Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stop-Loss do podrobna.


libkli

Doporučené příspěvky


> Ohledne triggeru - myslem jsem ze IB platforma je
> jen pro ID...

Mirku, je uplne na vas jestli pres tu samou platformu budete obchodovat pozicne nebo ID. Pres rozhrani poslete brokerovi vstupni prikaz a to kdy z obchodu vystoupite, jestli za hodinu, za den nebo za tyden je uplne na vas. Brokerovi je to jedno. Dokud z obchodu nevylezete, tak jste proste in. Nekteri traderi obchoduji napr. nektere komodity pozicne a jine napr. meny pouze intradenne apod.
Martin
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 143
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Mirek F.,
broker má většinou stanovený minimální limit pro otevření účtu, co s ním pak budete dělat, zda skalpovat, držet pozici 2 hodiny nebo 5 mesicu je mu jedno, navic, pri otevreni pozice to ani poznat nemuze, jen Vám na konci dne zmeni margin (pokud má oddeleny), z day na celkový ... je to na Vás a Vašem moneymanagementu, zda je 10 tis. USD dost i na poziční nebo ne, osobně si myslím, že minimálně vzhledem k marginum IB je to málo.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mirek F.,
psal jsem, ze 10 tis. USD bude málo na poziční obchody, já obchoduji intraday mini Nasdaq s day marginem 600 USD, ale když to budu chtít obchodovat pozičně, tak už mi zajímá plný margin, tj. 4000 USD a to si myslím, že můj broker nemá nejvyšší marginy, třeba IB má i dost často vyšší, tj. pokud dodržím MM a chci mít blokováno v marginech 30% účtu, tak musím mít min. 12tis. a to nemluvím o otázce SL, jehož výše závisí na strategii a neměl bych riskovat více než 2% účtu na obchod

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

zdravim,

chtel bych se zeptat jak casto mohu posouvat stop loss. v clanku o stop lossu jsem se docetl, ze v rozumne mire se
za posouvani stop lossu neplati u brokera, ale co je to rozumna mira. backtestuju pozicne kukurici a v chci posouvat
SL o 21 tiku, ale to je nekdy za tri dny dvakrat. u elektronicke to predpokladam je free. jeste bych poprosil, jestli by
mi nekdo neodpovedel jestli je mozne obchodovat corn elektronicky, ptal jsem se na vlaknu corn, ale od brezna tam
nikdo nebyl. dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,
měl bych takový dotaz - jsem zatím ve fázi papertradingu a průběžně dále backtestuji. Testuji trh e-miny russel a mám jistý problém s velikostí stop lossu, jak v backtestu tak v papertradu mi vychází nejlépe SL 250$ - potencionální zisky 1500$ měsíčně, ovšem podle pravidel procentuálního risku, bych měl na obchod riskovat max 100$ (3% z účtu), ale pokud použiji SL 100$ tak se okamžitě měsíční průměrný profit sníží na 200$...
Máte někdo s něčím podobným zkušenosti, či nějaký nápad jak situaci řešit?
Předem děkuji za odpověď
Age

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A.g.e:

základní SL je vždy nutné mít alespoň trochu logický..tj. nestřelit to tam podle max. možného risku na obchod, ale získat jej z analýzy MAE (pokud nevíte, co to je, zkuste to tady na foru vyhledat)..tj. myslím, že 100USD je obecně skutečně na TF málo..

možná řešení vašeho problému:
-udělat analýzu MAE a získat alespoň trochu ideální SL..tak aby byl použitelný ale nebyl příliš vysoký..
-přejít na levnější trh jako je YM nebo NQ, kde bude SL 100USD stačit..

PS. z toho co píšete je zřejmé, že chcete začínat s účtem kolem 3000USD..to je dle mého velmi málo a toto bych velmi zvážil!! jestli nenašetřit alespoň do 5000-8000..ideálně 10k..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to A.g.e

me jeste napada:

-vyzkouset alternativni timeframe (volume, tick, range bars)-pokud jiz nepouzivate, SL by mohl stacit mensi, ale signaly pak mohou byt prilis rychle a to uz se nam zacatecnikum spatne obchoduje

-zvazit jestli nezacit s konzervativni strategii, obchodovat treba jen double top, nebo nejaky retest high/SR po double top, nebo urcity pattern s vyssi pravdepodobnosti, kde by SL stacil. signalu bude mene, ale uspesnost muze byt vetsi (pak je mozne i malinko vice riskovat), jsou zde o tom pekne clanky na financniku.. profitabilita tradera - zvladnuti suportu a resistanci a strategie double top

nevyhoda je ze budete sedet u trhu a sledovat a obchodu bude doslova par za mesic, formaci pripominajich DT je celkem hodne, ale jak zacnete filtrovat, je to pak dost nuda se nejakeho dockat:) nicmene je mozne tak "opatrne" navysit maly ucet. nevim jestli 3tis USD je uz rozumne, ale to si jiz spocitate, spis to bude chtit aspon jeste tu tisicovku nasetrit...

hodne zdaru vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Neviete nahodou ci existuje nejaky typ prikazu vo forme STOP-LOSS, ktoreho exekucia nie je ovplyvnena cenou, ale casom? T.j. ze by som zadal nakupny prikaz na zaciatku dna a "STOP-LOSS" na konci povedzme o 21:45. A tento prikaz by sa exekuoval vzdy o 21:45 bez ohladu na cenu na ktorej by sa nachadzal graf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000:

tak nad takovymto systemem ani nepremyslej. Protoze staci jeden vyjimecny den a vymete ti cely ucet. Ja treba sam zazil den, kdy TF udelal pohyb 22 bodu behem 15ti minut.
A kdyz by ti ten vyjimecny den nevyluxoval cely ucet, tak stejne staci jenom takova ztrata, ktera te znici psychicky a to uz je u kazdeho individualni, jestli to bude 1/4, 1/2, 3/4 nebo cely ucet.

Jinak existuje prikaz market on close a ten te zavre v 22:00, ale to budes muset pohledat platformu, ktera to umi.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

Ja som myslel na kombinaciu tohoto + normalneho SL. JJ, idem to poskumat ci take nieco existuje v Ninjovi. Zatial je to je taka teoria. Teraz trosku viac backtestujem ako zvycajne a zacal som si robit analyzu trhu ako takeho. Niekedy pridem na napad ktory chcem vyskusat ako tento, ale rad by som najprv vedel ci je to realne obchodovatelne...

Kazdopadne dik za tip,

Pepe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den,

mám dotaz ohledně poplatků při posouvání SL.

Uvažuji správně?:

1) Spolu s příkazem BUY zadám i příkaz STOP na určité hranici.
2) Zaplatím komisi za dvy příkazy (BUY, STOP).
3) Po vyplnění příkazu BUY můžu měnit parametry (cenu) příkazu STOP bez dalších poplatků, dokud se příkaz nevyplní.

A nebo se změna paramtru pžíkazu STOP bere pokaždé jako nový příkaz a s každou změnou musím platit provizi?

Děkuji za info

iF

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...