Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Po pravdě řečeno, když jsem rozebírala v klidu situaci, do které jsem se svou neopatrností dostala, a co mě vedlo k tomu, že jsem do toho šla vědomě znovu, tak jsem zjistila, že má motivace ani nebyla snaha dostat aspoň něco z trhů zpátky, jako spíše vyzkoušet si live zda bude fungovat moje strategie, kterou jsem před tím testovala, a taky jsem hlavně chtěla zjistit, jak se budu chovat já, když VÍM, že jdu do toho live, jestli se mnou budou emoce mlátit nebo budu mít chladnou hlavu, zda se mi bude třást ruka, jestli dodržím pravidla vstupu i výstupu-to si člověk prostě musí vyzkoušet. I když si myslíte, že se znáte, skutečnost může být úplně jiná.... Takže jsem testovala sama sebe, no a zjištění, že když vím, do čeho jdu, dokážu pravidla dodržet, dokážu mít chladnou hlavu, to bylo pro mě to nejdůležitější. Těch +37,50 byla jen přidaná hodnota. Vím, že to neznamená vůbec nic, ale taky vím, že před trhy budu mít vždy respekt, ale nebudu se jich bát, když budu vědět, co dělám a proč to dělám. A za to mi to školné rozhodně stálo.

Tatiana

A díky všem za přivítání do klubu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,
zdravím tě a přeju nadále jen "cílené" obchody :) Ale nějakým úletem si projde asi každý. Koneckonců znáš z Plzně moje "Veselé historky z obchodování" - ten Velký Trader tam nahoře si s námi smrtelníky asi občas pro zábavu "klikne". A hlavně - zjistila jsi, že při live kliknutí se kliká stejně jako při simu, čísla jsou na monitoru také stejná a grafy chodí podle stejné "logiky" :) Ruka ani noha neupadla, zemětřesení se nekonalo, komety i ufoni ten náš vesmírný pumlíč taky minuli..... Máš prostě křest ohněm za sebou a jsi živa et zdráva. Co si přát víc, že?

Těším se, že tě zase uvidím v Plzni

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny tradery.

Rád bych se v tomto vlákně podělil se svými zkušenostmi z prvních obchodů.

Zaujal mne Forex a svůj první obchod jsem uskutečnil po měsíci obchodování na demo účtu. Došlo mi, že demo je dobré maximálně na naučení se s programem, psychologie každého člověka je natolik silná, že pokud si budu "hrát" s virtuálními čísly mimo skutečných peněz, nikdy dostatečně neotestuji tu nejdůležitější část obchodování - sama sebe. Ačkoliv se psychologii jako koníčku věnuji cca 12 let, živé obchodování mě natolik "vykolejilo", že jsem v několika prvních obchodech udělal všechny chyby, o kterých se zde na Finančníku píše. Přišel jsem sice o 30% mého účtu, nicméně věřte nebo ne, mám z toho velikou radost. Už to totiž nikdy neudělám - posouvání Stop losu proti mne v naději o otočení trhu, schopnost riskovat 10 pips a brát zisk 4 pips, obchodování proti trendu, nahodilý vstup jen abych obchodoval, prostě jsem si to vše vyzkoušel a zažil za své vlastní peníze. Doufám, že se na mne nebudete zlobit, ale doporučuji tuto zkušenost všem, je důležité vědět, jak takové konání "chutná", co se v člověku děje...
Dnes stále nejsem ziskový, nicméně již obchoduji podle plánu, který dodržuji a - světe div se - pomaličku smazávám ono velké počáteční mínus způsobené nedodržením vlastních zásad. Zároveň sleduji, jak se mění mé chování i v běžném životě - je to úžasné.
Ještě bych měl podotknout, že když jsem na obchodování Forexu a komodit narazil, bylo mi jasné, že je to ONO, plánuji stát se full-time traderem. Uvědomuji si dlouhou cestu, kterou mám před sebou, protože jsem se již na počátku rozhodl, že vyzkouším vše - Forex, ID indexy i poziční Futures. Penězy neoplývám, takže se učím trpělivosti, šetřím každou vydělanou korunu a doufám v "lepší zítřky" :)

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem ,


Ahoj Tatiano tak konečně živé obchodování , když jsem četl tvůj článek tak už po větě (tak si tady přeskakuji od monitoru k monitoru ) jsem si říkal že se jistě musíš splést a hup trefil jsem se . Ale je to jak píšeš bylo to školné a tomu se nikdo nevyhne , jen bych si nedělal iluze o tom že to školné bylo a další už nebude . Takže závěrem ti mohu jen poblahopřát k prvnímu kroku za úspěchem a novým životem , hlavně at je těch ztrát co nejméně držím ti palce .


PS: do té Anglie jsem se nakonec nedostal takže brzy na shledanou v Plzni .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To víte, že další školné bylo.......jak by ne. Nejvíc mě štve, že ještě víc než samotné školné mě stály komise, protože Harpoon je má devastující, vychází ještě i s nějakými poplatky burze na cca 18 dolarů R/T, takže 5 kliknutí 90 babek, což je síla. No příští týden snad už bych měla být u IB, takže zase bude co se učit, nové softy, asi s live klikáním ještě chvilku počkám, účet už mám nižší o 500 babek, 250 školné, zbytek komise. Všechny chyby, co jsem udělat mohla jsem samozřejmě udělala. Jak psal tady Martin, mohla bych to zkopírovat a bylo by to i o mě až na to, že jsem zdaleka nepřišla o 30% účtu. Ano, taky to obchodování jen pro to samotné kliknutí jsem zkusila, a pak jsem čučela, že jsem nestačila ani nastavit stopku a už jsem byla -80, tak jsem tam rychle střihla market a orosená vystoupila během 30 vteřin na -90 (+18 komise) a byla jsem ráda, že jsem z toho venku. A už neklikám........ Pokorně jsem se vrátila k tréninku a přestala si myslet, že už to přece umím. KULOVÝ. Ale bude to dobré, i psychiku zvládnu, jen budu opatrnější a nebudu brát všechno. Školné platí určitě každý, jde jen o to, aby nebylo ve výši účtu, že. Takže i když u Global Futures (pan J.Kuzel) je margin jen 500 dolarů, asi je pro začátečníka lepší margin 1500, aspoň ho to neláká hned na multikontrakty, což aspoň mě by při marginu 500/kontrakt velice pravděpodobně lákalo. Ale jinak souhlasím, chce si to kliknout live, člověk do té chvíle netuší, co to s ním udělá a jak se zachová.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: trader.oplt

Stále se tady všichni ubezpečujeme co je správné a co není , vy jste se pustil do obchodování po jednom měsíci testování protože jste věděl že demo je leda tak dobré k tomu aby jste zjistil jak se ovládá . Já si tak říkám kde dělám asi chybu že jsem ještě nedospěl do stavu kdy si mohu říct tak jo pojď do toho teď už můžeš .Nic proti , máte mé naprosté uznání a obdiv že jste do toho šel touto cestou , jenže příběhy začátečníků jsou tak nějak stejné . Mě by docela zajímalo jak dlouho jste trénoval svou strategii než jste usoudil že to šlape jak má a můžete do toho praštit pěkně zostra , stále mám pocit že všichni jsou nějak nedočkavý . Já jsem si např

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nějak se to předčasně odeslalo tak tady je zbytek OK.

Já jsem si například dal za cíl na demu Forexu udělat z 5,000 celých 50,000 a potom zhodnotím jestli je má strategie správná . První účet 3,500 jsem zničil po deseti dnech s woodieho systémem , vůbec mi to nešlo tak jsem se vrátil k základu . Otevřel jsem nový účet 7,000 všechno smazal a nastavil jediný indikátor CCI 14 a průběh obchodů po týdnu ? –2388 po dalším týdnu -2950 po třetím týdnu mi zůstalo +3200 . Začal jsem si říkat že to fakt není možný a kde sakra dělám chybu . Nikde – zjistil jsem že neobchoduji , ale že si jen hraju . Potom jsem vše přehodnotil a za deset dnů jsem měl účet +8120 a přesto že jsem zažil velkou euforii -přece jen vydělat za deset dnů 5000 dolarů je velice pěkný výsledek, ale pořád

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pořád mi to nějak padá nevím co s tím počítačem je , omlouvám se za roztrhaný článek ale snad se v tom vyznáte

-ale pořád jsem si říkal že to v trzích nic neznamená . A tenkrát jsem měl pravdu protože dnes mám +7557 , ale i to je dobré protože zatím nejsem v červených číslech . Aspoň jsem zjistil že vydělávat se nemusí jen po 50ti dolarech na obchod , největší zisk byl teď 13,09,06 ,, 2120 dolarů ale bylo to při dvou kontraktech a pozici jsem bohužel musel držet přes noc otevřel jsem long v GBPUSD 13.09.06 v 18:05 a zavřel ho 14.09.06 v 20:35 na posunutém stop lossu .

Já vím že tento článek nezapadá přesně do tohoto vlákna a za to se taky všem moc OMLOUVÁM , ale je reakcí na příspěvek nicku trader.oplt takže v jiném vlákně by asi působil divně . Napsala ho moje zvědavost .


Hezký víkend všem .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer Rendo,
děkuji za Vaši reakci a vážím si jí.

Teď napíšu něco, za co mi asi všichni utrhnou uši :) Já svou strategii ladím právě v ostrém obchodování a to z tohoto důvodu : v ostrém obchodování musím mnohem více "zapnout", vše naprosto důkladně promyslet, upravovat obchodní plán (ve smyslu vylaďování stop-losu a P/T). V ostrém obchodování udělám chybu jen jednou a jsem poučen navždy. V ostrém obchodování jsem prostě DONUCEN jet na 1000% ne na 30%, jak jsem to dělal v demu (vždyť přece o nic nejde...)
Ono je to opravdu o psychologii - já si určil opačný cíl než Vy : pokud prodělám svůj ostrý účet, beru to jako školné. Nevadí. Jsem od samého začátku "nucen plavat mezi žraloky", ne jen virtuální hra s virtuálními penězi.
Pokud dovolíte, uvedu příklad na tom, co jste napsal : neumím si představit, že po přechodu z dema na ostré obchodování byste doopravdy nechal růst svůj profit na 2120 USD přes noc. Mi osobně by to právě psychika nedovolila. Je to (alespoň pro mne) spousta peněz, raději bych ukončil večer obchod (co když ráno bude velký gap, který mi můj profit smaže ?). To je právě ona psychika, kterou si testuji na ostrém obchodování. Navíc třeba při obchodování fundamentů prostě častokrát nejde reálně ukončit pozici tak rychle a za takovou cenu jako v demu (v pátek jsem tímto způsobem přišel o 15 pips ve více lotech). To se prostě na demu naučit nejde.
Ještě bych rád napsal, že mé rozhodnutí začít obchodovat "naostro" nebylo nedočkavostí, prostě jsem měl pocit, že demo mi víc nedá, víc mne nenaučí.
Jinak k obchodování používám jednoduché metody jako klouzavé průměry a candle stick formace pro určení trendu a samozřejmě fundamentální informace (pouze základní) a obchodují pouze pár EURUSD a USDJPY. Ale to už sem nepatří.

A abych učinil za dost názvu tohoto vlákna, můj první obchod byl zisk 1 pips "pro štěstí", který jsem vydělat chtěl a taky vydělal :) - naskočil jsem do trendu po korekci a ihned vyskočil, i když trend pokračoval mým směrem. Na tomto obchodě jsem si poprvé vyzkoušel svou psychiku - plán jsem dodržel a nezůstával v obchodě déle, i když obchod pokračoval k dalším profitům :)

Možná to dělám "špatně", ale mi to takto funguje a jsem sám se sebou den ode dne spokojenější a jsem si jistější sám sebou, dnes bez mrnutí oka likviduji ztrátové pozice, s výstupy mám stále problém...

S pozdravem Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen doplním že máte pravdu , já bych v reálu taky zavřel dřív možná bych to zavřel jak by se objevil profit 100 dolarů , ale tento obchod šel velice dobře celou dobu co jsem byl v trhu a večer jsem posunul SL tak aby mě to případně otočení vyhodilo na SL a ono to náhodou vyšlo a nastolený směr pokračoval dál vzhůru .. Teď řeknu něco co není v souladu s obchodní disciplínou , ale zjistil jsem že když vstoupím do trhu a hned zadám stop loss a profit T. je lepší utočit se na židli a raději čučet na TV než civět na obrazovku a očima tlačit trh požadovaným směrem ( potom jsou to ty nervy ). Prostě prvních pět úseček sleduji pozorně – potom se začnu nudit nebo mám nerva . Takže se otočím a koukám raději jinam a občas se mrknu kam to jde a jak se to formuje . Ovšem né vždy tak činím pokud je trh neklidný sedím a koukám někdy jsem i hodinu v mírné ztrátě a tak čekám až to skočí do plusu a normálně to zavřu a jsem rád i za dvacet dolarů .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trader.oplt + ti kteří se chystají k prním obchodům:

Četl jsem váš příspěvek o lazení strategie při ostrém provozu. Hluboce smekám před vámi klobouk, ale všem ostatním nedoporučuju "ladit" strategii v ostrém provozu (!měl jsem pocit, že to tu nezaznělo!). Je to absolutní sebevražda min. pro pro 99,9% traderů (právě tu nechávám místo pro vás, trader.oplt:)).

Padlo tu heslo "nucen plavat mezi žraloky" ve spojitosti papertrading versus live trading - raději si s nimi chvíli hrajte v bazénu a teprve pak s nimi vyplujte na širé moře. Věřte, že i tak to bude dost těžké, ale jde to zvládnout.

Jsou tu minimálně dva problémy proč vývoj strategie za ostrého provozu nefunguje, nebo při nejmenším je velmi neefektivní investicí:

Ten první problém, nazveme jej technickým, je o tom, že žádný trader není schopen zjistit funkčnost systému z pár desítek obchodů, tedy obchodů, které vám zruší účet. Můžete chytnout třeba 7 ztrát v řadě a řeknete si tenhle systém je totální brak a při tom se může jednat z dlouhodobého hlediska o systém, který je schopen zhodnotit 1000% vkladu ročně. Např. si všimněte, že John Holsinger (www.financnik.cz/art/osobnosti/komodity-john-holsinger.html) měl v roce 1999 ztrátu -100 tis. dolarů a přesto si o něm dnes čteme!

Druhý problém je psychologický. Chceme dosáhnout zisku, který v násobcích převyšuje velikost SL, ale psychika nám na začátku nedovolí setrvat v obchodě tak dlouho dobu (zdá se nám že už jsme dost vydělali, nebo se nám zdá, že jsme už dost prodělali a začínáme o našem rozhodnutí pochybovat = vždy ztráta). Také se můžou objevit příznaky "vše co dělám je špatně, příště to udělám jinak". To vede také ke konci.

Když budeme detailisti a každou drobnost si v papertradingu nasimulujeme na stovkách případů, tak vyhrajeme. Není to tak jednoduché jak to vypadá. Osobně jsem svoji první řízenou sérii ztrát (teď už je zpátky) skončil na -1100 USD. Před tím byla ztráta z nevědomosti, o které píši tento příspěvek. Ta byla dalších -1295 USD. A právě ta byla úplně zbytečná...

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TAk to mam za sebou. Dlouho jsem vahal jestli se mam "pochlubit" co se mi stalo.
Jelikoz jsem se posledni dobou zacal citit v trhu pomerne jiste, tak jsem si rekl ze si dnes jednou kliknu "live".
Pockal jsem si na prorazeni SR urovne a kdyz se zacal tvorit na 3 min. TF triangl tak jsem dle planu vstoupil v 18.14 hod prikazem Sell na urovni 11674.
Predem jsem odepsal na tento obchod SL25 USD.
Dotud vsechno OK.
Jenze:
po vstupu se trh vydal proti mne a jelikoz jsem mel automaticky nastaveny SL na 50 USD tak jsem rychle posouval SL pres T-sim na pozadovanou 25 USD uroven. Samozrejme v te rychlosti jsem se o jeden tick preklikl a prave o ten jeden tick jsem byl na SL 20 USD vychozen. Netreba asi rikat ze pokud bych zadal mnou dopredu urceny SL 25 USD tak cely obchod skoncil +125 USD :-(

U mne bude obchodovani ciste psychicka zalezitost.Bude to boj s vlastni hlavou. OS mam natolik primitivni ze se da obchodovat skoro mechanicky. Na nej se vymlouvat nemuzu. Beru to jako vyzvu k dalsimu sebezdokonalovani.

Kazdopadne pokud mi dopadne par veci ktere meli byt puvodne uz davno uzavreny a hlavne zaplaceny tak od noveho mesice pojedu obchodovani na plny uvazek.

Hodne uspesnych obchodu bez podobnych prekliknuti preje
Swen

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to swen: zajímavé, to posouvání máte také v plánu? Jestli jo, tak je to ok. Když víte, že měsíčně vám systém udělá např. 1500 USD, tak bych 20 USD neřešil, prostě se to stane. Na úplném začátku jsem měl taky křeč v oprstu, ale já vždy klikal dvakrát :) a to mě samozřejmě ještě víc rozhodilo, protože sem při výstupu vstoupil ještě do opačné pozice, prostě kolaps. Ještě párkrát se to stane a pak už nikdy...
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...