Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

data (označení) kontraktu u navigatoru


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, tak jsem se rozhodl o vyzkoušení navigátora... obchoduji er2 a chtěl jsem si ověřit pár myšlenek a nějak nemůžu přijít na to jak stáhnou a pracovat se správnými daty. Jako příklad u ER2 pokud dám modrý telefonek tak se mi nabídne bud stažení end of day dat nebo toho kontraktu který mám zobrazen, ale jaký mám mít zobrazen (tedy myslím označení kontraktu ) pokud chci testovat alespoň půl roku dozadu... já tam mám momentálně ER2-055 a tento kontrakt se mi zobrazuje jen od 24.9 07 a ani nevím jestli tam mám dát tedy kontinuální kontrakt a pokud ano jak se označuje... ???? předem moc děkuji za jakoukoli pomoc...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zdravím radusore,

mám zcela totožný problém. Dlouho jsem si demoverzi Navigatoru "šetřil", ale neávno jsem dostal od kamaráda výrazné doporučení. Nejvíce mně zamozřejmě zaulajo programování strategií. Tam jsem ale stejně jako Vy, narazil na nedostatek dat k testování. Genesis zřejmě nechce zadarmo poskytovat tento program ani k backtestům.

Neví někdo jestli jde do dema importovat historická data, která podporují genesis platformu?



Jonny-Em
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkusil jsem si nainstalovat po půl roce demo TN, abych se podíval co nového u Genesisu. Je to pořád stejně pomalé, ale to je jedno...
K těm datům, nikdy se mi nepodařilo stáhnout data starší než 1.1.2006 (zkušenost od jara 2007, tehdy ještě verze 3) a můžu potvrdit že i dneska to v pohodě stáhne data od 1.1.2006, starší nikoliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

xmms Forex jsem nikdy netestoval. Pokud bych ho chtěl obchodovat a testovat, pak bych si u každého měnového páru, který by mě zajímal upravil "Market Information". A to Tick Value (dollars). Tick = pip. Nastavil bych si tam místo původní hodnoty například u eura $0,0001 hodnotu 100 000 krát větší (případně kolik je přesně daný lot) a to $10 - což odpovídá celému lotu. Jestli je v tom nějaká chyba ve výpočtu, tak se omlouvám, forex nedělám. Pak funguje správně jak testování strategií, tak i to měřítko v grafu - na obrázku je tříminutový graf a návod jak si hodnotu Tick Value (dollars) upravit.

6469

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
×
×
  • Vytvořit...