Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

Horacio,
osobně bych doporučil US trhy NQ a YM, jsou relativně nejlevnější a hýbou se víc než dobře :) .. a jako studium bych si být tebou otevřel grafy a sledovat dané trhy, screen-time je to hlavní co te posune vpřed, co se teorie týká, tak asi ji moc nepotřebuješ, snad jen složení daných indexů (najdeš kdekoli finance.yahoo, stránky burzy, nasdaq má svůj web apod), takže primárně čti trh jako takový a najdi si v něm svoji cestu a čtení je víc než dost taky zde na mainwebu a i diskuzním fóru

to Krejzic - díky za tip (tu) k nezaplacení, zajímal mi spíš pohled člověka, co to přímo obchoduje, než teorie, ale dík :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravím,

mám otázku ohľadom kotácie SP500 - ako mám pochopiť tento cenový rozdiel v hodnote indexu:

1. money.cnn.com/data/markets/sandp/ , kde je cena SP 500 1804,76

2. www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/sandp-500.html ? , kde je last cena SP500 1801,10

nejde o veľmi výrazný rozdiel (3 body), ale prečo existuje tento rozdiel ? Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdravím,
>
> mám otázku ohľadom kotácie SP500 - ako mám
> pochopiť tento cenový rozdiel v hodnote indexu:
>
> 1. money.cnn.com/data/markets/sandp/ , kde
> je cena SP 500 1804,76
>
> 2.
> www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-in
> dex/sandp-500.html ? , kde je last cena SP500
> 1801,10
>
> nejde o veľmi výrazný rozdiel (3 body), ale prečo
> existuje tento rozdiel ? Ďakujem

To prvni je cash value, tedy soucasna hodnota tech 500 akcii. Je to vlastne podkladove aktivum pro to druhe, coz je futures kontrakt December 2013, a to uz ma hodnotu trochu jinou jelikoz splatnost je az za mesic. Dalo by z toho i usoudit ze vseobecne lide predpokladaji pokles hodnoty akcii, jelikoz futures ma nizsi cenu nez ten index samotny v tuto chvili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jasné rozumiem. ďakujem. Ale aj tak mám ešte jednu otázku - tým pádom napr. u agrárnych komodít mám aj cash cenu ?

Pretože našiel som niečo takéto - www.barchart.com/quotes/futures/ZCY00 - tu je, že Corn Cash 2000 s close 428,25

Alebo našiel som ešte toto - www.quotecorn.com/ - s price 429,25

A na burze mám decembrovú - www.cmegroup.com/trading/agricultural/ - s close cenou 423,25

A teraz sa pýtam - keď chcem niekomu povedať, že aká je momentálna cena kukurice na trhu, tak čo mu poviem ? :D Že 428,25 alebo 429,25 alebo 423,25 ?

Ja som bol doteraz v tom, že ceny všetkých komodít - agrárne, energie, softs, kovy - sú jednoducho ceny momentálne obchodovaných najbližších kontraktov. Ale asi to tak nie je, prečo ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestliže se kukuřice obchoduje na CBOTu, pak bych se díval na ceny, které uvádí cmegroup.com. Kukuřice se obchoduje jednak v GLOBEXu, jednak na pitu (Open outcry), tudíž zavírací cena se může drobně lišit. U ostatních webů se cena obvykle liší tím (alespoň co jsem kdysi vypozoroval), jak se počítá close daného dne, někdy použijí cenu last tick, někdy cenu bidu, asku v době close, někdy jsem měl pocit, že se přepočítává později podle ceny settlementu atd. Hlouběji jsem ale nepátral, pro mne je důležité, jak se chová moje platforma :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máte v hlavě strašný zmatek

Číst knížky je jedna věc. Motivace.

Proč nyní mluvíte o živém účtu ---- tím se nazačíná --- to jste se nedočetl?

Čím začít .... to si musíte sám ozkoušet na DEMO účtu.

Spread je ten nejmenší problém --- je to sice důležité, ale vy potřbujete praxi na cvičném účtu.

Už jen samotné zvládnutí platformy (předpokládám MT4) vám bude trvat 3-6 měsíců.

Seznámíte se s indikátory, ........

A za rok "možná !!!!" budete zralý na LIVE účet.

Proč hledáte nějakou magii ??? Musíte začít "pracovat, zjiušet a hledat".

Nikdo vám zkušenosti do hlavy nenaleje norimberským trchtýřem. Je to na vás.


Odpovědi na vaše otázky si zodpovíte SÁM.


Mějte se






Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Myslím, že asi ani nepíšu do správného topicu, ale nová témata zakládat nemůžu, vlákno o Metatrader 4 jsem tu nenašel, tak to zkouším tady.


Sháním ALARM pro CCI (perioda 34), který mi zahlásí protnutí 100 a -100, ale potřeboval bych, abych si u každého grafu mohl nastavit, jestli chci hlásit protnutí 100 nebo -100. Víte o něčem takovém?


Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Když už jsme u MT4, lze použít AOL, který bude hlídán dalším skriptem? Strategie kterou používám vykazuje značné zisky ve většině měsících v roce. Ve zbylých vykazuje značnou ztrátu. Chtěl bych, aby se obchodování zastavilo vždy zůstal minimální zůstatek. Např. obchoduji s 300 EUR, s 250 EUR by se strategie zastavila. Pozn. Strategie je .ex4, tudíž nelze editovat.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Caute, chcel by som sa spytat ci tu niekto obchoduje vyslovene len swingovo, resp. dlhodobejsie (dni az tyzdne)

Ma vyznam si platit intradenne data pre pozicne obchodovanie podla vas niekde na IB,TB napr.? Nepostacuju pre tento tym obchodvanie len EOD?

Dik za vase nazory resp. este lepsie skusenosti :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Ma vyznam si platit intradenne data pre pozicne
> obchodovanie podla vas niekde na IB,TB napr.?
> Nepostacuju pre tento tym obchodvanie len EOD?
Domnívám se, že na tuto otázku nelze odpovědět. Obchodování je vždy o tomhle cyklu:
(A) idea => (B) plán => (C) test => (D) real
Pokud Tě napadne (A), která vyžaduje jen EOD data, připravíš se na to (B) a otestuješ (C) a pořád to vypadá dobře, pak žádná jiná data než EOD nepotřebuješ. A naopak :)
Já obchoduji swingově, většinou opce. Mám IB, kde mám zaplacena intradenní data, což mi umožňuje jednak se již během obchodního dne rozhodovat podle cenové akce, co se svou swingovou pozicí udělám, jednak mohu občas něco zobchodovat intradenně. Ale je to moje (A)-(D), někomu jinému mohou stačit zpožděná data v IB zadarmo, data někde na investing.com nebo EOD data. Je to jenom o tom, co říká Tvoje (A)-(D).
Hodně síly!


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...