Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Dobry den,

Tento system me hodne zajima a chtel bych vedet jestli ho nekdo testuje nebo snad traduje. Koukal ze nekolik prispevku je rozeseto jiz v diskuzi, doufam ze toto vlakno pritahne vice lidi kteri o tento system maji zajem, nebo lepe i s nim maji nejake zkusenosti :).

Napriklad by me zajimalo v jakym softwaru testujete tento system v tnt nejdou nastavit cci pak jsem stahl Visual Trading zde to jde ale ten je jen na forex :(. Je nejaky zpusob jak testovat komodity.


Jen podotykam ze na woodiescciclub.com/woodiescci.pdf (english) je navod jak system funguje.
Mám i ceskou verzi ale ta se nachazi na konkurencim ceskem webu z respektu k financnik.cz nebudu prikladat link, muzete me kontaktovat na mail poslu jej.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdar Míro,
okrajově jsem ten systém studoval a částečně se k němu stále vracím. Ale obchodovat ho jako Woodie, to je síla. Řekl bych, že je to takovej skalpovací system. Pár prvků jsem použil a jak jsem psal, stále se k němu vracím a snažím se různé poznatky a tipy použít, ale totálně upravené pro mou potřebu. Je tam hodně věcí použitelných i pro běžný vlastní systém.
Jinak Sierra Chart a IB je kombinace, kterou používám. Tam ho lze bez problémů i testovat. Ale chce to samozřejmě účet. Taky to jde v platformě BEST DIRECT FAST. Má i měsíční trial tuším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

já tento systém pořád testuji a některé prvky i real obchoduji. Musím ale říct, že systém jsem si poměrně hodně upravil podle svého. Sám obchoduji jenom trendové patterny, což také všem doporučuji. Systém vyžaduje určitý čas a cit, který se musí získat pozorováním trhu. Obzvlášť je nutné se naučit, kdy neobchodovat, protože jako jiné systémy má určitá období, kdy vůbec nefunguje. Takové období může být i delší. Sám jsem s tím velmi bojoval a je potřeba být maximálně trpělivý.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Jakube a Bolijo

cetl jsem manual asi 4x a cim dal vic me to pritahuje ale chce to poradne otestovat, urcite to zkusim tak jak popisuji v manualy nesledovat ceny a hlavne vystoupit ihned pri prvnim exit signalu. Pak si myslim ze by to snad mohlo fungovat i kdyz tento system vypada na prvni pohled "dosti zvlastne". Puvodne jsem se chtel dozvedet neco vic o CCI ktere jsem chtel zakonponovat do sveho systemu, takze i testing tohoto systemu nebude do budoucna na skodu :).

Bolijo diky za tip na BEST DIRECT FAST, urcite na nej mrknu, nechci zatim otvirat ucet tak hledam nejake trial reseni i za cenu opozdenych dat.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic zde v kvetnu popisoval system s CCI vstupy pri SL+trailing SL3% ceny.

Odkaz: www.financnik.cz/forum/read.php?2,872,page=3

Chtel bych se zeptat, zda jsem to spravne pochopil:

projizdel jsem rok 2005 na cukru.

1) pro zjednoduseni backtestu jsem si nastavil SL na 302.4 a nemenil jsem jej po kazdem dni dle aktuelni ceny - myslim ze vysledek timto nebude moc ovlivnen, kdyz volatilita cukru neni tak velka.

2) zde jsem asi udelal chybu - mel jsem jen jeden otevreny obchod, ktery kdyz skoncil tak jsem cekal na dalsi vstup. Spravne by to melo byt asi tak ze vstupuji pokazde pri vstupnim signalu a mam zaroven nekolik otevrenych pozic - muzete mi to nekdo prosim potvrdit?

3) z hlediska MM se mi nezda prave ten SL 3%. Libic uvadi ze pri uctu 3000$ je zisk asi 500-1000$ mesicne na corn nebo sugar. ale SL 3% (302.4$) mi dela risk na jeden obchod 10% coz je dost nad doporucovana 2% na obchod.

4) posledni nejasna vec je ohledne doporucovaneho vstupu vzdy 40min po zacatku obchodovani bez ohledu na intradenni vyvoj. lze tuto hodnotu pro backtesting take ignorovat a pocitat s hodnotou OPEN, nebo to dela opravdu hodne?

System se mi jevi jako velice jednoduchy, ale jeste si s tim budu muset hodne pohrat....

diky za vase nazory.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
taky mě ten systém jako úplnýho nováčka tak nějak "dostal". Jsem ve stádiu studování a hledání nejlepší cesty jak začít. A Woodie mi připadá neuvěřitelně jednoduchej, a snadnej na naučení. Teď jde o to, jestli nám (mě) nováčkům k tomu můžou řict něco i ostřílení vlci:-)
Něco jako"pokud budeš mít účet jen 2000 UDS, tak na to rovnou zapomeň, nebo používej i jiný indikátory", ap.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Woodieho systém lze naopak obchodovat s relativně malým SL, takže i menším účtem. Ale jednoduchý na "naučení" není žádný systém. Taky mě z počátku zaujal a myslel jsem si, že když budu dělat vše, jak je tam napsáno, tak mám stroj na peníze - omyl :D Zas tak jednoduchý to bohužel není. Nemá cenu popisovat klady a zápory. Musíte to zkusit aspoň na simulátoru a uvidíte o čem mluvím. Každý systém funguje někdy lépe, někdy hůře, někdy vůbec. Psychika potom může takový systém úplně zničit. Musíte zkusit, co zvládnete a co Vám vyhovuje. Já stále něco zkouším a přiznám se, že nemám vůbec jasno, na čem se konečně usadím. ;) Ale každý pokus Vám něco dá. Když to nejde, aspoň o tom víte :D (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě přijde Woodieho systém opravdu velice zajímavý, už proto, že nepoužívá cenový graf. Ale docela jistě se nebudu pokoušet podle něj obchodovat, protože mě zkoušení cizích systémů nesedí, raději budu pomaličku a zdlouhavě stavět systém vlastní. Spíš mě tento systém nadchl jako ukázka, co všechno se dá s indikátorem CCI provádět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer Pete,

k Vasim dotazum:

1) pro zjednoduseni backtestu jsem si nastavil SL na 302.4 a nemenil jsem jej po kazdem dni dle aktuelni ceny - myslim ze vysledek timto nebude moc ovlivnen, kdyz volatilita cukru neni tak velka.
- SL strategii je mnoho a obchodujte predevsim tu, ktera vyhovuje Vasi povaze a hlavne Vasemu MM.

2) zde jsem asi udelal chybu - mel jsem jen jeden otevreny obchod, ktery kdyz skoncil tak jsem cekal na dalsi vstup. Spravne by to melo byt asi tak ze vstupuji pokazde pri vstupnim signalu a mam zaroven nekolik otevrenych pozic - muzete mi to nekdo prosim potvrdit?
- ja osobne do pozic nepridavam, tedy dalsi pozice k otevrene pozici neprikupuji. Metoda prikupovani pozic muze byt velmi ucinna a financne zajimava. Opet, vse zalezi na Vasem MM a zkusenostech. Pokud vite, jak v tomto pripade stavet svuj SL a vystupy, pak muzete prikupovat pri kazdem novem signalu od CCI. Pokud nemate s prikupovanim pozic zkusenosti, pak Vam doporucuji obchodovat stylem "All in, All out".

3) z hlediska MM se mi nezda prave ten SL 3%. Libic uvadi ze pri uctu 3000$ je zisk asi 500-1000$ mesicne na corn nebo sugar. ale SL 3% (302.4$) mi dela risk na jeden obchod 10% coz je dost nad doporucovana 2% na obchod.
- souhlasim s Vasim nazorem a bohuzel i me chvilku trvalo, nez jsem se "neco" naucil. Kazdopadne: doporucuji drzet se strategie risku 2% na ucet a bud obchodovat vetsi ucet, nebo si vybirat jen ty vstupy, kde bude Vas risk odpovidat 2% z Vaseho uctu.

4) posledni nejasna vec je ohledne doporucovaneho vstupu vzdy 40min po zacatku obchodovani bez ohledu na intradenni vyvoj. lze tuto hodnotu pro backtesting take ignorovat a pocitat s hodnotou OPEN, nebo to dela opravdu hodne?
- Vstupovat na zaklade open range breakoutu muze byt jednou z variant, jak dodrzet 2% risku. Open range muze byt 30 min, 45 min, 60 min. Vice nedoporucuji. Zde bych jen upravil, ze vstup do obchodu muzete realizovat dvojim zpusobem:
a] po prvnich 40 min [jak jsem uvedl], a to bez ohledu na intradenni vyvoj grafu, tj. prikazem market, pricemz SL umistete 2% pod Vas vstup, nebo pod nejnizsi low [pri vstupu do long pozice] dosazeneho v prubehu prvnich 40 min [pokud je toto nejnizsi low mensi nebo rovno hodnote risku 2%].
b] po prvnich 40 min umistete svuj buy stop prikaz nad high open range [open range = 40 min] pri vstupu do long pozice + SL umistete 2% pod Vas vstup nebo pod low open range, pokud je tato hodnota rovna nebo mensi nez 2%

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mte: nerekl bych, ze je rozumne obchodovat bez cenoveho grafu. Me osobne se zda naprosto nejlepsi zpusob obchodovani Woodyho CCi, jak ho prezentoval v jedne prezentaci GB007 (je to na Woodyho strankach ke stazeni) - tj jen ZLR a TLB ve smeru EMA 34 trendu, kdyz jde trh do strany - neobchodovat, protitrendove patterny nebrat. GB007 tam i predvadi, jak propocitat moznosti konkretniho obchdoniho systemu pro jednotlive trhy, take velmi zajimave.
Kazdopadne bych ti doporucil sednout si nekdy k 5minutovemu grafu a zkusit podle Woodyho obchodovat. Uvidis sam :)
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...