Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Denní zprávy pro daytrading


Vlad

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 984
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

ahoj všem,
díky za reakce. (tu)
Teď něco málo za mne, když jsem před více než rokem pokračoval po Vladovi v tomto vlákně určitě nebylo smyslem suplovat různé oficiální zdroje pro fundamentální zprávy, na to je jeden krátký vykopírovaný příspěvek sakra málo :) spíše mi šlo o to ukázat nováčkům, že něco jako "svět fundamentálních zpráv" existuje a že velkou částí výrazných a zdánlivě neočekávaných pohybů trhů jsou zkrátka fundamentální zprávy a prohlášení, ať je to "strýček Ben" nebo Trichet, popř Geithner nebo kvartální výsledky firem atd atd atd.
Na druhou stanu, každý kdo už v obchodování pokročil dál, tak buď fundamenty ignoruje nebo si našel vlastní cestu a zdroje, jak jejich časy vyhlášení a případné důsledky zakomponovat do svého obchodování, k vlastní spokojenosti.

Já čerpám z hlavně těchto zdrojů:
www.forexfactory.com/calendar.php
www.bloomberg.com/markets/ecalendar/index.html
www.openecry.com/traderstoolbox/calendar.cfm

popř nejsou k zahození další formy/stránky:
www.forexpeacearmy.com/forex_news_calendar/
online.barrons.com/public/page/barrons_econoday.html
www.patria.cz/news/default.aspx

dále z vlastní zkušenosti mohu doporučit aspon vyzkoušet placené:
www.tradethenews.com/

Každý nechť si vybere sobě sympatickou formu a grafiku. (tu)

btw: doufám, že zveřejnění těchto odkazů nijak neporušuje pravidlo fóra.


Tímto bych chtěl ukončit moje vedení tohoto vlákna.

Díky všem za pozornost a ať se daří (tu)

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira_k
Miro, prosím tě nenech se vytočit pár bezvýznamnýma všeználkama. Pokračuj prosím dál. Já osobně si velmi vážím tvého času, který tomuto vláknu věnuješ. Jsem jako nemálo zdejších traderů zaměstnaný člověk. Ráno vstávám dost brzy, a po příchodu z práce zapínám hned grafy (takže potřebuji rychlou orientaci, co se kdy dějě). Proto je pro mě velmi ulechčující, že je takový obětavý člověk jako ty, ktarý sem dává tyto informace hned po ránu jakmile má čas. Myslím si, že podobně jako já si to myslí dost lidí. A to prosím se trandingu věnuji už nějaký pátek. Takže se nenech prosím ani vytočit, či rozladit a pokračuj dál. Věřím, že je dost lidí kteří si tvé práce váží.
"Takových to příspěvků - je to nanic, už tu bylo víc. Ti co se dostali dál asi zapoměli že také kdysi začínali."
Hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Everest,
díky za reakci a podporu ... můj příspěvek nebyl ovlivněn předchozími názory, které samozřejmě respektuji, poslední dobu o tom přemýšlím i tak. zkrátka času je čím dál míň a tohle jsem bral jako "závazek", když už to dělám, tak pořádně a každodenně, jinak to nemá smysl. Teď jsem se dostal do situace, kdy by se mohly množit příspěvky s přerušením, omzenení, vynecháním a to já nechci.
Pokud někdo má chuť a čas, ať to převezme, samozřejmě aktivitě se meze nekladou (tu) ale dnešní ranní report byl poslední od mne.
Určitě mi ty příspěvky nevytočily, pokud by ano, tak to bych asi neměl dělat trading, kdyby stačilo tak málo :)

Osobně k rychlé startovní orientaci využívám Firefox, kde mám pro mne základní stránky v jedné složce v Oblíbených a po otevření Firefoxu si nechám všechny, pro mne důležité stránky ... fundamenty, news .. otevřít najednou.

Ještě jednou díky a měj se fajn,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na zprávách při mém způsobu obchodování mne zajímá pouze čas vyhlášení a jejich důležitost. To vše tu bylo vždy k dispozici. Jsem od příprody pohodlný a snažím se proto vše dělat co nejjednodušeji. Takže jsem každý den kliknul do Tvého vlákna a to byla veškerá denní činnost, kterou jsem zprávám věnoval, škoda. Jen bych poprosil o odkaz, ze kterého jsi je kopíroval - velmi mi vyhovuje forma, to znamená, čas, název a označení důležitosti písmenem, víc nikdy potřebovat nebudu. Takže se tímto připojuji s poděkováním a ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vazeni,
miry a drive pred 3mi lety vlada si lide vazili. ale ted to proste nema smysl. jako nebudte lini. co to s vama sakra je lidi. tohle je regulerni byznis a vy ste lini jednou kliknout na forexfactory a tam se behem par vterin zorientovat?

a co se tyka novacku, tech informaci je tu hodne. vsichni jsme nejak zacinali a kazdy novacek se casem dopracuje k fundamentum. jako tohle ma byt misto, kde se lidi budou posouvat dale a ne ze jim vsechno bude servirovano na stribrnem podnose a oni nebudou nic delat.

mira, ale i vlad a spousta dalsich sem dali odkazy kde jsou zobrazeny data. kazdy at si vybere jaka forma mu vyhovuje.

navic ty data jsou znama dopredu, takze na zacatku tydne by melo byt mozna pravidlem se podivat, co nas ceka jak z fundamentu, tak treba vysledkove sezony a uz to napovi o prubehu obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to everest:

myslim si, ze neni treba se dned vztekat a titulovat lidi, kteri na tohle vlakno prisli a napsali reakci s dobrym umyslem. A podle toho co mira do sveho prispevku pridal tech nekolik odkazu se zda, ze to absolutne neminulo ucinkem, tak to presne ma vypadat.

to mira:

diky za linky, to je presne to, kvuli cemu jsem tuhle strkanici neumyslne vyprovokoval :-)
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...