Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

papertrading


Prezident

Doporučené příspěvky

Tak pockam s otazkami teda az ked ich docitam do konca, ved som ich nakupila celkom dost aj s ebookami zial som v jednej len na zaciatku, asi ozaj plati: prace kvapna malo platna ;)
Moja hlavny problem bol ze preskakujem z fora do fora a potom to nema vyznam..

Velmi sa vsetkym ospravedlnujem :)

spec799 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dneska jsem přečetl druhou knížku vydanou
> finančníky a v obou je toho napsáno až až o
> papertradingu, backtastu i obchodním plánu /
> systému.
>
> " Milion se vydělává dolar po dolaru. "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 111
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat zkušenějších jak je vůbec možné, že je paper o poznání horší než-li backtest. Respektive tak naivní nejsem, ale jde o to, že v hrubém BT, kde jsem nebral v potaz rotace, nejasnost směru trendu, volume atp. jsem vydělal 4-5x víc, nežli v paperu. V paperu jsem si značil silnější S / R, čekal na jasnější trend neobchodoval u přílišné rotace atd.
Mám tedy udělán paper jen za dva měsíce (resp 4-násobný playback), ale neříkejte mi, že když si všímám jasnějších záležitostí, že může paper dopadnout o poznání hůř, nežli BT.
Obchoduji systém finwin a dle tohoto by mi vyšlo, že je lepší obchodovat čistě dle CCI, ale to se mi nepozdává. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

Ahoj,
můj úplně první příspěvek (ač už to tu nějakou dobu sleduji).
Našel jsem si nový koníček. Hltám knihy, články, diskuze o burze.
Teď mám doma knihu o technické analýze a divím se, že ty matematické vzorce chápu.

A k otázce. Chci opustit od náhodných Excelovských tipů a začít si tvořit pokročilé analýzy trhu. Přijde mi to jako dobrý způsob pochopit za chodu všemožné indikátory a navíc jet svojí individuální cestou. Představa je taková, že do systému naženu data a on mi dle [bold]mých vlastně vytvořených rovnic[/bold] vyhodnotí pravděpodobnost ziskového obchodu.

Je nějaký software, který by tohle umožnil? Matematicky modelovat od píky? Nechci předdefinované indikátory (max. jako doplněk).
Vyhovoval by mi i Excel, ale jak do něj hromadně hnát data máte někdo vymyšlené? Kontingenční tabulky?
Bych totiž rád do budoucna tímto analyzoval trh. Třeba 10-20 grafů najednou...

Už jsem měl pár otázek v hlavě, které jsem nějak obešel, ale toto mi jinak nejde.

No a s tím mám ještě vedlejší otázku - pokud by ten soft neobsahoval vstupní data, kam chodíte na grafy (nejlépe free, pro začátek)? Yahoo?

Děkuji moc za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...