že byste měl na ES dvojnásobný margin než třeba na NQ, stále není dražší. Jen je třeba mít o adekvátní částku na účtě víc. Tato částka ale bude jen jakási záloha, nebude to částka, kterou navíc riskujeme. Prostě nejde o peníze "ve hře", kterými jsou risk na obchod nebo max. drawdown a tyto vycházejí z velikostí pohybů. Tzn. vyšší margin je náročnější na kapitalizaci, ale tento nárůst sám o sobě nedělá obchodování riskatnějším. Já to rozebírám hlavně proto, že pořád spousta lidí dělá rozdíly mezi ES a NQ(YM), které neexistují. Něco ve smyslu příspěvku Dwolta - nabil jsem si na ES, přejdu na bezpečnější NQ. To je prostě nesmysl. Pokud si natloukl na ESku, pak si stejným obchodováním nabije stejně na NQ. Samozřejmně pomíjím vyšší margin, který měl. Ale to byla možná spíš jeho záchrana, protože s nižším by mohl dopadnout ještě hůř.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Marginy bych nechal také stranou, to není ta hlavní pointa.
Ale dovolím si tě citovat "např dnešní momentální rozpětí od začátku seance v $ - ES 290, YM 295, NQ 245, TF 980. " Chtěl jsem říct že jsou trhy dravější, a mají větší cenové rozpětí. Bavím se o ES a NQ. TF je úž někde jinde.. Mezi ES a NQ je rozdíl denního rozpětí z tvého příkladu 45$, což je skoro 20%. To bohužel pro mě jako začátečníka je rozdíl. Uznávám že je to možná směšný, ale já se snažím dosáhnout můj první cíl - o přežití při aktivním obchodování :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dwolt

směšné to určitě není, jenom věc se má trochu jinak. Ta citovaná čísla jsem naměřil zrovna v tu chvíli kdy jsem to psal. Tyto tři trhy se ale v tom, který z nich je o pár desítek dolarů dražší střídají. Jednou je nejlevnější NQ, jindy ES ... Takže těch 45 $ není rozdíl mezi ES a NQ. Jinak co se týká dravosti tak můj pohled na ní je takový, že se dá vyjádřit samozřejmně denním rozpětím, ale třeba i tím, jak velký je jeden konkrétní dynamický pohyb krátce po tom, co se trhy najednou výrazněji pohnou. Dalo by se říct jak velký je v poměru k dosavadnímu range i když si uvědomuju, že je to zjednodušené. Tato vlastnost je hodně důležitá z hlediska velikostí falešných průrazů a s tím souvisejícím SL. To ti jistě neříkám nic nového. Píšu to proto, že ES narozdíl od YM a pravděpodobně i NQ (ten jsem moc neobchodoval) je po většinu času méně divoké nebo dynamické. Když jsem začínal, tak samozřejmně na "levném" trhu YM a ten mě svými spiky ničil. Neříkám, že byl neobchodovatelný, ale já jsem se mu nechtěl velikostí SL přizpůsobit. Zkusil jsem ES, na kterém jsem kreslil SR podle stejného klíče a zjistil jsem, že je prostě kultivovanější. Důvod je jasný, na ostatních indexech potřebuje skalper (myslím skalpera, který pohyb iniciuje) pro pohnutí cenou o stejnou velikost až o řád menší kapitál na margin než by potřeboval na ES. Zároveň se na těchto "levných" trzích dá očekávat hodně začátečníků s malými SL, takže to je pro chudé skalpery ráj, kterého zjevně využívají. To je můj pohled, který nikomu nenutím, každý si to může vyhodnotit sám ... Jo a ještě jednu výhodu má ES a to tu, že díky obrovskému objemu obchodů ti při normálních pohybech nehrozí slip (1 tick není slip :-) ). Já vstupuju prakticky jen limitem, takže market je u mě jen na SL a nepamatuju se na to, že bych někdy nějaký dostal a to i při prudších pohybech (při nějaké hysterii je samozřejmně možný). U obchodníků na trzích s malým objemem jsou i několikatickové slipy běžné, jak je sleduju...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Mám dotaz, začínám a nejsou mi jasné zadávání SL a PT. Pokud zadávám obchod v Mosaic tak např. CTZ15 a SBK15 obchod v TWS je, že CTZ nakoupím a zároveň prodám SBK, pak zpětně prodám CTZ a nakoupím SBK. No ale jak zadat SL? příkazem stop na nějaké hodnotě to vím, ale na kterou nohu - jako nákup CTZ a prodej SBK a jak u PT. prostě jsem v koncích. Díky za radu a názorné vysvětlení. Rolly :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozes to urobit tak ze tam kde zadavas order si vyberies polozku advanced tam si mozes nastavit pt aj sl. Automaticky ti vytvori poziciu na uzavretie. K tomu sl si daj pozor aby si ho nemal blizko niektore kombinacie su dost volatilne aby ta nevyhadzovalo prilis casto a nakoniec zistis ze na konci dna by to uzavrelo v pluse. Vela ludi pouziva mentalne sl, ale to si skusis a uvidis co je pre teba lepsie

39605

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Gajo ještě jednou mi poraď, chtěl jsem zadat v simulaci ZSQ16- ZSU16 a po zadání v Mosaic se to nechce spárovat, buď to píše že to mám zadávat jinak (You can create a futures calendar spread quickly using the symbols separated by a dash. For example CLU5- CLV5 will create a crude Sep15/Oct15) nebo to píše že jsou chybné měsíce a combo nejde vytvořit. Nevíš co s tím a kde by mohla být chyba?? Díky Rolly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...