Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Výsledky backtestingu


PET

Doporučené příspěvky

Testoval som ešte 1 trh YM. Pre tých, čo nepoznajú e-mini Dow Jones za 8. mesiac.Opäť podobné výsledky ale bez výraznejhších chýb.Tento trh bol na tom trošku lepšie ako NQ - e-mini nasdaq 100, o ktorom som písal vyššie. Viem, že to nie je super výsledok ale poteší i tak.

August
Celkový počet obchodov 41
B/E 3
Počet obchodov 38
PT 15
SL 23
win % 39,5
AVG PT $191,60
AVG SL $95,40
RRR 1
RRR 2,00
GROSS Profit $680,00
Commissions $385,00
NET Profit $385,00



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Počítal som to znovu, mám tam predsa nejakú chybu.Ospravedlňujem sa.Ráta sa to pomerne ťažko.Značím si to chaoticky do excelu. Ak vstupujem 1 kontrakt - výstup 1.
Ak vstupujem na 2 kontr. - výstup 2 alebo postupne. No a potom je tých záznamov veľa.

August
Celkový počet obchodov 41
B/E 3
Počet obchodov 38
PT 15
SL 23
win % 39,5
AVG PT $191,60
AVG SL $95,40
RRR 1
RRR 2,00
GROSS Profit $680,00
Commissions $305,00 - zmena
NET Profit $375,00 - zmena

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím všechny.

Backtestuji trh NQ na 3 minutovém timeframu. Po cca 100 obchodech jsem si chtěl udělat orientační přehled, jak si můj OS stojí.

K Backtestu používám deník, který byl k dispozici pro účastníky webináře E-mini I. (únor 2015)
Deník je však nastaven na testování E-mini Russell 2000.

V záložce "Nastavení" v tabulce "nastavení trhů" jsem provedl změnu podle testovaného trhu:
trh - NQ
tick - 0,25
$ bodu - 20.

Přesto mi výsledky vychází nesmyslné.
Např. pro pattern 2V, u kterého vychází křivka equity ztrátová, mi vyjde v MAE, MFE analýze,
že při jakém-koli SL a PT budu mít vždy zisk 48$.

Může poradit někdo, kdo backtestuje E-mini NASDAQ-100, jak nastavit parametry v deníku,
abych dosáhl korektních výsledků?

Díky

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak se na backtesty vykašli. Prostě otevři demo a obchoduj. Hned budeš mít přehled jak na tom jsi. Pokud se nebude dařit, hledej příčinu proč to nefunguje. Pokud vidíš, že trh roste- nakupuj. Já vstupuji v místě drobného poklesu. U více obchodovaných kontraktů může být i několik takových vstupů. Pokud dojde k prudkému otočení dám reverz. Takže není nezbytné používat SL. Tímto jednoduchým způsobem budeš denně v zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak se na backtesty vykašli. Prostě otevři demo a
> obchoduj. Hned budeš mít přehled jak na tom jsi.
> Pokud se nebude dařit, hledej příčinu proč to
> nefunguje. Pokud vidíš, že trh roste- nakupuj. Já
> vstupuji v místě drobného poklesu. U více
> obchodovaných kontraktů může být i několik
> takových vstupů. Pokud dojde k prudkému otočení
> dám reverz. Takže není nezbytné používat SL. Tímto
> jednoduchým způsobem budeš denně v zisku.


Docela by mě zajímalo, kdy už jde o to "prudké otočení" a kdy je to ještě "drobný pokles" ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to je úplně jednoduché. Pokud se trh vrací a opět vzdaluje od svého klouzavého průměru, pak je to drobný pokles. Nakupuji. Pokud, ale trh prorazí klouzavý průměr a letí v opačném směru pak je to obrat trhu. A já ted budu jen prodávat. Místo klouzavého průměru si tam můžeš nastavit cokoliv, trend line, cci, já mám psar, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: MNovak

Děkuji za odpověď i když nebyla na to, co jsem se ptal.

Začínám a tak se seznamuji s trhem.
Chtěl bych si určit jaký dát rozumný SL a jaký PT.

Píšeš, že mám přestat provádět backtest.
Jak tedy určuješ výstup z trhu, když neděláš backtest?

A jestli se mohu ještě zeptat - jaké trhy obchoduješ tímto způsobem?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal: ------------------------------------------------------- > Tak to je úplně jednoduché. Pokud se trh vrací a > opět vzdaluje od svého klouzavého průměru, pak je > to drobný pokles. Nakupuji. Pokud, ale trh prorazí > klouzavý průměr a letí v opačném směru pak je to > obrat trhu. A já ted budu jen prodávat. Místo > klouzavého průměru si tam můžeš nastavit cokoliv, > trend line, cci, já mám psar, apod. Ok, co třeba tady? Je to jednoduché?

32277

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si to nastavuji tak, aby mi to ukazovalo to co chci vidět. Dát si třeba nižší MA, apod. Je potřeba si s tím pohrát a najít svůj styl. Určit si jak rozpoznám obraty.
Výstup si můžu nastavit jakmile trh, svíce uzavře v zisku. Další pak při obratu trendu. Jakmile obchoduješ tak ti přichází myšlenky jak si který výstup udělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je všechno v pořádku... Jenom si nejsem úplně jistý tím, že je to tak úplně jednoduché, jak to možná vypadá. To, co píšete určitě skvěle platí v trendech, nicméně trhy a jejich volatilita značně kolísá, málokterý trend je tak čistý, aby respektoval právě nastavené MA nebo další indikátory.. Většina věcí je jednoduše vidět ex-post, ale v reálu přicházejí situace jedna za druhou, které jednoduchost popírají... Máte můj obdiv, pokud vám váš styl dává na konci každého dne plus.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krejzic
Dopředu nevíš co přijde, alespon já to nepoznám. Zkrátka jen čekám až se trh rozjede. Pak inkasuji profity.
Např. dnes na DJ vstup v 15:53 long 16803, dále přikup při poklesu v 15:55 na té samé ceně. Uzavřeno v 15:59 na 823. Nastaven PT.
V 16 hod může být report a náhlý nečekaný zvrat, proto výstup. V jiném případě by šel kontrakt držet až do otočení trendu, který stále pokračuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...