Přejít na stranu:  Předchozí 12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Diskuze k článku: Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice 3
Vloženo uživatelem: atari
Datum: June 12, 2012 08:39PM
Statut uživatele: Silver member

kocure7777:
To je úplně jedoduché.
Příklad1: bližší úroda je poškozená záplavou, takže je komodity totální nedostatek, takže cena bližší sklizně jde rychleji nahoru naž vzdálenější.

Příklad2: bližší úroda je vyjímečná bohatá, hodně se urodilo a je nadbytek komodity, takže cena jde rychle dolu, a to rychleji než budoucí sklizeň

A tech důvodů může být spousta....

Re: Diskuze k článku: Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice 3
Vloženo uživatelem: kocur777
Datum: June 13, 2012 09:22AM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Dakujem atari, tymto fundamentm rozumiem, ked sa udeje nieco konkretne. Chcel som poznat nejaky vseobecny "zakon" ako je to u opcii, ze cena opcie s dlhsou expiracou klesa pomalsie ako s kratsou. Myslel som, ze u futures je to podobne, ked kontrakty s neskorsou dobou dodania su drahsie a po case by sa mali vyrovnat cenam kontraktom s blizsou dobouo dodania. Tympadom by mi davalo zmysel shortovat vzdialenejsie kontrakty a kupovat blizsie- tak to uvadza aj J. Ross vo svojej knihe. Ale samozrejme, ze ked sa na trhu nieco udeje ako pises ty, tak to treba zohladnit.

Re: Diskuze k článku: Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice 3
Vloženo uživatelem: atari
Datum: June 14, 2012 12:41AM
Statut uživatele: Silver member

kocur777:
Kdyby to bylo tak jednoduché a ty pravidla fungovaly, tak už jsme všichny dávno milionáři.... smiling smiley
Můj názor je, že ta cena komodit je velmi často ovlivňována spekulanty a psychologií davu, a to jsou faktory, které veškerá pravidla zruší.

Re: Diskuze k článku: Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice 3
Vloženo uživatelem: kocur777
Datum: June 15, 2012 09:08AM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

OK, dakujem za odpoved.

Přejít na stranu:  Předchozí 12
Aktuální stránka: 2 z 2

Prosím čtětě než vložíte svůj příspěvek! Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem. Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru. Pokud nám chcete povědět, že znáte lepší stránky o tradingu, že vydělávání peněz je nemorální, že komodity nefungují, že jste mnohem chytřejší než diskutující zde, že jste někde slyšeli že tyto stránky stojí za starou bačkoru, že umíte všechno lépe, ale podrobnosti říci nemůžete atd, tak se prosím ani neregistrujte a jděte na stránky, které jsou Vašemu srdci a myšlení bližší. Nechceme zde stále dokola řešit tato nekonstruktivní témata a lidem, kteří si nedokáží udělat vlastní názor na základě zde prezentovaných informací bohužel nedokážeme pomoci, odpovědi na podobné příspěvky můžete najít v archivu této diskuze a o nová vlákna na tato témata zde již nemáme zájem.

Litujeme, do fóra mohou vkládat příspěvky pouze registrovaní uživatelé.

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah. Provoz diskuze se řídí Pravidly diskuze na serveru Financnik.cz.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!
Copyright 2009 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.