Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading, tradeři a burza: Jak to chodí v zahraničí


Doporučené příspěvky

Super clanek. Je videt ze pojem trader je v Ceske republice brano spise jako sproste slovo. Pokud nekomu reknete ze jste trader nebo se tradingu chcete naucit, tak jste pomalu bran za zlodeje. Lide vas zacnou hazet do jednoho pytle s ostatnimi "zlodeji". A kdyz se jim to snazite vysvetlit, tak si stejne porad budou myslet to sve. Skoda ze ta mentalita co je v Asii neni v CR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný článek. Od Tomáše jsou články tohoto typu vždy výborné a neodolám je přečíst hned, jak se na finančníkovi objeví.

Kupodivu nemám špatnou zkušenost s tím, když někomu řeknu, že obchoduji na burze. Ale je možné, že je to tím, že se pohybuji v prostředí "IT lidí" a vysokoškolsky vzdělaných lidí.

Nemám ani žádnou negativní reakci. Spíše se všichni zajímají, jak mě to jde, kolik se dá tradingem vydělat, zda se tím dá uživit atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak tak jak bylo napsano finančnik ozrejmil veci kolem burzi a to hodne lidem ja se učim už asi 8 mesicu tradingu a pomalu mi to zapada do sebe mam i live učet ale no ono to pujde cosetyka ja kdyyž nekomu řeknu ze chci byt rtader tak se mi stalo že že všech lidi kteri vedi že to chcu delat tak jen jedem mi veri že to funguje

Ja dekuji finančniku že se stvoril a da se tu naučit vše taky jak bylo zmineno ono csfd forex atd tak o tom se vetčinou piše na forech ja to moc neovladam ze kdo proti me otevira pozice atd takove informace nepoznam zatim
všem preji pekny den a hodne zdaru v obchodu a hlavne pevne nervy a disciplinu to je zaklad uspechu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
jen ze zajímavosti, ten Váš kamarád ze Singapore, nevím jestli vidím špatně, ale není to Ninja Trader na ploše jeho monitoru? Zmiňujete že se naučil C#, znamená že to, že NT7 je jeho hlavní platforma pro AOSy?

Díky za takové články, velmi zajímavé střípky souvislostí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně jsem asi před rokem v USA poznal příbuzného, abych následně celkem náhodou zjistil, že je to full-time trader (podle jeho přezdívky v e-mailu). V čechách jsem zatím poznal pouze lidi, kteří velmi rychle vymazaly svoje nemalé účty (často vypůjčené peníze), při obchodování na forexu s pochybným brokerem a podobně... Postupně začínám taky čím dál víc cenit kohokoli, kdo při zmínce o tradingu okamžitě nepodlehne totální skepsi a dokáže otevřeně a konstruktivně komunikovat o tradingu jako kterémkoli jiném běžném povolání. Souhlasím ale, že zejména díky finančníku se ten běžnej názor v čechách postupně uzdravuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bliss: podle me, pro zacatecnika (nemyslim tebe - obecne) je nejlepsi naucit se obchodovat na mikrolotech na forexu (muze trvat i roky), ale pak zcela urcite jit na indexi (podle me 10x lehci na obchodovani:) - tech duvodu je velmi mnoho, ale hlavni bude equity :)
S forexem mam opravdu uz hodne roku zkusenosti a zustal jsem jen u pozicniho obchodovani forexu. V diskusich je DLOUHODOBE vydelavajicich intradennich obchodniku na forexu mnoho, ale v realu jich bude sakra malo, na indexech to je o dost lepsi.....


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také se přidávám k těm, kteří chválí článek. Já se to pokusím doplnit ještě o několik mých postřehů, se kterými ale nemusí zdaleka všichni souhlasit :)

- nejlepší je obchodovat doma a na výlety si jen odskakovat, třeba ušetřit těch 5.000 USD za nájem a místo toho odlétat pravidelně třeba do Karibiku
- když už vybrat zahraniční trading lokalitu, tak takovou, kde je dostupný nákup potřebné technologie, servis a rychlý a stabilní internet (není to tak samozřejmé, dost těžko se to hledá např. na Krétě)

- vyhnout se tuzemskému trhu a obchodovat produkty v zemi, jejíž jazyk umím
- obchodovat jen přes velké brokery spadající do bankovních skupin, i když jsou dražší, nedovolí si žádné podrazy
- obchodovat jen jeden nebo několik málo konkrétních produktů na konkrétních trzích, kterým dokonale rozumím
- z vybraného trhu si vytvořit informační databázi webů - data, software, kalkulačky, nástroje technické analýzy, odborné diskusní skupiny v rámci software platformy, twitteru aj.,

Tímto zdravím všechny DAX tradery

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: tom_czr

Souhlas, ovšem globální podrazy nelze ovlivnit, to by člověk musel odejít zcela mimo finanční svět. To bylo, je a bude. Takže když si musím vybrat mezi levným brokerským "překupníkem" někde z offshore nebo např. renomovaným německým brokerem spadajícím pod jednu z bank působící v EU, volím to druhé. Vydělám sice méně, ale zcela jistě se já, jako independent trader, nedočkám nejrůznějších podrazů, o kterých je plný internet. Řekl bych, že 99% všech traderů okolo tohoto serveru je těmito velkými podrazy nedotčeno, ovšem tipuji, že více než polovina z nich ty malé podrazy zažila vč. mě. Takže tak :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Segina: víš ono je to trochu více složitější to s tím forexem

to bliss: ono už je ten útok na forex snad v každém druhém článku... raději bez komentáře...

to Thomas.Jacksonville: jít do tradingu s vypůjčenými penězi může jen blázen, stejně tak jako v dnešní době svěřit své peníze brokerům, které nikdo nezná a nejsou nikde recenzováni

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...