Přejít na stranu:  12345 Další
Aktuální stránka: 1 z 5
Diskuze k článku: Videotutoriál - zprovoznění živých a historických dat v programu krok za krokem
Vloženo uživatelem: Financnik.cz
Datum: February 5, 2009 12:29AM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Re: Diskuze k článku: Videotutoriál - zprovoznění živých a historických dat v programu krok za krokem
Vloženo uživatelem: cruyff
Datum: February 5, 2009 09:23AM

Předem děkuji Petrovi opět za vynikající video. Ujasnil jsem si některé kroky kde jsem se skoro pokaždé zadrhl..a ještě pár otázek k diskuzi:
- Lze tyto načtené historické data uložit např. v textovém formátu (popř. předtím ještě zmodifikovat-ořezat jen na hlavní obchodní hodiny), Že bych si uložil např 03/08..timeframe VOL1000 a druhý texťák timeframe RANGE 15($150). A poté si tyto data načetl do pc bez připojení na net.

- Nechci to jen kvůli přenosu na druhé PC ale taky kvůli záloze, když ZEN-FIRE poskytuje jen poslední 4 kontraktní měsíce, nebo je to tak že když jsem si jednou do NINJI načetl nějaký starý kontraktní měsíc, který nyní bude starší než 4 kontr. měsíce, tak mně ho NINJA opět načte ???
Děkuji za odpovědi a Petrovi ještě jednou za tutoriál...

Re: Diskuze k článku: Videotutoriál - zprovoznění živých a historických dat v programu krok za krokem
Vloženo uživatelem: FilipK
Datum: February 5, 2009 11:24AM

Děkuji za video, to jsem přesně potřeboval thumbs up .

Vloženo uživatelem: Frenky
Datum: February 5, 2009 11:35AM

Přeji dobrý den a děkuji za tutoriál. Chtěl bych zde napsat několik postřehů:

1) pokud jste si instalovali Ninja Trader již dříve, může se vám stát, že vám to při pokusu o spojení se serverem ZenFire vypíše chybu = v tom případě stačí přeinstalovat Ninju na poslední dostupnout verzi... v současnoti 6.5.1000.8

2) registrací demo účtu u ZenFire získáte data po dobu 30 dní = využívejte tohoto nástroje denně, jak se jen dá smiling smiley

3) správce trhů v mém případě ze začátku obsahoval jen 108 instrumentů, naproti 728 co jsou vidět v tutorialu, nevím v čem byla chyba (možná v tom, že jsem měl již dříve nainstalovanou Ninju - několik verzí zpět), nicméně stačilo párkrát aplikaci restartovat a naskočily mi všechny potřebné trhy.

Pěkný den a pevné nervy s papertradingem / backtestem a v případě ostrých obchodníků hodně $$$ winking smiley

František

Re: Diskuze k článku: Videotutoriál - zprovoznění živých a historických dat v programu krok za krokem _ doplnění
Vloženo uživatelem: Frenky
Datum: February 5, 2009 11:58AM

Dodatek k předešlému: Bohužel jsem se radoval předčasně. Po připojení Ninja Traderu k ZenFire se mi objevilo opět jen 108 trhů a to navíc ještě ve straém provedení (např. C není a a neobchoduje se na CBOTu, ale je to ZC a obchoduje se na Globexu..). Máte někdo nějaký nápad? Předem díky za každý tip winking smiley

Vloženo uživatelem: yamato
Datum: February 5, 2009 05:34PM
Statut uživatele: Gold member

Dobry den,

vdaka za video, velmi uzitocne smiling smiley Mam jednu otazku - daju sa v platforme Ninjatrader simulovat obchody na historickych datach? Myslim tu funkciu, ktora je napr. v Track and Trade, ze na hist. datach zadam vstup, vystup, margin, a program sam spocita profit, pripadne stratu. Alebo to treba robit rucne do excelu?

Vloženo uživatelem: ciaco
Datum: February 5, 2009 06:57PM

všechny timeframy jedou jak mají, ale když dám denní a vyšší, tak to nejede, nevíte, v čem je problém?

Vloženo uživatelem: Lucínek
Datum: February 5, 2009 07:03PM
Statut uživatele: Gold member

zkus denní jako minutový se 1440 minutovou úsečkou.

Vloženo uživatelem: Syrius
Datum: February 5, 2009 07:53PM

Chcem sa opýtať, či je možné v Ninjatraderi zmenšiť medzery medzi jednotlivými úsečkami, t.j. mať na grafe viac úsečiek (väčší "zoom out"). Lebo defaultne sú tam príliš veľké medzery a keď mám obrazovku rozdelenú na 4 trhy, moc toho nevidím.

Vloženo uživatelem: petr
Datum: February 5, 2009 08:11PM
Statut uživatele: financnik.cz

Určitě, je to funkce každého podobného programu. U Ninji stačí kliknout levým tlačítem myši do časové osi a táhnout vlevo nebo pravo.
Petr

Vloženo uživatelem: xmms
Datum: February 5, 2009 08:29PM

Díky moc za toto video. Automaticky jsem předpokládal, že při výběru posledního data jako dnešního si ninjatrader automaticky zvolí poslední dostupné datum a ono to tak není. Musí se zvolit nějaké skutečné datum v kontraktu. Usnadnilo mi to spoustu práce.

Vloženo uživatelem: flasik
Datum: February 5, 2009 10:24PM

Všechny tutoriály jsou skvělé a začínajícím moc pomahají...díky za ně! Mě osobně se tento program velice líbí a s každým dalším tutoriálem jsem si jistější,že s ním budu pracovat i do budoucna

Vloženo uživatelem: ROMAN B
Datum: February 6, 2009 02:58AM

dekuju panum financnikum za tento serial !!!

i kdyz jsou zde jiste vsechny tyto tutorialy dele, tak je super, ze to je takhle prehledne v balicku a nemusi se to vyhledavat a selektovat informace, bez kterych se neda jit dal a clovek hned vidi co si musi nastudovat a ma jistotu, ze mu nic ze zakladnich informaci na dane tema nechybi.

podobne chvalim i nedavno vychozi souhrn pro novacky.

Vloženo uživatelem: Mirek F.
Datum: February 7, 2009 09:21AM

Zdravim,
nevite nekdo, jak stara historicka data nabizi zenfire demo?
U YM se nemohu dostat dal nez do lonskeho listopadu...

Mirek F.

Vloženo uživatelem: vyky
Datum: February 7, 2009 10:38AM

to Mirek F.

zkoušel jsem a výsledek stejný. Myslím, že i Petr v článku psal něco o třech či čtyřech měsících. Takže to asi bude pravda

vyky

Přejít na stranu:  12345 Další
Aktuální stránka: 1 z 5

Prosím čtětě než vložíte svůj příspěvek! Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem. Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru. Pokud nám chcete povědět, že znáte lepší stránky o tradingu, že vydělávání peněz je nemorální, že komodity nefungují, že jste mnohem chytřejší než diskutující zde, že jste někde slyšeli že tyto stránky stojí za starou bačkoru, že umíte všechno lépe, ale podrobnosti říci nemůžete atd, tak se prosím ani neregistrujte a jděte na stránky, které jsou Vašemu srdci a myšlení bližší. Nechceme zde stále dokola řešit tato nekonstruktivní témata a lidem, kteří si nedokáží udělat vlastní názor na základě zde prezentovaných informací bohužel nedokážeme pomoci, odpovědi na podobné příspěvky můžete najít v archivu této diskuze a o nová vlákna na tato témata zde již nemáme zájem.

Litujeme, do fóra mohou vkládat příspěvky pouze registrovaní uživatelé.

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah. Provoz diskuze se řídí Pravidly diskuze na serveru Financnik.cz.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!
Copyright 2009 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.